سه قرن بعد ، آنها خواهان عدالت برای جادوگران کشته شده و سوزانده شده در اسکاتلند هستند

[ad_1]

شکار جادوگر در اسکاتلند بر اساس قانون جادوگری (1736-1563) ، که مجرمان را به مجازات اعدام “برای مصلحت جامعه” مجازات کرد ، به زندگی بیش از 2500 انسان بی گناه پایان داد. امروز پلت فرم جادوگران از اسکاتلند (“جادوگران اسکاتلند”) ، جستجو کنید تعمیر و تشخیص برای آنها ملی است.

وکلر کلر میچل و نویسنده Zoe Wenditzi ، سازمان دهندگان این طرح ، در مصاحبه با EFE توضیح دادند که این قسمت تاریخی یک لکه سیاه است که شایسته آن است و باید توسط جامعه شناخته شود و بنابراین آنها از همه قربانیان طلب بخشش می کنند و یک اثر ملی به رسمیت شناختن آن.

وی گفت: “یك روز ، در حالی كه سگم را در اطراف صفحه قلعه ادینبورگ ، در زیر آن قدم می زدم ، متوجه شدم كه حدود 300 زن در آنجا به جرم جادوگری اعدام شده اند و هیچ مجسمه یا یادگاری از آن وجود ندارد.”

مجسمه هایی از مردان ، اسب ها ، خرسی وجود دارد که در طول جنگ جهانی دوم کارهای بزرگی انجام داده است (اما) هیچ زنی وجود ندارد. نه فقط آنها: هر زنی که کارهای بزرگی انجام داده است ، اضافه کرد.

در مجموع 2،148 زن ، بیش از 80٪ از کل ، طبق مطالعه دانشگاه ادینبورگ ، به جادوگری اعدام شد در زمان جیمز اول انگلستان و ششم اسکاتلند (1525-1625).

مدالیون به یاد لیلیاس آدی (1640-1704) ، محکوم به جادوگری در اسکاتلند.  عکس: EFE

مدالیون به یاد لیلیاس آدی (1640-1704) ، محکوم به جادوگری در اسکاتلند. عکس: EFE

میچل گفت ، تصور می شود زنان از نظر ذهنی ضعیف ترند و بنابراین از شیطان و هنرهای شیطانی او دستکاری می کنند.

پادشاه جیمز واقعاً معتقد بود که جادوگران در جامعه زندگی می کنند و “کاری که او انجام می داد به نفع جامعه اسکاتلند بود” ، وندیتوتزی ، نویسنده ، توضیح می دهد و می افزاید که مردم در آن زمان بسیاری از گفته های خود را در نظر می گرفتند. پادشاهی که به فضل خدا منصوب شده است.

با شیطان برقصید؟

خیلی سخت نبود که آنها را به جادوگری متهم کنیم. نویسنده می گوید ، کافی بود که برای برخی اختلافات از هم جدا شویم یا آنطور که باید دین را اعلام نکنیم.

میچل افزود: “این اتهامات معمولاً مربوط به شب بیرون رفتن برای رقصیدن با شیطان یا رابطه جنسی با او بود.”

وی ادامه داد: “اعتراف کافی نبود. شما هرگز به تنهایی با شیطان نمی رقصید ، همیشه مهمانی ها و عیاشی ها برگزار می شد ، آنها می خواستند نام سایر شرکت کنندگان را بدانند.”

جزئیات صفحه واقع در

جزئیات پلاک ، واقع در “چاه جادوگر” در ادینبورگ ، اسکاتلند. عکس: EFE

آنها که از خواب محروم بودند ، به دوستان و آشنایانی که آنها نیز بودند خیانت کردند متهم ، بازجویی و شکنجه شده است تا اسم بیشتری بدست آورید و غیره این حقوقدان در پایان گفت: “این ماهیت شکار جادوگر بود.”

برخی هنگام شکنجه برای گرفتن اعتراف کشته شدند و هر دو از پادکست جادوگران اسکاتلند خود خبر دادند.

دادگاه توضیح داد که دادگاه عادلانه نبود ، زیرا زن حق شهادت دادن نداشت و یا فرصتی برای دفاع از خود داشت. دادستان حقایق و شاهدان خود را ارائه داد و در پایان دادگاه براساس مدارک ساختگی یا بی معنی محکوم شدند. “

خفه و سوخته

آنها می توانند بدون یافتن شواهد کافی “نیمه گناهکار” شناخته شوند ، آنها را مجبور به فرار از صحنه کنند ، یا غیرقانونی یا مجرم شناخته شوند.

مقصر بودند ابتدا با خفقان اعدام شدند و سپس بدن آنها را سوزاندند؛ اعتقاد بر این بود که شیطان می تواند به آنها کمک کند تا به زندگی برگردند ، بنابراین بدن باید دور ریخته شود ، می گوید Venditoci.

سوزاندن جادوگران در معرض خطر تا مرگ به عنوان بدترین مجازات محفوظ بود.

میچل و وندیتزی محکوم کردند که “امروز نابرابری قابل توجهی وجود دارد” و در نتیجه ، جامعه در حال “شکار جادوگر مدرن” دیگری است.

“زنان در شبکه های اجتماعی مورد حمله قرار گرفتند. شب هنگام تنها راه رفتن در خیابان احساس خطر می کنید. نگران حمله ما در دنیایی برای مردان زندگی می کنیم. “زنان از برابری لذت نمی برند ، ما در یک سطح نیستیم.”

توسط گیلرمو گاریدو ، EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *