سرانجام ، برزیل دو میلیون واکسن از AstraZeneca علیه ویروس کرونا دریافت کرد

[ad_1]

برزیل سرانجام این جمعه را دریافت می کند اولین بار تحویل واکسن های ویروس کرونا در هند، به دنبال مجوز دولت ایالت آسیا برای اولین صادرات تجاری این دارو.

وزارت امور خارجه هند ، اولین محموله واکسن را پس از اینکه دولت صادرات تجاری آنها را مجاز دانست ، تأیید کرد ، اما از بیان جزئیات مربوط به محموله یا زمان عزیمت به کشور آمریکای جنوبی خودداری کرد.

برزیل روز پنجشنبه اعلام کرد انتظار دارد این جمعه را از هند دریافت کند دو میلیون دوز از واکسن آزمایشگاهی انگلیس-سوئد AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد، تولید شده در کشور آسیایی توسط م Instituteسسه محصولات سرمی هند (SII) ، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان از نظر حجم ، که در این هفته دچار آتش سوزی چشمگیری شد ، هرچند که این امر مانع از تحویل برنامه ریزی شده آن نشد.

منابعی از SII تأیید کردند که اینها بخشی از تأمین واکسن هستند ، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کردند ، زیرا این فرآیند از طریق دولت هند انجام می شود.

مدیر اجرایی رئیس جمهور برزیل ، ژائر بولسونارو ، جمعه گذشته هواپیمایی را برای جمع آوری دو میلیون دوز ارسال کرد ، اما این محموله در آخرین لحظه و همزمان با برنامه ایمن سازی کشور آسیایی ، توسط مقامات هندی وتو شد.

برزیل همچنین علاقه خود را برای به دست آوردن دوزهای فرمول اعلام کرده بود کوواکسین، ساخته شده توسط آزمایشگاه هند Bharat Biotech ، که مجوز “استفاده اضطراری” خود را از تنظیم کننده های هند دریافت کرده است ، اگرچه این فرمول هنوز آزمایشات بالینی خود را کامل نکرده است.

کارمندان موسسه سرم در هند در حال تهیه دوز واکسن AstraZeneca / Oxford coronavirus هستند.  عکس: AP.

کارمندان موسسه سرم در هند در حال تهیه دوز واکسن AstraZeneca / Oxford coronavirus هستند. عکس: AP.

اگرچه شرکت دارویی برزیل Precisa Medicamentos و Bharat Botech در تاریخ 10 ژانویه از امضای قرارداد خرید واحدهای Covaxin خبر دادند ، اما مقامات هند در مورد اینکه آیا واکسن های آزمایشگاه هند بخشی از محموله اول است ، چیزی نگفتند.

برزیل، ناخن های 214000 مرگ، آیا او است کشور دوم با بیشترین مرگ و میر به دلیل ویروس کرونا ، در پشت ایالات متحده تنها با 410،102 مرگ و در پی آن هند با بیش از 153،000 نفر.

تحویل به کشورهای دیگر

تولید هند که به دلیل ظرفیت تولید و هزینه پایین “داروخانه جهان” لقب گرفته است ، کلیدی در اقدامات ایمن سازی در کشورهای در حال توسعه است و بسیاری از دولت ها علاقه مند به دریافت دوز ویروس کرونا در یک کشور آسیایی هستند.

وی گفت: واکسن های هندی برای کشورهای در حال توسعه بهینه هستند زیرا ایمن و مقرون به صرفه هستند. EFE سفیر اکوادور در دهلی نو ، هکتور کوئوا یاکومه.

قیمت کوویشیلد و کوواکسین، در میان ارزانترین در جهان ، گرد است بین 3 تا 5 دلار در هر واحد ، آنها را به جایگزینی مناسب برای سایر فرمولها تبدیل می کند که هزینه آنها برای هر دوز حدود 20 دلار است.

سفیر افزود: “ما باید در نظر بگیریم که ایمن سازی مدتی طول می کشد ، بنابراین باید یک برنامه واکسن بلند مدت تهیه شود که دیگر بر اقتصاد کشورها تأثیر نگذارد.”

هند این هفته یک کار دیپلماتیک برای تهیه واکسن های یارانه کرونا ویروس آغاز کرد بنگلادش ، بوتان ، مالدیو ، موریس و نپال.

با اطلاعات از EFE.

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *