شش کلید برای درک دادگاه استیضاح دوم دونالد ترامپ

[ad_1]

انتظار می رود مجلس نمایندگان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را به دلیل تشویق هواداران خود که به پایتخت آمریکا حمله کردند ، استیضاح کند ، رأیی که وی را به عنوان اولین رئیس جمهور آمریکا استیضاح خواهد کرد. دو برابر.

در حالی که سه استیضاح قبلی (روسای جمهور اندرو جانسون ، بیل کلینتون و شخص ترامپ) انجام شد ماه ها قبل از رای گیری نهایی، از جمله تحقیقات و جلسات دادرسی ، این بار فقط طول خواهد کشید یک هفته.

پس از شورش های کاپیتول ، نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان گفت “ما باید اقدامی انجام دهیم” و دموکرات ها (و برخی جمهوری خواهان) پیش از رای گیری در روز چهارشنبه دیدگاه او را به اشتراک گذاشتند.

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ این کشور خواهد بود که دو بار مورد چالش قرار گرفته است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اولین رئیس جمهور تاریخ این کشور خواهد بود که دو بار مورد چالش قرار گرفته است. عکس: خبرگزاری فرانسه

در حال حاضر انتظار نمی رود که مجلس سنا به رهبری جمهوری خواهان جلسه محاکمه ای برگزار کند و در مورد محکوم کردن ترامپ قبل از سوگند یادداشت که باید جو بایدن ، رئیس جمهور ، به عنوان رئیس جمهور در 20 ژانویه رای دهد ، رأی خواهد داد.

هنوز هم دموکرات ها معتقدند که اقدام مجلس نمایندگان نتیجه خواهد داد یک پیام مهم به کشور است.

نگاهی به آنچه اتفاق می افتد وقتی مجلس به استیضاح ترامپ در هفته آخر ریاست جمهوری خود نزدیک شود.

دلایل چالش

به طور معمول ، یک رسیدگی به چالش وجود دارد و شواهد به کمیته دادگستری اتاق ارسال می شود ، که جلسات دادرسی را برگزار می کند ، اعضای آن را پیش نویس می کند و آنها را به جلسه عمومی اتاق می فرستد.

چی شد در سال 2019 ، هنگامی که مجلس ترامپ را برکنار کرد برای روابط خود با رئیس جمهور اوکراین. سه ماه طول کشید.

نانسی پلوسی در حال رفتن به دفتر همایش خود.  حزب او از او می خواهد كه استیضاح دوم ترامپ را تسریع كند.  عکس: EFE

نانسی پلوسی در حال رفتن به دفتر همایش خود. حزب او از او می خواهد كه استیضاح دوم ترامپ را تسریع كند. عکس: EFE

این بار ، با چند روز اقدام (به احساسی که در میان دموکرات ها اضافه شده است) نیازی به تحقیق نیست چه اتفاقی افتاده است زیرا بیشترین سخنان ترامپ را با حامیان خود شنیده اند و آنها هنگام روی دادن در تپه کاپیتول بودند) این در حال حاضر این چهارشنبه آغاز شده است.

هنگامی که اتاق به چالش رأی داد ، مقالات و شواهد موجود خواهد بود به سنا فرستاده شد، جایی که یک فرآیند اتفاق می افتد و رای نهایی برای محکومیت یا تبرئه صادر خواهد شد.

این کار توسط سنا در اوایل فوریه سال گذشته انجام شد ، پس از آنکه ترامپ در ابتدا مقصر شناخته شد.

مقالات

دموکرات ها مناظره را روز چهارشنبه با تعدادی استیضاح آغاز کردند: “تحریک قیام

“رئیس جمهور ترامپ وارد شده است تهدید جدی برای امنیت ایالات متحده است و نهادهای دولتی آن “، در مقاله استیضاح چهار صفحه ای دموکرات ها دیوید سیسیلین از رود آیلند ، تد لیو از کالیفرنیا و جیمی راسکین از مریلند خوانده شده است.

وی گفت: “اگر به وی اجازه داده شود در سمت خود باقی بماند ، همچنان تهدیدی علیه امنیت ملی ، دموکراسی و قانون اساسی خواهد بود.”

پس از حمله به پایتخت در 6 ژانویه ، گارد ملی برای محافظت از آن در آنجا مستقر شد.  عکس: BLOOMBERG

پس از حمله به پایتخت در 6 ژانویه ، گارد ملی برای محافظت از آن در آنجا مستقر شد. عکس: BLOOMBERG

در این مقاله با اشاره به تماس اخیر وی با وزیر امور خارجه جورجیا که در آن وی گفت که می خواهد موارد بیشتری پیدا شود ، این رفتار مطابق با تلاش های قبلی ترامپ برای “تضعیف و انسداد” نتایج انتخابات بود. پس از باخت در این ایالت توسط بایدن رأی می دهد.

ترامپ به اشتباه ادعا می کند که وجود داشته است تقلب گسترده در انتخابات، و ادعاهای بی اساس توسط جمهوری خواهان در کنگره و شورشیانی که به پایتخت حمله کردند ، تکرار می شود.

درست قبل از اغتشاشات ، ترامپ با حامیان خود در نزدیکی کاخ سفید صحبت کرد و آنها را تشویق کرد “مبارزه با جهنم”.

همزمان با هجوم معترضین ، هر دو اتاق چالش های جمهوری خواهان در شمارش آرای آریزونا را به عنوان بخشی از روند تصدیق پیروزی بایدن مورد بحث قرار دادند.

حمایت جمهوری خواهان

روز سه شنبه ، پنج جمهوری خواه گفتند که از استیضاح حمایت می کنند. هیچ جمهوری خواهی از اولین استیضاح ترامپ در سال 2019 حمایت نکرد.

نماینده جمهوری خواه لیز چنی از وایومینگ ، سومین مجلس جمهوری خواه و دختر معاون رئیس جمهور سابق دیک چنی ، گفت به استیضاح ترامپ رأی می دهد زیرا “رئیس جمهور ایالات متحده ، که مسئول او و قسم او قبل از قانون اساسی است ، هرگز خیانت بزرگی انجام نداده است.”

نماینده لیز چنی ، دختر معاون رئیس جمهور سابق آمریكا ، دیك چنی ، یك جمهوری خواه است كه گفته است برای استیضاح دونالد ترامپ رأی خواهد داد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

لیز چنی ، دختر معاون رئیس جمهور سابق آمریکا ، دیک چنی ، جمهوری خواهی است که گفته است به استیضاح دونالد ترامپ رای خواهد داد. عکس: خبرگزاری فرانسه

چنی گفت ترامپ جمعیت را “فریاد” زد که هفته گذشته به پایتخت حمله کرد ، “آن را گرد هم آورد و شعله های آن حمله را شعله ور کرد.”

سخنگوی نیویورک جان کاتکو اولین جمهوری خواهی بود که گفت که به برکناری وی رأی می دهد. یک دادستان سابق فدرال گفت که او تصمیم را سبک نمی گرفت.

“اجازه دادن به رئیس جمهور ایالات متحده برای تحریک این حمله نتیجه ای ندارد تهدیدی مستقیم برای آینده دموکراسی ما“کاتکو گفت:” من نمی توانم بدون اقدام فقط دور هم بنشینم. “

نمایندگان آدام کینزینگر از ایلینوی ، فرد آپتون از میشیگان و خیمه هررا بویتلر از واشنگتن نیز گفتند که در مورد این چالش رأی می دهند.

ارسال به سنا

پس از ارسال مقالات توسط مجلس ، پلوسی می تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی آنها را به سنا ارسال کند. طبق برنامه فعلی ، سنا جلسات خود را تا 19 ژانویه از سر می گیرد. روز قبل از شروع به کار بایدن.

سناتور لیندسی گراهام ، که در اینجا با رئیس جمهور ترامپ دیده شده است ، گفت که استیضاح نامناسب است.  عکس: AP

سناتور لیندسی گراهام ، که در اینجا با رئیس جمهور ترامپ دیده شده است ، گفت که استیضاح نامناسب است. عکس: AP

برخی از دموکرات ها گفته اند که ممکن است پلوسی منتظر ارسال مقاله باشد و بایدن را بدون استیضاح آغاز کند. اما بسیاری دیگر از دموکرات ها چنین کرده اند اصرار داشت که پلوسی بلافاصله حرکت کند.

رهبر دموکرات سنا ، چاک شومر ، که پس از سوگند بایدن مسئولیت آن را بر عهده خواهد داشت ، روز سه شنبه در نامه ای به همکاران پیشنهاد کرد که اتاق می تواند وقت خود را تقسیم کنید بین تأیید نامزدهای بایدن ، تأیید تخفیف COVID و انجام فرآیند.

اگر این روند تا زمان ترامپ از سمت خود انجام نشود ، بازهم می تواند اثری داشته باشد جلوگیری از وقوع آن دوباره به ریاست جمهوری

بایدن گفت که اطمینان از اینکه “افرادی که دست به آشوب می زنند و با هتک حرمت زدایی از اموال عمومی زندگی را تهدید می کنند آسیب زیادی می رسانند مهم است – آنها پاسخگو هستند”.

پویایی سنا

در حال حاضر بعید است جمهوری خواهان رأی مثبت دهند ، زیرا به دو سوم مجلس سنا نیاز است. برخی جمهوری خواهان اما به ترامپ گفته شده استعفا دهداز جمله سناتور پنسیلوانیا پات تومی و سناتور آلاسکا لیزا مارکوفسکی و تعداد کمی از آن دفاع می کنند.

لیزا مورکوفسکی ، سناتور جمهوری خواه آلاسکا (راست) از رئیس جمهور ترامپ خواسته استعفا دهد.  عکس: AP

لیزا مورکوفسکی ، سناتور جمهوری خواه آلاسکا (راست) از رئیس جمهور ترامپ خواسته استعفا دهد. عکس: AP

سناتور جمهوری خواه بن ساسه اظهار داشت که آنچه مجلس نمایندگان را پذیرفت در نظر خواهد گرفت ، اما قول حمایت از آن را نداد.

جمهوری خواهان دیگر چنین گفته اند چالش جداگانه خواهد بود. سناتور کارولینای جنوبی ، لیندزی گراهام ، متحد اصلی رئیس جمهور ، از رفتار وی برای تحریک ناآرامی ها انتقاد کرد ، اما گفت که استیضاح “بیشتر از منافع ضرر خواهد داشت.”

فقط یک جمهوری خواه رأی داد که ترامپ سال گذشته ، سناتور یوتا ، میت رامنی ، را محکوم کرد.

چالش به چه معناست؟

دموکرات ها می گویند باید جلو بروند ، حتی اگر سنا آن را محکوم نکند.

سناتور ورمونت ، برنی سندرز ، روز جمعه در توئیتی نوشت که برخی ممکن است تعجب کنند که چرا فقط چند روز مانده است که رئیس جمهور را استیضاح کنند.

وی گفت: “جواب: سابقه”. “باید روشن باشد که هیچ رئیس جمهوری ، اکنون یا در آینده ، نمی تواند علیه دولت قیام کرد از ایالات متحده “.

منبع: آسوشیتدپرس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *