سر و صدای فزاینده ای در مورد استعفای دونالد ترامپ وجود دارد که پس از حمله به پایتخت سکوت اختیار می کند

[ad_1]

تنش های سیاسی این یکشنبه در ایالات متحده در پی حمله خشونت بار چهارشنبه به کنگره با درخواست های فزاینده برای استعفای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و آغاز محاکمه سیاسی جدید علیه وی ، کمتر از دو هفته پس از پایان رسمی رسمیت وی ، افزایش یافت.

مخالفت دموکراتیک پیوست چندین جمهوریخواه خشمگین از رفتار ترامپ برای جابجایی پیروان خود برای راهپیمایی به کنگره پس از یک اقدام سیاسی که در آن وی درخواستهای خود را که دادگاهها به دلیل تقلب در انتخابات رد کرده بود تکرار کرد.

پنج نفر در یک روز آشفته و خشونت آمیز جان خود را از دست دادند ، از جمله یک افسر پلیس کاپیتول.

پات تومی ، سناتور جمهوری خواه در مصاحبه با کانال محافظه کار فاکس گفت: “من معتقدم رئیس جمهور مرتکب جنایاتی شده است که ارزش استیضاح را داشته باشد (…) رفتار این هفته وی را از ادامه صلاحیت رد کرده است.”

سناتور جمهوری خواه بن ساسه نیز در همین راستا صحبت کرد و گفت که اگر محاکمه ای آغاز شود ، بدیهی است که به مقاله های علیه خود نگاه خواهد کرد.

ساسه گفت: “من فکر می کنم رئیس جمهور سوگند خود را نادیده گرفته است … برای حفظ ، محافظت و دفاع از قانون اساسی. او علیه آن عمل می کند.”

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده به طور فزاینده ای منزوی می شود.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده به طور فزاینده ای منزوی می شود. عکس: خبرگزاری فرانسه

گزینه ها

در پی حمله بی سابقه چهارشنبه گذشته به کنگره ، دو گزینه در پس زمینه حیرت و حیرت در نظر گرفته شده است.

از یک طرف ، رد صلاحیت ترامپ با اصلاح قانون اساسی برای وی ناتوانی در مدیریت“چیزی که مایک پنس معاون رئیس جمهور به آن نیاز دارد و نیاز به حمایت نیمی از دفتر رئیس جمهور دارد و بعید به نظر می رسد.”

مورد قابل قبول تر این است که دموکرات های مجلس نمایندگان که اکثریت اکثریت را دارند رئیس جمهور ایالات متحده را به “تحریک قیام” برای گشودن متهم می کنند استیضاح جدید علیه ترامپ و این باعث می شود او اولین رئیس جمهور تاریخ این کشور باشد که دو بار محاکمه می شود.

تاکنون بیش از 190 نفر از 222 دموکرات از قطعنامه تد لیو نماینده کنگره برای استیضاح ترامپ حمایت کرده اند.

وی قرار است بعداً در سنا مراحل قانونی خود را طی کند ، اگرچه در یک تعطیلات به سر می برد و قصد ندارد از روز 19 ژانویه ، یک روز قبل از آغاز به کار جو بایدن ، به عنوان رئیس جمهور ، از سر بگیرد.

درخواست های فزاینده ای برای ترک دونالد ترامپ از کاخ سفید قبل از 20 ژانویه ، تاریخ تعیین شده برای مراسم تحلیف جو بایدن وجود دارد.  عکس: AP

درخواست های فزاینده ای برای خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید قبل از 20 ژانویه ، تاریخی که برای مراسم تحلیف جو بایدن تعیین شده است ، وجود دارد. عکس: AP

با این حال ، وزنه های دموکراتیک متعددی در کاخ امروز یکشنبه احتمال طرح اتهام علیه ترامپ را مطرح کرد ، اما آنها را تا 100 روز نخست ورود بایدن به کاخ سفید به سنا ارسال نکرد. آغاز دوره نمایندگی آنها را تعیین نکنید.

جیمز کلیبرن ، نماینده دموکرات به CNN گفت که مجلس می تواند “در این هفته” به اتهامات استیضاح رای دهد. اما بایدن “100 روز طول می کشد تا برنامه خود را شروع کند ، و ما می توانیم اقلام را بعداً ارسال کنیم.”

سکوت رئیس جمهور

در همین حال ، سکوت ترامپ همچنان ادامه دارد و حساب های توئیتر و فیس بوک وی در روز جمعه به دلیل “خطر تحریک خشونت” به حالت تعلیق درآمد.

دو روز پس از تعلیق حساب ترامپ ، سرانجام این شبکه اجتماعی روز جمعه وی را از این ابزار محروم کرد که رئیس جمهور برکنار شده با آن بیش از یازده سال بیش از 55000 پیام صادر کرد و 89 میلیون دنبال کننده داشت.

رسانه های آمریکایی در این باره گزارش می دهند اولین اقدام عمومی او روز سه شنبه انجام می شود زمانی که رئیس جمهور هنوز برای بازدید از ساخت دیوار مرزی با مکزیک ، نماد دست قدرتمند او در کنترل مهاجرت ، به تگزاس سفر می کرد.

توسط آلفونسو فرناندز ، آژانس EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *