طالبان فتح پنجشیر ، آخرین ولایت در دست مقاومت را اعلام کردند

[ad_1]

طالبان روز دوشنبه مدعی شد که جنگجویانشان به ولایت شمالی پنجشیر ، تنها منطقه از 34 منطقه افغانستان که به دست شورشیان نیفتاده بود ، دست یافتند. در برابر نیروهای مقاومت مصون ماندبه

«آخرین سنگر دشمن مزدور ، استان پنجشیر بود به طور کامل فتح شدذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در بیانیه ای گفت:

به گفته سخنگو ، “استان پنجشیر تحت کنترل قرار گرفته است کنترل کامل بر امارت اسلامی (به قول طالبان) “پس از روزهای درگیری شدید.

“برخی از شورشیان استان شکست خوردند و بقیه فرار کردند ،” آزادی مردم مظلوم مجاهد افزود: “افتخار پنجشیر”.

طالبان تنها استانی را که در دستان مقاومت باقی مانده بود تصرف کردند.  عکس توسط جلال الدین سکندر / AP

طالبان تنها استانی را که در دستان مقاومت باقی مانده بود تصرف کردند. عکس توسط جلال الدین سکندر / AP

پنجشیر تا اینجا بود تنها استان از 34 استان افغانستان که تحت کنترل اسلامگرایان نبود، پس از تصرف 33 منطقه باقیمانده در کمتر از دو هفته ، و فتح کابل در 15 اوت به اوج خود رسید.

“با این پیروزی و آخرین تلاش ها ، بقیه کشور به طور کامل از جنگ خارج می شوند و زندگی مسالمت آمیز و مرفه در محیط آزادی ، استقلال و رفاهسخنران نتیجه گرفت.

استان پنجشیر مقاومت کرد ، توسط جبهه ملی مقاومت تشکیل شده توسط چریک های محلی و نیروهای دولتی افغانستان سرنگون شدند که در زمان عقب نشینی خود به منطقه پناه بردند.

رهبری مقاومت را امرالله صالح ، معاون رئیس جمهور سابق افغانستان بر عهده دارد که پس از فرار اشرف غنی ، رئیس جمهور سابق در زمان تصرف کابل ، خود را رئیس جمهور جدید افغانستان اعلام کرد و احمد مسعود ، پسر فرمانده شمالی الاحوتو ، فرمانده فقید افغان “پنجشیر” ، افسانه ای که او مخالف شوروی و طالبان بود.

مقاومت پنجشیر در برابر نیروهای طالبان کاهش یافته است.  عکس از احمد ساحل آرمان / خبرگزاری فرانسه

مقاومت پنجشیر در برابر نیروهای طالبان کاهش یافته است. عکس از احمد ساحل آرمان / خبرگزاری فرانسه

درگیری ها در روزهای اخیر شدت گرفته است پس از تلاش های ناموفق برای گفتگو اصولگرایان و احمد مسعود راهی برای خروج از مناقشه پیدا کردند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان (NRF) ، که توسط گروه چریکی مقاومت در استان پنجشیر افغانستان مشخص شده است ، با این وجود سقوط را انکار کرد از این ولایت به دست طالبان افتاده و اطمینان داده است که نبرد ادامه دارد.

«ادعای طالبان مبنی بر اشغال پنجشیر صحت ندارد. نیروهای NRF هستند در همه موقعیت های استراتژیک حضور دارد از دره برای ادامه نبرد “، پیام توییتر اندکی پس از آنکه طالبان ادعا کرد که این سرزمین را تصرف کرده است ، ارسال شد.

پنجشیر همچنین در طول رژیم قبلی طالبان ، بین سالهای 1996 تا 2001 ، مرکز مقاومت در برابر گروه اسلام گرا بود ، که با حمله آمریکا به پایان رسید و پس از تقریباً دو دهه جنگ به هرج و مرج پایان یافت.

با اطلاعات EFE

DB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *