طرفدار بولسونارو همچنین با شایعات کودتا در روز استقلال همراه شده است

[ad_1]

برزیل روز استقلال خود را روز سه شنبه در زیر جشن می گیرد ولتاژ بالا، به دلیل تظاهرات هایی از سوی ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهور راست افراطی ، که امیدوار است پایگاه های خود را به صورت دسته جمعی و همچنین مخالفان خود بسیج کند.

به عنوان بخشی از عملیات امنیتی مهم برای حفاظت از ساختمان های عمومی و جلوگیری از وقوع خشونت ، برزیل و سائوپائولو در حال آماده سازی برای دریافت اقدامات گسترده ای هستند که توسط پیروان تدوین شده است. افراطی تر از رئیس جمهور

در برزیل ، او تحت حمایت قرار خواهد گرفت 5000 نمایندهصدها معترض از دوشنبه شب در منطقه مرکزی تجمع کرده اند.

حوادث شبانه

یکی از حامیان رئیس جمهور سوار بر خودروی ارتش مسلح در برزیل می شود.  عکس: رویترز

یکی از حامیان رئیس جمهور سوار بر خودروی ارتش مسلح در برزیل می شود. عکس: رویترز

پس از شکستن محاصره پلیس ، بسیاری از آنها از طریق خیابان منتهی به کنگره ، دادگاه عالی فدرال و دیگر ساختمانهای دولتی وارد کامیون ها و سایر خودروها شدند.

“ما فقط حمله کردیم! پلیس نتوانست شهر را بازداشت کند! و فردا به STF حمله می کنیمیکی از حامیان رئیس جمهور در ویدئویی که از رسانه های محلی پخش شد ، که شبیه نسخه آمریکای لاتین تصرف رسوایی کنگره توسط حامیان ترامپ در سال گذشته است ، فریاد زد.

اگرچه آنها می گویند هدف از راهپیمایی ها حفاظت از “آزادی” است ، اما بسیاری از معترضانی که از بولسونارو حمایت می کنند و از طریق شبکه های اجتماعی خود را سازماندهی کرده اند ، قصد دارند اعتراض خود را افزایش دهند. شعارهایی به نفع حمله به نهادهای دموکراتیک.

حتی برخی می پرسند “مداخله نظامی” فرماندهی آن را رئیس جمهور 66 ساله ، فرمانده سابق ارتش بر عهده داشت نوستالژی برای دیکتاتوری نظامی (1964-1985).

چه اتفاقی می تواند بیفتد

مسیری که بسیج ها در پیش خواهند گرفت نامشخص است و بحث عمومی در برزیل را در انحصار خود داشت ، حتی با وجود سیگنال هایی برای جلوگیری از چیزی مانند حمله به کنگره آمریکا در ژانویه گذشته.

بیش از 150 روشنفکر و سیاستمدار از 26 کشور جهان ، از جمله نخست وزیر سابق اسپانیا ، خوزه لوئیس رودریگز زاپاترو و فیلسوف آمریکایی نوام چامسکی ، روز دوشنبه نامه سرگشاده ای را محکوم کردند. تهدیدی قریب الوقوع برای دموکراسی برزیل. »

این روز با اقدام رسمی برافراشتن پرچم آغاز می شود ساعت 9 صبح در کاخ آلوورادا ، محل اقامت رئیس دولت در برزیل.

در روزهای اخیر ، بولسونارو تأیید کرد که انتظار بسیج گسترده دارد ارسال یک “اولتیماتوم” برای داوران دادگاه عالی ، تحقیقات متعددی را علیه او و اطرافیانش ، از جمله موارد دیگر ، به دلیل انتشار اطلاعات نادرست آغاز کرد.


ما از بولسونارو حمایت می کنیم. ” یک زن طرفدار رئیس جمهور در برزیل. عکس: رویترز

چترباز سابق که محبوبیت او زیاد است در پایین ترین سطح خود به دلیل مدیریت همه گیر و بحران اقتصادی ، او در رویدادهای صبح در برزیل و بعد از ظهر در سائوپائولو ، جایی که او امیدوار است “میلیون ها” از نمادین Avenida Paulista را جمع آوری کند.

سه کیلومتر از آنجا ، در والاس نزدیک آنهنگابائو ، تظاهرات اصلی مخالفان در کلانشهر با شعار برنامه ریزی شده است “با بولسونارو بیرون برو.”

درباره جرالدو مونتیرو ، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو ، بولسونارو شما بازی “همه چیز برای همه چیز” پس از کشیدن طناب تا انتها با حملات مکرر به سیستم انتخاباتی ، دیوان عالی و کنگره.

اگر او موفق شود ، بولسونارو پیشنهاد می دهد “نمایش قدرت” که این می تواند به او فضای بیشتری برای مانور بدهد “و انگیزه ای جدید برای انتخابات ریاست جمهوری 2022 ، که در آن انتظار می رود در برابر رئیس جمهور چپ سابق لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا ، که هنوز نامزدی خود را تأیید نکرده است ، شکست بخورد.

اما در صورت وقوع یک شکست ، رئیس جمهور “حتی بیشتر در گوشه” قرار می گیرد و در خطر رها شدن توسط متحدان سیاسی خود و دنیای تجارت است.

از جمله ترس متخصصان امنیتی ، حضور احتمالی معترضان است پلیس مسلح، طبقه ای که به طور گسترده از رئیس جمهور حمایت می کند.

بر اساس یک نظرسنجی که روز یکشنبه توسط روزنامه O Globo منتشر شد ، 30 درصد از افسران پلیس با وجود مقررات قصد داشتند امروز سه شنبه به خیابان ها بیایند. از دخالت آنها جلوگیری می کند در تظاهرات سیاسی ، حتی در تعطیلات آخر هفته.

بولسونارو هفته گذشته به صراحت از قضات و فرماندارانی که اقداماتی را برای جلوگیری از حضور افسران پلیس در راهپیمایی ها اعلام کردند ، انتقاد کرد.

وی گفت: “این جنایت است (ممنوعیت تظاهرات پلیس) ، شایسته دیکتاتوری است. آنها می خواهند ترافیک را کاهش دهند. اما یک افسر پلیس با لباس غیرنظامی در روز تعطیل خود می تواند به امنیت این رویداد کمک کند.”

خبرگزاری فرانسه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *