شیلی اولین نیروگاه حرارتی خورشیدی را در آمریکای لاتین افتتاح کرد

[ad_1]

در وسط صحرای آتاکاما ، خشک ترین و بالاترین تابش خورشید در جهان ، فلفل اولین مورد را باز کرد نیروگاه حرارتی از آمریکای لاتین ، سررو دومینادور. هدف این پروژه دستیابی به بی طرفی کربن متعهد تا سال 2050 است.

در یک منطقه مدور بیش از 700 هکتار ، 10،600 هلیواستات (آینه) یک برج 250 متری را احاطه کرده اند. پرتوهای خورشید در بالا منعکس می شوند.

یک گیرنده وجود دارد که حاوی نمکهای مذاب است که برای تولید بخار آب بیش از 560 درجه سانتیگراد گرم می شود ، توربینی را با ظرفیت 110 مگاوات (مگاوات) برق خالص هدایت می کند.

این زیرساخت با یک نیروگاه فتوولتائیک همسایه ترکیب شده و هر دو در مجموع 210 مگاوات انرژی تجدیدپذیر اضافه می کنند.

یکی از بارزترین ویژگیهای این پروژه حرارتی خورشیدی همین است نمکهای مذاب می توانند تا 17.5 ساعت انرژی ذخیره کنند ، اجازه می دهد تا سیستم حتی بدون نور مستقیم خورشید نیز به کار خود ادامه دهد.

نمای هوایی سررو دومینادور ، نیروگاه حرارتی خورشیدی که شیلی کشف کرده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نمای هوایی سررو دومینادور ، نیروگاه حرارتی خورشیدی که شیلی کشف کرده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

ذخیره انرژی

رئیس جمهور محافظه کار شیلی ، سباستین پینرا ، که ساخت آن مشتاقانه در افتتاحیه پروژه بود ، گفت: “این باعث صرفه جویی بیش از 600000 تن انتشار CO2 در سال ما می شود. این معادل چیزی است که 300000 اتومبیل در سال از خود ساطع می کند.”

نیروگاه حرارتی توسط شرکت های اسپانیایی Abengoa و Acciona ارائه شده است ، در نزدیکی شهرداری ماریا النا ، در حدود 200 کیلومتری شرق شهر ساحلی آنتوفاگاستا ، در وسط صحرای آتاکاما واقع شده است. حدود 3000 متر از سطح دریا ، در قسمت شمالی کشور

پینیرا تأیید کرد که این گام جدیدی در تعهد شیلی است ماتریس انرژی خود را تا سال 2050 تمدید کنید و تا آن زمان ، به خنثی سازی کربن تصویب شده در موافقت نامه آب و هوای پاریس دست یابید ، این بدان معناست که کشوری با انتشار خالص CO2 است.

رئیس جمهور افزود ، شیلی برای تحقق این تعهد ، تلاش خود را بر روی کربن زدایی ماتریس انرژی متمرکز کرده است. جایگزینی زغال سنگ با انرژی پاک ، برق رسانی به حمل و نقل عمومی و بهبود بهره وری انرژی، همراه با حفاظت و گسترش جنگل ها.

پینرا گفت: “در سال 2021 ما بیش از کل تاریخ قبلی کشورمان پروژه های انرژی پاک را در شیلی افتتاح خواهیم کرد ، زیرا این یک چالش فوری است.”

تعهد دولت

رئیس جمهور شیلی در سخنرانی خود تأکید کرد که سررو دومینادور یکی از پروژه هایی است که این کشور به دنبال تبدیل شدن آن به یک استاندارد جهانی در تولید انرژی پاک است.

پینرا گفت: “شیلی کشوری با انرژی کم از گذشته بود ، ما کمی نفت ، ذغال سنگ کمی داشتیم ، گاز کمی داشتیم ، اما از نظر انرژی آینده بسیار غنی بود. ما بیابان هایی با بالاترین تابش در جهان داریم.”

رئیس جمهور افزود: “بهترین بادهای جهان ، انرژی زمین گرمایی حاصل از آتشفشان ها ، انرژی جزر و مدی ناشی از دریا”.

رئیس جمهور شیلی سباستین پینرا با وزرای انرژی و محیط زیست خود ، مدیر عامل شرکت سرو سرخ دومینادور ؛  فرناندو گونزالس و دیگر مقامات این سه شنبه.  عکس: EFE

رئیس جمهور شیلی سباستین پینرا با وزیران انرژی و محیط زیست خود ، مدیر عامل شرکت سرو سرخ دومینادور ؛ فرناندو گونزالس و دیگر مقامات این سه شنبه. عکس: EFE

این از مهمترین اقدامات است تعهد دولت به عنوان یک بازیگر جهانی در تولید هیدروژن سبز، به طور کامل در سراسر جهان به عنوان سوختی جایگزین جریان ، بر اساس سوخت های فسیلی و آلاینده ها ، موافقت می کند.

هیدروژن سبز

ایده این است تا از همه منابع انرژی تجدید پذیر در شیلی استفاده کند تولید هیدروژن از طریق فرآیند الکترولیز که در حال انجام است اما با جایگزینی سوخت های فسیلی که در حال حاضر در این فرآیند استفاده می شود ، با استفاده از سوخت های تمیز تولید شده از منابع انرژی تجدیدپذیر ، آن را “سبز” می کند.

هفته گذشته ، در جریان همایش آب و هوایی CEM12 / MI6 به ​​میزبانی شیلی ، این کشور به همراه انگلیس ، استرالیا و اتحادیه اروپا متعهد شدند تحریک انتقال به استفاده رقابتی از هیدروژن سبز به عنوان سوخت است.

پینرا گفت: “شیلی کشوری است که مسئولیت بسیار ویژه ای دارد. شیلی تعهد زیادی دارد که مشارکت کند تا بشریت بتواند از بحران تغییرات آب و هوایی عبور کند و پروژه هایی مانند سررو دومینادور در مسیر درست کمک می کنند.”

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *