طرفداران اردوگاه ، پدرو کاستیلو و کیکو فوجیموری تحت فشار برای “دفاع” از آرا خود در پرو

[ad_1]

یک ماه پس از رای گیری آینده ، پرو هنوز رسما منتظر است که بداند رئیس جمهور آینده آن چه کسی خواهد بود. در یک فضای تنش فزاینده ، طرفداران نامزد چپ پدرو کاستیلو و راست گرای کیکو فوجیموری در “میادین” لیما اردو می زنند تا “از آرا their خود دفاع کنند”.

در گرمای زمستان در لیما ، صدها طرفدار کاستیلو ، از کوه و جنگل ، شب را در حدود 180 چادر بگذرانید در میدان د لا دموکراسی ، روبروی ساختمان هیئت منصفه انتخابات ملی (JNE) ، که قبل از اعلام برنده در مورد چالش های رای گیری تصمیم گیری می کند.

اولین بار بیش از سه هفته پیش در میدان مستقر شد. بسیاری از آنها در حالی که با صبر و حوصله منتظرند معلم چپ در مدرسه روستای کاخامارکا (شمال) منتخب برنده شناخته شود ، لباس های معمول آند یا آمازون را می پوشند.

مارتین کوئیسپ ، 35 ساله ، از منطقه سانتا ترزا در آند کوسکو ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “هیئت منصفه اکنون باید پدرو کاستیلو را اعلام کند تا همه چیز تمام شود.”

مردی که به همراه همسر و دخترش در چادر زرد کوچک پوشیده شده با پلاستیک آبی برای محافظت در حال اردو زدن است ، افزود: “زندگی در چادر سرد است و شما خوب نمی خوابید.” آن را از رطوبت مشخصه.

پیروان پدرو کاستیلو در لیما در تظاهرات کردند

پیروان پدرو کاستیلو در لیما برای “دفاع” از آرا their خود تظاهرات کردند. عکس: AP

مرینو تریگوسو ، رهبر بومی آمازون اوواجون 66 ساله ، که تاجی از پرها و گردنبند سنتی به سر دارد ، نیز اردو می زند.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: “من قصد دارم تا زمان مبارزه با فساد اداری بمانم.”

ماروها اینکویلا ، 45 ساله ، اهل کواتا ، شهرداری نزدیک دریاچه تیتیکاکا در مرز بولیوی ، گفت: “ما تا زمانی که کاستیلو اعلام شود خواهیم ماند ، در غیر این صورت ، ما کاری رادیکال تر انجام خواهیم داد.”

کابین های حمام شیمیایی و یک چادر طبی بر روی میدان نصب شده است. این را فعالانی که از مناطق دیگر ، به ویژه مناطق روستایی می آیند ، می گویند آنها از کمک های مالی تغذیه می کنند.

حامیان پدرو کاستیلو در لیما ، پرو تظاهرات کردند.  عکس: AP

حامیان پدرو کاستیلو در لیما ، پرو تظاهرات کردند. عکس: AP

حدود 200 “رندرو” – اعضای محافل نظارت روستایی که کاستیلو به آنها تعلق دارد – از اردوگاه موقت محافظت می کنند. بپوش شلاق برای حفظ نظم و در صورت لزوم مخالفان سیاسی را دفع کند.

ویکتور والهوس ، رئیس جمهور محافل روستایی ، که جلیقه سیاه و کلاه حصیری بر سر دارد ، گفت: “ما اینجا هستیم تا نظم و نظم را به وجود آوریم. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مراقبت به صورت منظم انجام می شود.”

چادرهایی در حمایت از کیکو فوجیموری

فقط هفت بلوک دورتر ، حدود 700 متر دورتر ، طرفداران فوجیموری این آخر هفته اردوگاه خود را برای “دموکراسی و آزادی” در Paseo de los Héroes Navales ، مقابل کاخ دادگستری برپا کردند.

علی رغم تنش زیاد ، پس از دور دوم انتخابات در 6 ژوئن هیچ اغتشاش جدی رخ نداد و همه فعالیت ها به طور معمول در کشور انجام می شود.

پیروان کیکو فوجیموری در مقابل کاخ دادگستری در لیما ، پرو اردو زدند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

پیروان کیکو فوجیموری اردوگاهی را مقابل کاخ دادگستری در لیما ، پرو ترتیب دادند. عکس: خبرگزاری فرانسه

در همین حال ، دوره رئیس جمهور موقت فرانسیسکو ساگاستی در حال پایان است. رئیس جمهور جدید قرار است از 28 ژوئیه آغاز به کار کند.

این فوجیموری ها که بیشتر با پیراهن تیم فوتبال پرو لباس پوشیده اند ، از محله های فقیرنشین لیما می آیند و به دنبال “محافظت” از آرا their خود هستند.

فوجیموری بدون ارائه شواهد قانع کننده ، “تقلب” در رای گیری را تقبیح کرد ، اما مقامات پرو ، ایالات متحده و سازمان ایالات متحده (OAS) پاک بودن انتخابات را بدون “بی نظمی جدی” تأیید کردند.

“ما یک دولت کمونیستی نمی خواهیم ، ما یک کشور آزاد می خواهیم تا فرزندانمان مانند دهه 1980 از تروریسم رنج نبرند” ، با چریک مائوئیست جاده درخشان ، آرایشگر دینا آمایا ، محله 55 لیما در لیما ، به خبرگزاری فرانسه گفت. پیروزی.


وی افزود: “ما به اینجا آمده ایم تا برای دموكراسی بجنگیم. اگر كاستیلو اعلام شود ، ما به كیكو كمك خواهیم كرد تا همه پروها به كاخ بروند.”

اریک لوک ، 30 ساله آزاد کار گفت: “این انتخابات خلاف قانون اساسی است. ما در بلاتکلیفی به سر می بریم ، فهمیده ایم که دموکراسی قابل مذاکره است.”

فوجیموری روز یکشنبه از اردوگاه بازدید کرد و از پیروان خود خواست که تسلیم نشوند.

کیکو فوجیموری ، نامزد جناح راست ریاست جمهوری این ادعا را محکوم کرد

کیکو فوجیموری ، نامزد جناح راست ریاست جمهوری ، بدون ارائه مدارکی ، ادعای “تقلب” در انتخابات را محکوم کرد. عکس: AP

دختر رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری ، که به دلیل نقض جدی حقوق بشر در دوران دولت خود زندانی شده است ، گفت: “من از شما می خواهم که به این مبارزه ادامه دهید ، این لحظه است ، ما نمی توانیم یک گام به عقب برداریم ، ما با قاطعیت بیشتری ادامه خواهیم داد.”

کیکو فوجیموری به یک طرح فساد متهم است و در صورت عدم پیروزی در مقام ریاست جمهوری با دادگاه پولشویی روبرو خواهد شد ، اتهامی که موجب مصونیت وی خواهد شد.

شمارش آرا official رسمی که از سه هفته پیش به 100٪ رسیده بود ، به کاستیلو 50.12٪ آرا بیش از 49.87٪ رقیب خود را داد ، اما فوجیموری خواستار لغو هزاران رأی بود که قبل از اعلام رئیس جمهور منتخب توسط JNE تسویه شود.

هیئت منصفه هیچ مهلتی برای معرفی رئیس جدید ندارد. اما پروها باید قبل از 28 ژوئیه این موضوع را بدانند.

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *