سبک جدیدی که جو بایدن تحمیل می کند

[ad_1]

بدون توئیت لرزان در سپیده دم ، بدون توهین یا گستاخی ، کنفرانس مطبوعاتی روزانه بازگشت و اکنون یک رئیس جمهور وجود دارد که خواستار گفتگو با یک برنامه کار مشخص استبر روی یک سری اولویت ها متمرکز شده است.

در روزهای آغازین حضور خود در دفتر ، کاخ سفید جو بایدن بسیار متفاوت با کودک چهار ساله آشفته است از دونالد ترامپ. فراتر از احكامي كه اين روزها رئيس جديد حزب دموكرات امضا كرد ، مي توان گفت كه شديدترين عمل بايدن بازگشت به حالت عادی.

بایدن از 20 ژانویه آغاز به کار کرد و با امضای اولین روز از مجموعه ای از احکام معکوس اقدامات ترامپ و همچنین سایر مواردی که حاوی موضوعات فوری مانند مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا و بحران اقتصادی است ، دستخوش تغییرات اساسی شده است.

اما همچنین تغییراتی در فرم وجود دارد، که برخلاف قطارهای آمریکایی سالهای گذشته ، بعد دیگری پیدا می کند.

رئیس جمهور بایدن و همسرش جیل در زمین چمن کاخ سفید.  (رویترز)

رئیس جمهور بایدن و همسرش جیل در زمین چمن کاخ سفید. (رویترز)

اصولاً بایدن در زمان مبارزات انتخاباتی خود به وعده خود عمل کرد. و به روشی منظم و منظم. هیچ پیام پنهانی در توییتر وجود نداشت. هر روز به موضوعی اختصاص داشت و دستور کار ریاست جمهوری روز قبل با ساعت مشخص به خبرنگاران اعلام می شد و تغییری نمی کرد.

هر روز ، چارچوب کلی ابتکارات توسط بایدن در یک سخنرانی کوتاه ارائه می شد، سپس رئیس جمهور احكام را امضا كرد و سخنگوی كاخ سفید بعداً شبهات را روشن كرد. اگر او از موضوعی نمی دانست ، باید فهمید. روتین در هر دولت عادی.

از طریق دستورات اجرایی ، بایدن ابتدا بر روی تمرکز می کند برای بازگرداندن توافقنامه آب و هوای پاریس، که توسط ترامپ رها شد و سپس با ایجاد استفاده از بند چانه در سطح فدرال ، محدودیت های سفر و وعده اقدامات ضد توسعه covid19 آغاز شد. واکسیناسیون را تسریع کنید با ایمن سازی بیش از 100 میلیون آمریکایی در 100 روز.

وی سپس با بسته ای از اقتصاد پیشرفت کرد کمک به بخشهایی که بیشتر درگیر بحران هستند و ابتکار خرید آمریکایی برای ارتقا صنعت ملی را تأیید کرد.

جو بایدن در مورد چمن کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کند.  (بلومبرگ)

جو بایدن در مورد چمن کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کند. (بلومبرگ)

وی همچنین گزارشاتی راجع به مهاجرت (که شامل توقف ساخت دیوار) و ترویج عدالت نژادی است ، تهیه کرد و سپس بر روی آن تمرکز کرد بازگرداندن برنامه بهداشتی اوباماکر برای تسهیل دسترسی به بهداشت. علاوه بر این ، ممنوعیت دسترسی اعضای جامعه LGTBQ به نیروهای مسلح را لغو کرد.

نزدیک بودند 40 فرمان در ده روز اول دولت امضا شده است، رقم محکمی است که بسیاری در اینجا دوست ندارند. در واقع ، وی دستورات اجرایی بیشتری نسبت به اسلاف خود صادر کرده است.

بایدن می گوید این به این دلیل است که موارد اضطراری برای رسیدگی به موضوعات عمده مانند همه گیری وجود دارد ، اما مدادهای دیگری که بیشتر هدف آنها تضعیف میراث ترامپ است نیز از بین می روند.

این توالی مصوبات باعث انتقاد برخی بخشها شده است. میچ مک کانل رهبر بلوک جمهوری خواه سنا روز پنجشنبه گفت که استفاده از این تعداد دستورات اجرایی مغایر وعده بایدن برای رسیدن به اتفاق نظر است.

او حتی گفت که “شما نمی توانید قوانین را با فرامین تنظیم کنید مگر اینکه یک دیکتاتور باشید“” نیویورک تایمز خود سرمقاله ای تحت عنوان “به راحتی اقدام اجرایی کنید ، جو”.

در مواجهه با این ادعاها ، بایدن پاسخ داد که هدف او این بوده است “معکوس خسارت وارد شده توسط ترامپ” بدون نیاز به تصویب قوانین جدید هنگام جنگ با COVID-19.

مشاوران بایدن گفتند که این مصوبات نمی تواند جایگزین اقدامات قانونی شود ، اما در عین حال از استفاده از منابع محافظت می کند. سخنگوی جن پسیکی گفت: “مراحل وجود دارد ، از جمله معکوس کردن اقدامات مضر و غیراخلاقی دولت قبلی ، که رئیس جمهور معتقد است نمی تواند صبر کند”

فراتر از منجلاب احکام و انتقادات آنها ، امروز اوضاع آشفته سالهای اخیر به شدت در کاخ سفید آرام گرفته است. بایدن معمولاً زودتر از ترامپ بلند نمی شودکه می تواند ساعت 2 شب یک صدای جیر جیر باشد و ساعت 6 دوباره شروع شود.

معمولاً برنامه او تا ساعت 9 صبح با جلسه توجیهی سنتی مشاوران امنیتی اش که با هریس دریافت می کند ، شروع نمی شود. وی سپس به جلسه دیگری با مشاوران در این باره ادامه می دهد ، که آن روز را قبل از صرف ناهار با معاون رئیس جمهور اعلام خواهد کرد.

در اوایل بعد از ظهر ، او معمولاً فرامین را امضا می کند و آنها را در یک سخنرانی کوتاه توضیح می دهد. شناخته شده است که f وجود داردمکالمات تلفنی مکرر با نمایندگان کنگره و دموکرات ها.

او پیام هایی درباره وحدت را در توییتر منتشر کرد و برخی از دولت ها در ساعات معقول اقدام کردند.

بایدن خیلی زودتر از ترامپ به رختخواب می رود. او معمولاً تا اواخر شب تلویزیون نمی بیند و صبح شروع می کند به ریتم فاکس نیوز با روال معمول چهار سال رها شده: خواندن روزنامه های کاغذی.

اشتراک های روزنامه های نیویورک تایمز و واشنگتن پست بازگشت که لغو شد.

به نظر می رسد آخر هفته ها برای آرامش منظور شده اند. رئیس جمهور یک برنامه رها شده دارد و فقط دیده شد که او یکشنبه گذشته برای رفتن به کلیسا با خانواده اش و توقف خرید صبحانه در یک رستوران آرژانتینی ظاهر شد. کاخ سفید قطعاً طبیعی تر است.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *