سرانجام ، چین به مأموریت WHO برای بررسی منشا ویروس کرونا چراغ سبز نشان می دهد

[ad_1]

چراغ سبز برای مأموریت سازمان بهداشت جهانی (WHO) در چین. پس از چند روز از تاخیر و گیجی به دلیل مجوزهای ورود ، پکن روز دوشنبه اعلام کرد که اعضای تیم بین المللی مسئول تحقیق در مورد منشا ویروس کرونا بالاخره پنجشنبه آینده ، 14 ژانویه در این کشور فرود می آیند.

در بیانیه ای مختصر ، کمیسیون ملی بهداشت چین گفت تیم WHO در طول سفر با دانشمندان چینی کار خواهد کرد ، اگرچه مدت زمان مأموریت یا مسیر آن را مشخص نکرده است. در ابتدا برنامه ریزی شده بود که پس از دو هفته قرنطینه اجباری ، تیم برای تحقیق در مورد دیگران به ووهان ، جایی که اولین پرونده های Covid-19 یک سال پیش در آنجا ظاهر شد ، برود. چهار هفته از کجا و چگونه منشا پاتوژن است.

قبل از چندین ماه مذاکره دشوار اکراه چینی ها برای اجازه تحقیقات مستقل بین المللی در محل ، در ماه مه توافق شد که مأموریتی به ترکیب اعزام شود 10 متخصص از کشورهای مختلف – ایالات متحده ، روسیه ، دانمارک یا انگلستان ، از جمله – که در اوایل ژانویه باید در چین فرود بیایند.

یکی از بازار غذاهای دریایی در ووهان می گذرد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

یکی از بازار غذاهای دریایی در ووهان می گذرد. عکس: خبرگزاری فرانسه

با این حال ، اکسپدیشن نمی توانست بدتر آغاز شود. یک هفته پیش ، وقتی اعضای تیم بین المللی قصد داشتند به مقصد بروند ، متوجه شدند که مقامات هیچ یک از آنها را صادر نکرده اند مجوزها برای ورود به کشور لازم است.

مدیرکل WHO ، تدروس آدانوم گبریزوس از ژنو گفت: “من بسیار ناامید هستم.” همانطور که توضیح داد ، دو نفر از دانشمندانی که در جاده بودند مجبور شدند در نیمه راه متوقف شوند ، در حالی که دیگران به دلیل نداشتن مجوز در آخرین لحظه سفر را متوقف کردند.

از پکن ، آنها اطمینان دادند که مشکل به دلیل “سو mis تفاهم” است و نباید به این مسئله اهمیت زیادی داد. سخنگوی خارجی هوآ چونونگ گفت: “ما هنوز در حال مذاکره درباره تاریخ و توافق هستیم.”

مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبریزوس.  عکس: AP

مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبریزوس. عکس: AP

از آن زمان ، هر دو طرف به مذاکره در مورد جزئیات سفر ادامه داده اند و خود تدروس در آخر هفته پیشرفت کرد ، امیدوار است که به زودی به توافق برسد ، که امروز انجام شد.

افزایش موارد در چین

اعلام شد که سرانجام تاریخی برای ورود آنها وجود دارد در همان روزی است که چین ثبت نام کرد بیشترین افزایش آن موارد تایید شده ویروس کرونا برای بیش از پنج ماه.

استان هبی ، به پکن ، 82 مورد از 85 عفونت محلی جدید را ثبت کرده است ، بنابراین هنوز هم بیشترین آسیب را در این شیوع دارد. چند روز پیش ، مقامات از بسته شدن پایتخت خود ، شیجیاژوانگ ، که در آن محل آنها است ، خبر دادند 11 میلیون نفر اکنون خروج آنها از شهر ممنوع شده و حمل و نقل عمومی فلج شده است و وقتی چین تمرکز کمی پیدا کند اقدامات معمول است.

این آخرین شیوع ها می تواند تأثیر بگذارد میلیون جابجایی انتظار می رود برای جشن های سال جدید قمری، که فقط یک ماه بعد اتفاق می افتد و مقامات قبلاً شروع به دادن توصیه هایی به مردم کرده اند برای جلوگیری که در آن سفر و ملاقات با بسیاری از افراد امکان پذیر است.

توسط اسماعیل آرانا ، هنگ کنگ

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *