شرکت ها پشت به دونالد ترامپ می گذارند و آینده تجارت آنها را متزلزل می کند

[ad_1]

پس از چهار سال بحث و جدال ، سرانجام حمله به كاپیتول به رهبری پیروان وی موجب شد تا حمایت بسیاری از جامعه تجاری از دونالد ترامپ هزینه شود و پس از ترك کاخ سفید ، آینده تجارت وی را تهدید کند.

نام تجاری ترامپ، دارایی اصلی سرمایه دار بزرگ نیویورک ، پس از اپیزود تاریخی چهارشنبه گذشته در واشنگتن و بسیاری از شرکتها به سرعت از یکدیگر فاصله می گیرند.

در یک آبشار متشکل از چند سابقه ، شرکت های بزرگ از همه بخش ها شورش ها و رئیس جمهور مستعفی را به دلیل تحریک آنها به اتهام تقلب بی اساس در انتخابات محکوم کردند.

برخی از گروه های تجاری با نفوذ که با دولت همکاری نزدیک داشته اند آنها حتی می خواستند رئیس جمهور را برکنار کنند قبل از مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه.

اما شرکت ها در کلمات متوقف نشدند ، بسیاری از آنها نیز در حال انجام اقدامات با تأثیر مستقیم بر رئیس جمهور و به ویژه در آینده او در دنیای تجارت هستند.

بانک ها سرمایه دار خیلی مهم را رها می کنند

دویچه بانک ، بانکی که در دهه های اخیر بیشتر مورد استفاده ترامپ قرار می گیرد ، تصمیم گرفته است پس از بازگشت سرمایه دار جمهوری خواه ، دیگر با او تجارت نکند وام بیش از 300 میلیون دلار به شرکت و این باید در سالهای بعد پرداخت شود.

دیتوش بانک که ترامپ به او بدهکار است ، دیگر با او تجارت نخواهد کرد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دیتوش بانک که ترامپ به او بدهکار است ، دیگر با او تجارت نخواهد کرد. عکس: خبرگزاری فرانسه

Signature Bank ، سازمانی دیگر که رئیس جمهور در آن حساب های شخصی با بیش از 5 میلیون دلار دارد و به او کمک کرد تا زمین گلف خود را در فلوریدا تأمین مالی کند ، همچنین اعلام کرد که رابطه خود را با رئیس جمهور کناره گیری قطع خواهد کرد.

در بیانیه این بانک آمده است که ما معتقدیم که امر مناسب استعفای رئیس جمهور ایالات متحده است که به نفع ملت ما و آمریکایی ها خواهد بود.

به گفته این مجله ، ثروت ترامپ حدود 2.5 میلیارد دلار است فوربساما طبق بدهی های مالی وی بدهی های قابل توجهی نیز وجود دارد که حداقل حدود 1 میلیارد دلار است.

آینده در تردید است

املاک و مستغلات همیشه تجارت بزرگ وی بوده است ، اما در ماه های اخیر حدس و گمان هایی وجود داشته است فرصتی برای ترامپ برای تلاش برای راه اندازی کانال خبری خود و اخیراً ، او خودش در مورد علاقه خود به ایجاد یک شبکه اجتماعی پس از اختلاف نظر با توئیتر و فیس بوک صحبت کرده است ، که پس از حمله به پایتخت حساب های خود را تعطیل کرد.

وتو در شبکه های اجتماعی بزرگ همچنین تهدید می کند که نه تنها قدرت سیاسی را از ترامپ ، بلکه همچنین یک عضله اقتصادی را هنگام بازگشت به تجارت خود ، که بهترین زمانها را نمی گذراند ، از بین خواهد برد.

ساختمان بورس اوراق بهادار نیویورک ، این سه شنبه.  بسیاری از سرمایه گذاران در حال کنار گذاشتن دونالد ترامپ هستند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

ساختمان بورس اوراق بهادار نیویورک این سه شنبه. بسیاری از سرمایه گذاران در حال کنار گذاشتن دونالد ترامپ هستند. عکس: خبرگزاری فرانسه

بعد از چندین هتل را که نام او را از دست داده بودند از دست داد و پس از کنار گذاشته شدن برنامه های راه اندازی دو خط هتل ارزان قیمت دیگر ، منافع گردشگری ترامپ به اندازه بقیه بحران ویروس کرونا آسیب دید.

این شرکت همچنین در دادگاه دارای مشکلاتی است ، پرونده های مختلفی از جمله تحقیقات نیویورک در مورد جرایم احتمالی کلاهبرداری که در آن یکی از پسران ترامپ مجبور به شهادت شده است ، از جمله تحقیقات

عواقب حمله به کاپیتول به همه این موارد افزوده می شود ، که در حال حاضر قراردادهایی را که ترامپ برای کار با چرخ فلک ، دو زمین بازی یخ و زمین گلف با شهردار نیویورک بسته بود ، هزینه می کند.

از طرف خود ، انجمن گلف حرفه ای (PGA) اعلام کرد که قهرمانی خود را در سال 2022 در کلوپ ملی گلف ترامپ در بدمینستر در نیوجرسی به چالش نمی کشد ، زیرا این امر برای برند خود “مضر” است.

جمهوری خواهان دیگر را بزنید

مارپیچ لحظه آخر ریاست جمهوری جمهوری خواه همچنین برخی اعضای حزب وی را مورد ضربه قرار داده است ، خصوصاً افرادی که تصمیم گرفته اند به طور رسمی از ادعاهای بی اساس وی درباره تقلب در انتخابات در انتخابات نوامبر حمایت کنند.

در روزهای اخیر، لیست طولانی از شرکت ها اعلام کرد که آنها کمک های مالی نمایندگان را متوقف می کنند که به تصدیق پیروزی بایدن رای مثبت داد ، یعنی کسانی که در آخرین لحظات حضور خود در کاخ سفید به ترامپ وفادار مانده بودند

AT&T ، Mastercard ، American Express ، Marriott ، Dow ، Morgan Stanley یا Blue Cross Blue Shield فقط برخی از شرکت های بزرگی هستند که این اقدام را در پاسخ به حمله به سیستم دموکراتیک انتخاب کردند.

بسیاری از شرکتهای دیگر ترجیح می دهند به طور موقت تمام مشارکتهای سیاسی خود را فلج و فلج کنند ، همان چیزی که تحت تأثیر بخشهای تجاری تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

صداهای مختلف در وال استریت

زیرا حقیقت این است که در چهار سال گذشته ، اکثر تاجران در کنار ترامپ و حزب او باقی مانده اند، که برخی از اقداماتی را که بیشترین آرزو را داشتند ، با شروع کاهش مالیات تاریخی و حذف مقررات متعدد ، به آنها پیشنهاد داد.

با این حال ، کم کم تعداد بیشتری از صداهای دنیای تجارت را انتخاب کردند از رئیس جمهور دور شوید. برخی مدتی پیش به دلیل امتناع از محکومیت برتری سفیدپوستان یا به دلیل شعارهای ضد مهاجرتی خود را آغاز کردند ، اما به نظر می رسد حمله به پایتخت (و نزدیکی تغییر دولت) انگیزه نهایی را ایجاد کرده باشد.

احساسات وال استریت هفته گذشته با میزگرد تجارت خلاصه شد که در آن مدیران ارشد ده ها شرکت بزرگ گرد هم آمده اند و دریغ نکردند که خشونت و هرج و مرج در پایتخت را به دلیل تقلب در انتخابات ریاست جمهوری متقلبانه توسط مقامات منتخب معرفی کنند.

این گروه گفت: “پس از وقایع ناخوشایند و ناخوشایند که شاهد آن بودیم ، نمی تواند روشن تر باشد که زمان آن فرا رسیده است که ملت و قانونگذاران در مورد رئیس جمهور تازه انتخاب شده بایدن و معاون جدید انتخاب شده (کامالا) هریس متحد شوند.”

توسط ماریو ویلار ، آژانس EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *