شرکای دولت در مورد قانون جامعه LGTBI توافق ندارند

[ad_1]

هنگامی که حزب سوسیالیست و اتحادیه ظهور به توافقنامه برنامه ائتلاف ، که از روزهای ابتدایی سال 2020 شروع به کار می کند ، برای حکمرانی بر اسپانیا به سیم پیوستند. با رقمی برای مراقبت از حقوق مردم LGTBI ، مخفف اختصاری لزبین ، همجنسگرایان ، دوجنسگرایان ، تراجنسیتی ها و افراد بین جنسیت است.

بیش از یک سال پس از در آغوش گرفتن برادرانه رئیس جمهور فعلی پدرو سانچز و معاون دوم وی و رهبر پودموس ، پابلو ایگلسیاس ، پس از امضای مشترک سند ائتلاف پیشرو. توافق نامه جدید برای اسپانیا، شرکای دولت اسپانیا آنها به توافق نمی رسند در مورد محتوای این قوانین LGTBI ممکن و آینده.

وزیر برابری و شریک رهبر Podemos ، ایرنه مونترو ، پیش نویس دارد که در آن مقررات آینده الزامات قانونی درخواست تغییر نام و جنسیت را در ثبت احوال حذف می کند و فرض می کند کهبرای دستیابی به این هدف هیچ آزمایش پزشکی یا روانشناسی لازم نخواهد بود.

پروژه قانون برابری واقعی و م ofثر افراد ترانس از تعیین سرنوشت آزاد جنسیت از سن 16 سالگی و امکان حذف جعبه دودویی متناظر با جنسیت (زن یا مرد) به منظور جلوگیری از خجالت کسی که به عنوان زن یا مرد نمی نشیند ، پشتیبانی می کند.

“این متن دولتی نیست”، آنها امکان فیلتر کردن برخی بخشهای PSOE را فراهم می کنند که با پستهای وزیر برابری احساس راحتی نمی کنند ، مانند کارمن کالوو ، معاون اول پدرو سانچز و یک فمینیست پر انرژی.

مونترو در حال تصویب قوانین LGTBI و Trans در نیمه اول ماه فوریه است ، در حالی که PSOE معتقد است که پروژه Podemos می تواند زمینه را برای ملاحظات مبهم و حتی نامشخص قانونی برای مفاهیمی مانند جنسیت ، جنسیت ، هویت باز کند.

“بحث واقعی باید حقوقی باشد که افراد ترانس در حال حاضر در اسپانیا ندارند و ما باید به آنها برسیم. بحث در مورد تعیین سرنوشت ، آسیب شناسی زندگی و بدن ما است. آرژانتین سالها قوانینی را تصویب می کند که بیش از این بحث پیروز شده است. این نمی تواند یک بحث سیاسی یا عقیدتی باشد ، زیرا ما در مورد حقوق بشر صحبت می کنیم ” کلاریون یوگنیя آره سنگیل ، رئیس فدراسیون ایالتی لزبین ، گی ، ترنس و دوجنسیتی.

“این پروژه ها متونی با پایه محکم و ضمانت های قانونی برای ایجاد یک چارچوب نظارتی قوی در مورد برابری و حقوق LGTBI و جامعه ترانس است. دیروز (سه شنبه) پیش نویس ها برای ما ارسال شد ، ما فرصتی برای تجزیه و تحلیل عمیق آنها نداشتیم ، اما آنها انتظارات را برآورده می کنند. این اساس ساخت این قانون است. “

تا به امروز در اسپانیا کسانی که می خواهند نام و جنسیت خود را در DNI تغییر دهند آنها باید گواهی پزشکی داشته باشند و به مدت دو سال درمان هورمونی انجام دهید.

– آیا آزمایشات پزشکی لازم است یا خیر؟

-فکر نمیکنم. هیچ کس به جز من نمی داند من کیستم و کسی نباید شک کند. ما نمی خواهیم کسی از ما محافظت کند یا آسیب شناسی کند. نکته دیگر این است که در مراحل انتقال به پشتیبانی نیاز دارم یا می خواهم. اما برای اینکه بتوانم نام یا جنسیتم را در شناسنامه خود تغییر دهم ، به گواهی روانپزشکی یا پزشکی احتیاج ندارم.

– آیا خطر تغییر جنسیت فقط با میل و اراده برای انجام این کار وجود دارد؟

متن نهایی دارای ضمانت های قانونی لازم خواهد بود. این هوس نیست.

-آیا موافقید که تصمیم عمدی همانطور که در پروژه ذکر شده از سن 16 سالگی می تواند گرفته شود؟

-سن چیز جدیدی نیست بلکه کاربرد سن سلامتی برای بزرگسالی است که قبلاً در قوانین بهداشت تنظیم شده است. دادگاه قانون اساسی اسپانیا قبلاً تشخیص داده است که درمان و اصلاح DNI اطفال خردسال در صورتی که 16 سال سن داشته باشند می تواند آغاز شود. در اسپانیا 12 جامعه خودمختار وجود دارد که قبلاً قانون LGTBI یا Trans را دارند یا قبلاً هر دو را دارند.

در توافق نامه دولت PSOE-Podemos آمده است: “ما ایجاد چارچوب قانونی اروپایی را تضمین خواهیم كرد كه حقوق افراد مبتلا به LGTBI را تضمین می كند و طرحی برای مبارزه با تبعیض بین جنسی است.”

سند اضافه شده ، علاوه بر نیت خیر ، “ما تشویق به خانواده ها و به رسمیت شناختن خانواده های مختلف و از بین بردن انواع پاتولوژی در افراد مبتلا به LGTBI ، و همچنین دسترسی آنها به مراقبت های بهداشتی در شرایط برابر است.” ، باید توسط کسانی که آن را امضا کرده اند به اشتراک گذاشته شود تا قوانین LGTBI به واقعیت تبدیل شود.

مادرید خبرنگار

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *