سو susp ظن ها ، تردیدها و برخی پاسخ ها

[ad_1]

آیا اجازه دادید ویروس کرونا از آن فرار کند؟ آیا شما عمداً این کار را انجام داده اید؟ اینها برخی از فرضیه هایی است که آنها درمورد انستیتوی ویروس شناسی ووهان در مرکز چین برنامه ریزی می کنند و از جمله توسط دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده تقویت می شود. و برای طرفداران نظریه های توطئه در مورد منشأ همه گیری.

چهارشنبه این هفته ، کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) از این آزمایشگاه بازدید کردند. ی سو susp ظن تازه شد و نظریه های مربوط به مرکز تحقیقات که چندین آزمایشگاه برای حداکثر امنیت دارد.

بیشتر محققان بر این باورند که Sars-CoV-2 احتمالاً از خفاش ها منشأ گرفته و از گونه دیگری عبور کرده است (که هنوز مشخص نیست) قبل از انتقال به انسان.

در اینجا چند سوال و پاسخ در مورد موسسه ویروس شناسی در ووهان ، شهری در مرکز چین ، جایی که ویروس کرونا برای اولین بار در اواخر سال 2019 کشف شد ، آورده شده است.

-امکانات چگونه است؟

-به گفته وب سایت این موسسه ایالتی بزرگترین مجموعه از ویروس های ویروسی در آسیا را با 1500 نمونه مختلف دارد.

از سال 2012 ، آزمایشگاهی با سطح بالایی از امنیت P3 (برای “پاتوژن های کلاس 3”) وجود دارد که بسیاری از ویروس ها ، به ویژه ویروس های کرونا را مطالعه می کند.

مدیر این آزمایشگاه شی جنلی ، متخصص ویروس های کرونا است که به او لقب “زن خفاش چینی” را داده است.

ورودی انستیتوی ویروس شناسی ووهان ، که روز چهارشنبه توسط متخصصان سازمان بهداشت جهانی در مورد منشا ویروس کرونا بازدید کرد.  عکس: AP

ورودی انستیتوی ویروس شناسی ووهان ، که روز چهارشنبه توسط متخصصان WHO بازدید کرد و منشا ویروس کرونا را تجزیه و تحلیل کرد. عکس: AP

عکس ها: دانشمندان WHO برای جنجال و گمانه زنی درباره منشا ویروس از مرکز آزمایشگاه ووهان بازدید می کنند

موسسه ویروس شناسی همچنین P4 (حتی برای عوامل بیماری زا خطرناک تر) نیز دارد. یک آزمایشگاه ایمن تر که می تواند گونه های خطرناکی را در خود جای دهد مثل ابولا.

این P4 که به طور رسمی در سال 2018 افتتاح شد ، با همکاری فرانسه ایجاد شده است.

-محققان چه کاری انجام می دهند؟

آنها مجهز به لباس های محافظتی کامل ، در یک فضای کاری طراحی شده برای جلوگیری از نشت ، انواع مختلف عوامل بیماری زا را مطالعه می کنند. هدف این است که بتوانید به سرعت در برابر ظاهر بیماری های عفونی واکنش نشان دهید.

محققان وی مطالعات زیادی در مورد ارتباط بین خفاش ها و ظهور این بیماری ها در چین – سایپرز ، باشگاه دانش.

آنها همچنین به درک بهتر ویروس کرونا بعد از ظهور آن در ووهان کمک کردند.

در فوریه سال 2020 ، کار وی در یک مجله علمی منتشر شد. آنها نتیجه گرفتند که توالی ژن Sars-CoV-2 96٪ مشابه ویروس خفاش خفاش است.

موسسه ویروس شناسی ووهان چین

-آیا آنها از دنیا جدا شده اند؟

نه آنها مرتباً با دانشمندان خارجی همکاری می کنند.

دو محقق از ووهان در یک مطالعه بین المللی در سال 2015 با دانشگاه های مختلف آمریکا شرکت کردند و طی آن یک پاتوژن ایجاد شد تا خطر ویروس شبه SARS (سندرم حاد تنفسی حاد) را ارزیابی کند.

واقعیت قابل توجه: موسسه ویروس شناسی با اتحادیه EcoHealth ، یک انجمن مستقر در ایالات متحده و متخصص در پیشگیری از بیماری ، و رئیس آن پیتر داشاک یکی از کارشناسان فرستاده شده توسط WHO به ووهان است.

-آیا نشتی امکان پذیر است؟

برای یک لحظه هیچ مدرکی برای تأیید این فرضیه وجود ندارد.

در اواسط ژانویه ، قبل از ترک پست وزیر خارجه آمریکا ، مایک پمپئو دوباره در این موسسه در ووهان ثبت نام کرد.

وی گفت: “دولت ایالات متحده دلیل بر این باور است که برخی از محققان این مرکز در پاییز سال 2019 ، قبل از شناسایی اولین مورد اپیدمی ، با علائم سازگار با covid-19 و بیماری های شایع فصلی در پاییز 2019 بیمار شدند.” .

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، سفارت آمریکا در پکن ، پس از بازدید از این موسسه ، در سال 2018 به مقامات ایالات متحده هشدار داد که برخی اقدامات امنیتی ناکافی است.

مرکز تحقیقات Gignatesco Wuhan ، فوق العاده برای بازدید از کارشناسان بین المللی محافظت می شود.  عکس: AP

مرکز تحقیقات Gignatesco Wuhan ، برای بازدید از کارشناسان بین المللی فوق العاده محافظت می شود. عکس: AP

انستیتوی ویروس شناسی و دولت چین این آزمایشگاه ها منشا ویروس کرونا جدید را انکار می کنند.

-چه چیزی در مورد منشا ویروس شناخته شده است؟

فعلاً کمی

در ابتدای اپیدمی ، بازاری برای ووهان ذکر شد ، که به دلیل فروش حیوانات وحشی زنده ، حاملان بالقوه ویروس کرونا ، منتقل شده توسط خفاش ها ، توسط محققان WHO نیز مورد بازدید قرار گرفت.

اما Sars-CoV-2 ممکن است از جای دیگری آمده باشد.

مایکل ریان ، مدیر برنامه اضطراری بهداشت سازمان بهداشت جهانی در ژنو هفته گذشته گفت: “همه فرضیه ها روی میز است. روشن است که نتیجه گیری درباره منشا این ویروس چه در چین و چه در خارج از چین خیلی زود است.”

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *