غارهای تاریک اینترنت عمیق ، آخرین پناهگاه طرفداران دونالد ترامپ است

[ad_1]

حامیان آنلاین رئیس جمهور دونالد ترامپ به سیستم عامل های کوچکتر رسانه های اجتماعی خارج شویدفرار از آنچه آنها می گویند یک رفتار ناعادلانه توسط فیس بوک ، توییتر و دیگر شرکت های بزرگ فناوری است که به دنبال سرکوب اطلاعات نادرست و تهدید به خشونت هستند.

واکنش این سیستم عامل های غالب ، در حمله مرگبار به پایتخت آمریکا در 6 ژانویه بوجود آمدبا توجه به اطلاعات نادرست و کارشناسان رسانه های اجتماعی ، احتمال موفقیت وجود دارد.

اما چنین سرکوبی می تواند برخی از سرسخت ترین طرفداران ترامپ را به کناره گیری سوق دهد. فضاهای تاریک و اسرار اینترنت جایی که تئوری های توطئه و سخنان خشن بیداد می کرد.

توییتر حساب دونالد ترامپ را مسدود کرد که باعث بحث و جدال زیادی شد و پیروان وی را به سمت شبکه های دیگر سوق داد.  (خبرگزاری فرانسه)

توییتر حساب دونالد ترامپ را مسدود کرد که باعث بحث و جدال زیادی شد و پیروان وی را به سمت شبکه های دیگر سوق داد. (خبرگزاری فرانسه)

روز گذشته چهارشنبه ، کیت استاربارد ، کارشناس برجسته اطلاعات نادرست در دانشگاه واشنگتن ، گفت: “فرصت های کمتری برای رادیکال کردن افراد جدید در سیستم عامل های اصلی وجود خواهد داشت.

“اما برای کسانی که از قبل رادیکال شده اند و یا در تئوری توطئه قرار دارند ، این ممکن است مهم نباشد. اگر مکانهایی که این افراد به آنجا می روند تبدیل به اتاق اکو شوند. “

برای سالهاشرکت های برتر فناوری هدف خشم محافظه کارانه هستند، با شکایت از اینکه فیس بوک و توییتر با تعصب سیاسی سیاست های خود را دنبال می کنند. آنها همچنین به دلیل اجازه رشد تئوری های مضر توطئه و نفرت در سایتهایشان مورد انتقاد قرار گرفته اند.

به دنبال این واکنش بی سابقه شرکتهای بزرگ فناوری به شورش کاپیتول ، که تا حدی توسط برای پیام های دروغ و گمراه کننده در شبکه های اجتماعی این اعتماد به نفس در انتخابات ایالات متحده را سست کرد.

پارلر ، شبکه ای که پیروان ترامپ در آن جمع شدند نیز سیستم را ترک کرد زیرا آمازون آن را از سیستم میزبانی خارج کرد.  (خبرگزاری فرانسه)

پارلر ، شبکه ای که پیروان ترامپ در آن جمع شدند نیز سیستم را ترک کرد زیرا آمازون آن را از سیستم میزبانی خارج کرد. (خبرگزاری فرانسه)

توییتر حساب ترامپ و همچنین 70،000 حساب پیوندی دیگر را مسدود کرد با تئوری توطئه آنون در سمت راست فیس بوک و اینستاگرام ترامپ را برای بقیه دوره خود متوقف کردند و پست هایی را که با تقلب ادعا می کردند انتخابات آمریکا “به سرقت رفته” است ، حذف کردند. Snapchat همچنین ترامپ را تعطیل کرد و YouTube چهارشنبه حداقل به مدت یک هفته کانال خود را تعطیل کرد.

برخی از مصرف کنندگان محافظه کار مدت کوتاهی به آنجا پناه بردند پارلر، فقط برای دیدن تاریکی این گزینه محافظه کارانه برای فیس بوک روز دوشنبه هنگامی که آمازون ارائه خدمات میزبانی را متوقف کرد. پارلر از آمازون برای تخلیه فناوری شکایت کرده است؛ آمازون در پاسخ به این استدلال که “عدم تمایل” پلتفرم در حذف پیام های خاص ، امنیت عمومی را تهدید می کند.

این حرکت باعث شده بسیاری از محافظه کاران که در شبکه های اجتماعی پست می گذارند ، سیستم عامل های جایگزین تیره تری را در نظر بگیرند ، مانند گاب ، که بازاریابی خود را برای طرفداران ترامپ هدف قرار داد.

مدیر عامل گاب ، اندرو توربا، که به این صورت تعریف می شود “تاجر مسیحی و پوپولیست آمریکایی”، در روز چهارشنبه منتشر شده است که در چهار روز گذشته 1.7 میلیون کاربر در رسانه خود ثبت نام کرده اند.

در اینجا ما آخرین مقاومت خود را ارائه می دهیم برای ابتدای مقدس خدادادی ما و مورد تأیید پدران م foundسس ما قرار دارد “، در یک نظر ارسال شده توسط توربا می خوانید.

حامیان سرسخت دونالد ترامپ در جریان تسخیر پایتخت.  (EFE)

حامیان سرسخت دونالد ترامپ در جریان تسخیر پایتخت. (EFE)

سایر پلتفرم هایی که طرفداران ترامپ را به خود جلب می کنند شامل این موارد است علامت و Telegram ، سرویس های پیام رسانی که قبلا توسط گروه ها و افراد با ایدئولوژی های مختلف در سراسر جهان استفاده شده است ، و همچنین لیستی در حال رشد از سیستم عامل های کمتر شناخته شده ، مانند Rumble ، MeWe و CloutHub.

تلگرام روز چهارشنبه اعلام کرد که از روز یکشنبه بیش از 500 میلیون کاربر و بیش از 25 میلیون مشترک جدید دارد.

چندین ستاره طرفدار ترامپ در شبکه های اجتماعی ، از سیستم عامل های اصلی بیرون رانده شده ، کانال های خود را برای این سرویس راه اندازی کرده اند ، در طی چند روز به هزاران دنبال کننده رسید.

کانالی که ادعا می کند توسط یک وکیل محافظه کار اداره می شود L. لین وود جونیور، که توییتر را با ادعاهای دروغین درباره انتخابات پر کرد و از پارلر خواست تا مایک پنس معاون رئیس جمهور را ترور کند ، بیش از 100000 مشترک برنده شد از زمان ارسال اولین پست خود در روز دوشنبه.

شبکه QAnon و کانالهای راست افراطی نیز شاهد افزایش مصوبات خود در این هفته توسط هزاران نفر بوده اند.

بسیاری از این سایتهای کوچکتر آنها قبلاً پناهگاه افراط گرایان و نظریه پردازان توطئه بودند به گفته جارد هولت ، محقق اطلاعات نادرست در اتاق فکر شورای آتلانتیک ، مستقر در توئیتر ، یوتیوب و فیس بوک.

هولت گفت: “در بدترین حالت ، من می توانم تصور كنم كه در صورت ظهور انبوهی از طرفداران در سكوهایی كه میدان نبرد جنبش های افراطی بوده اند ، احتمال رادیكالیزه كردن گسترده وجود دارد.”

این سیستم عامل ها هنوز فقط قسمت كمی از مخاطبان را در فیس بوك یا توییتر دارند ، این بدان معناست كه تئوری پردازان توطئه و افراط گرایان در انتقال پیام خود با مشكل بیشتری روبرو می شوند.

کیت استاربارد درباره اقدامات بزرگ پلتفرم گفت: “تجارت وجود دارد. بدون تعدیل محتوا

همچنین این امکان برای مبارزان راست افراطی فراهم است که از سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده ایمن تری که توسط شرکت هایی مانند سیگنال ، تلگرام و واتس اپ ارائه می شود ، بیشتر استفاده کنند. ردیابی نشانه های تهدید را برای بازرسان ، روزنامه نگاران و مقامات دولتی دشوار می کند، به گفته جیمز لودز ، تحلیلگر دفاعی پیشین کنگره و کارشناس اطلاعات نادرست که ریاست مرکز پل بین الملل و سیاست های عمومی در دانشگاه سالو رجینا را بر عهده دارد.

لودز گفت: “آنها هنوز اینجا هستند.” “اگر همه این افراد را به سایه های تاریک اینترنت سوق دهیم ، آنها همچنان به برقراری ارتباط ادامه می دهند ، اما پیگیری همه امور برای مسئولان دشوارتر خواهد بود.” در همین حال ، وب سایت های ساحلی به جنبش ضد دولتی راست افراطی پیوند داده اند بوگالو، برنامه ریزی اعتراضات مسلحانه ادامه دارد در پایتخت های ایالتی

جارد هولت خاطرنشان كرد ، چنین اعتراضاتی در برخی از رسانه های اجتماعی گزارش شده است و این هفته در یك بولتن داخلی FBI نسبت به تهدیدهای افراط گرایان در چنین رویدادهایی هشدار داده شده است.

برگزارکنندگان “آنها هنوز قصد ادامه کار را دارند”هولت ادعا می کند. “هنوز مشخص نیست که از نظر میزان مشارکت در این رابطه چه انتظاری داریم.”

آسوشیتدپرس. دیوید Clapper و آماندا Seitz

ترجمه: رومان گارسیا آسکاراته

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *