شیلی واکسیناسیون کودکان زیر 18 سال را علیه ویروس کرونا آغاز کرده و در حال بررسی دوز سوم است

[ad_1]

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شیلی با سرعت ثابت ادامه دارد و تلقیح از سه شنبه این هفته آغاز شد از خردسالان در سن 18 سالگی، مقامات بهداشتی کشور ترانس آسیایی را تأیید کرد. در همین حال ، دولت در حال تجزیه و تحلیل تجویز دوز سوم برای همه برای اطمینان از ایمن سازی در آینده است.

اولین کسانی که در گروه 12 تا 17 سال واکسینه می شوند ، اما از کسانی که در مراکز جوانان و نوجوانان مبتلا به مشکلات روحی یا بیماری هایی هستند که می توانند آنها را در معرض علائم شدید کووید قرار دهند ، شروع می شود. -19.

همه آنها واکسن دریافت می کنند Pfizer و BioNTech، یکی از معدود موارد مورد تأیید خردسالان در جهان است. بنابراین ، شیلی به دیگر کشورهای آمریکای لاتین می پیوندد که قبلاً همین کار را انجام داده اند ، مانند اروگوئه یا جمهوری دومنیکن.

“هدف این است که همه نوجوانان را واکسینه کنیم و وقتی واکسن مناسب داریم ، همچنین کودکان زیر 12 سال را تلقیح کنید. همه ما به محافظت در برابر ویروس کرونا احتیاج داریم ، “گفت رئیس جمهور سباستین پینرا.

این مرحله جدید پس از تلقیح آغاز می شود تقریباً از هر سه نفر دو نفر مقامات گفتند که از جمعیت هدف. کمپین واکسیناسیون در شیلی با دوز داروهایی که توسط Pfizer و BioNTech ، AstraZeneca و شرکت های چینی Sinovac و Cansino تولید شده اند ، در حال انجام است.

لوران تروبر 15 ساله نیز در آغاز یک کار واکسیناسیون نوجوانان در شیلی واکسینه شد.  عکس AP.

لوران تروبر 15 ساله نیز در آغاز یک کار واکسیناسیون نوجوانان در شیلی واکسینه شد. عکس AP.

در اقدامی که مرحله جدید واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را آغاز کرد ، Piniera در هر صورت تأکید کرد که وجود دارد نزدیک به دو میلیون “عقب مانده” وقتی نوبت به آنها رسید ، آنها تزریق نخواهند کرد.

وی گفت ، “این به معنای خطر برای سلامتی آنها و همه است. واکسن داوطلبانه است ، اما همه ما یک وظیفه اخلاقی داریم. این قدرتمندترین ابزاری است که داریم” ، وی گفت ، این روزنامه توجه آنها را جلب کرد. سیاره تیر.

تا به امروز ، شیلی دریافت کرده است تقریباً 22 میلیون واکسن، Sinovac بزرگترین (18 میلیون) نفر است و پس از آن Pfizer با بیش از 5 میلیون نفر. AstraZeneca ، با تقریباً 900،000 و CanSino ، با 575،000.

در کل ، بیش از 9.3 میلیون نفر با دو دوز واکسینه شده اند ، برابر با 63٪ از جمعیت هدف است و شیلی را به عنوان یکی از کشورهایی با بالاترین درصد جمعیت کاملا واکسینه شده قرار داده است.

رئیس جمهور همچنین روز سه شنبه تأکید کرد که “تعداد معدودی از کشورهای جهان می توانند بگویند که به آنچه شیلی بدست آورده است” رسیده اند ، که ترجمه آن ، بهبود اقتصاد و کاهش عفونت است.

با این حال ، این کشور آمریکای جنوبی از ابتدای شیوع همه گیر بیش از 1.5 میلیون مورد مثبت جمع کرده و در ماه ژوئن با ضریب اشغال تختخواب شدید 95٪ ، بدترین داده های خود را ثبت کرده است.

رئیس جمهور شیلی سباستین پینرا در مورد احتمال تجویز دوز سوم صحبت می کند.  عکس DPA.

رئیس جمهور شیلی سباستین پینرا در مورد احتمال تجویز دوز سوم صحبت می کند. عکس DPA.

برای جلوگیری از شیوع ویروس ، یک هفته قبل قرنطینه کاملی برای کل سانتیاگو وضع شد ، وضعیت هشدار بهداشت تا 30 سپتامبر تمدید شد و مرزها تا ژوئیه بسته است.

دوز سوم مورد مطالعه قرار گرفت

مسئله دیگری که رئیس جمهور مطرح کرد ، امکان استفاده از آن بود دوز سوم تمام واکسن ها به عنوان تقویت کننده. به گفته پینرا ، مطالعات در حال انجام است تا ببیند آیا تقویت آنتی بادی کسانی که قبلاً دو تزریق کرده اند “لازم” و “راحت” است و گفت که انتظار دارد “به زودی” در مورد این موضوع تعریف شود.

وی گفت: “ما به عنوان یک دولت ، همیشه مراقب هستیم که نه تنها مسئولیت مشکلات فعلی را بپذیریم ، بلکه باید پیش بینی کنیم تا بتوانیم امروز برای مقابله با مشکلات فردا آماده شویم.”

با اطلاعات آژانس ها

AFG

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *