غوطه ور در بحران تحریم ها و همه گیر شدن ، کوبا روی سرمایه گذاری خارجی شرط می بندد

[ad_1]

کوبا که تحت تأثیر تأثیرات همه گیر ویروس کرونا و تشدید محاصره ای است که ایالات متحده بیش از نیم قرن از اجرای آن می گذرد ، بار دیگر خواستار تشویق سرمایه گذاری خارجی برای تقویت اقتصاد آسیب دیده شده است.

معاون اول وزیر تجارت خارجی و سرمایه گذاری خارجی کوبا (MINCEX) ، آنا ترزیتا گونزالس ، چند روز پیش بر مزایای ارائه شده به شرکت های خارجی توسط سبد جدید فرصت های 2020-2021 ، که شامل 503 پروژه در بخش های مختلف است ، برای بیش از 12 000 میلیون دلار

هفتمین نسخه سالانه این طرح در اوایل دسامبر در جریان یک گردهمایی تجاری مجازی که جایگزین نمایشگاه بین المللی سنتی هاوانا (FIHAV) شد ، رونمایی شد.

این مقام مسئول تأکید کرد: “شرکت های بیش از 40 کشور با کوبا تجارت می کنند. نمونه کارهای فرصت های سرمایه گذاری خارجی 2020-2021 دارای 503 پروژه واقع در سراسر کشور است که 44 مورد آن در منطقه ویژه توسعه Mariel (ZEDM) است.” در حساب توییتر خود

بر اساس ارائه تلویزیونی اخیر کارلوس لوئیس جورج ، مدیر کل سرمایه گذاری خارجی MINCEX ، برای دولت میگل دیاز- كانل كه از اول ژانویه اصلاحات اقتصادی بزرگی را آغاز كرد ، سرمایه گذاری خارجی در اولویت قرار گرفته است.

در اول ژانویه ، کوبا مجموعه ای از اقدامات را برای سازماندهی مجدد اقتصاد آسیب دیده خود آغاز کرد.  عکس: رویترز

در اول ژانویه ، کوبا مجموعه ای از اقدامات را برای سازماندهی مجدد اقتصاد آسیب دیده آغاز کرد. عکس: رویترز

ضربه تحریم ها

طبق داده های رسمی ، بین سال های 2017 و 2018 ، شرکت ها مبلغ سرمایه گذاری بیش از 2000 میلیون دلار در سال را تأیید کرده اند ، اگرچه در سال 2019 این رقم تنها به 1800 میلیون رسیده است ، کاهش ناشی از تحریم های اعمال شده علیه دولت جزیره در سال جاری علیه این جزیره.

در سال تازه به پایان رسیده ، حدود سی شرکت با مالکیت خارجی با حدود 2000 میلیون دلار درگیر شد.

مقامات کوبا روشن ساخته اند که سرمایه گذاری خارجی علاوه بر دستیابی به زنجیره های تولید با نهادهای کوبایی ، به افزایش صادرات و کاهش واردات کمک می کند.

برای تشویق حضور تجار خارجی در این جزیره ، نسخه جدید نمونه کارها از فرصت ها بیشتر مشارکت های کوبا در جهانگردی ، بیوتکنولوژی و عمده فروشی را حذف می کند، اگرچه در پروژه هایی با هدف استخراج منابع طبیعی و ارائه خدمات عمومی پشتیبانی می شود.

دولت میگل دیاز كانل در تلاش است سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب كند.  عکس: EFE

دولت میگل دیاز كانل در تلاش است تا سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب كند. عکس: EFE

به همین ترتیب ، اعتبارات مالیاتی بین 10 تا 30 درصد از سود صادرات سرمایه گذاری های مشترک به عنوان یک انگیزه تصویب شد.

همچنین شامل اصول جدیدی از جمله این واقعیت است که سرمایه گذاری باید پایداری مبتنی بر نقدینگی مالی و ارتقا of مشاغل کوچکتر و مبالغ سرمایه گذاری را تضمین کند که باعث جذب شرکت های کوچک و متوسط ​​و کوبایی های خارج از کشور می شود.

گوهر تاج

یکی از موارد جالب توجه به دلیل امکاناتی که به سرمایه گذار ارائه می دهد ، ZEDM است ، منطقه ای در اطراف بندر عمیق دریا به همین نام ، حدود 45 کیلومتری غرب هاوانا.

در منطقه ای که بیش از 465 کیلومتر مربع مساحت دارد ، 55 شرکت از 21 کشور تأیید شده و 31 شرکت در حال فعالیت هستند.

از این 55 شرکت ، هشت شرکت با سرمایه کاملا کوبایی ، 30 شرکت با سرمایه خارجی ، 15 سرمایه گذاری مشترک و دو انجمن اقتصادی بین المللی هستند.

این مکان که جواهری تاج اقتصاد کوبا محسوب می شود ، برای بیش از 8500 نفر اشتغال ایجاد می کند و 11 شرکت چند ملیتی را استخدام می کند.

آنا ترزا ایگارزا ، مدیر دفتر ZEDM به مطبوعات گفت: “تدارکات ، صنعت ، غذا ، ساخت و ساز ، انرژی های تجدید پذیر و فعالیت های مالی همچنان در حال توسعه هستند.”

توسط رائول منچاکا ، آژانس شین هوا

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *