سال 2020 ، سال “دشوار” برای مدافعان حقوق بشر

[ad_1]

سال 2020 برای مدافعان حقوق بشر در کلمبیا بدترین سال در بیش از یک دهه گذشته بود آدم کشی از 199 رهبر که برای زندگی ، سرزمین یا صلح کار کرده اند ، همانطور که این پنج شنبه توسط برنامه غیر دولتی Somos Defensores ، که توصیف “مصیبت بار – فاجعه آمیز.”

این رقم نشان دهنده افزایش 60.4 درصدی نسبت به سال 2019 است ، سالی که 124 قتل در آن انجام شده است.

هشدار داد که ما هستیم مدافعان.

چه کسی کشته است؟

از 199 قتل ، 124 مورد توسط افراد ناشناس انجام شده است ، 30 مورد شبه نظامی25 نفر برای مخالفان FARC ، 9 نفر برای چریک های ارتش آزادیبخش ملی (ELN) ، هشت نفر برای نیروهای عمومی و سه نفر برای “دیگران”.

این سازمان همچنین 969 حمله فردی به 942 حقوق بشر ، مردم بومی ، دهقانان ، جامعه ، جامعه ، قربانیان ، محیط زیست ، دگرباشان جنسی ، جوانان ، زنان یا رهبران دانشگاهی را به ثبت رسانده است.

نظامی ارتش کلمبیا.  عکس: بایگانی

نظامی ارتش کلمبیا. عکس: بایگانی

ساموس دفنسورس که این حملات را حمله به “سلامت دموکراسی کلمبیا” می داند ، گفت: “این منجر به افزایش 15 درصدی در مقایسه با سال 2019 می شود.”

طبق این مطالعه ، 62.3٪ از حملات تهدید است. 5/20 درصد قتلها 8.2٪ حملات؛ 3.1٪ دستگیری خودسرانه 2.9٪ تعقیب کیفری 2.6٪ ناپدید شدن و 0.4٪ سرقت اطلاعات.

خشونت در میان یک بیماری همه گیر

این داده ها نشان می دهد ناکارآمدی سیاست وی افزود که برای ارائه تضمین های امنیتی به رهبران اجتماعی ، مشکلی که با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است ، زیرا “جوامع و رهبران آنها حتی بیشتر آسیب پذیر بودند و در معرض خشونت و مصونیت از مجازات بودند.”

“سال 2020 با متوسط ​​2.64 حمله در روز به عنوان یک سال فاجعه بار حقوق بشر تثبیت می شود ، که با توجه به اینکه بیشتر سال تحت این کشور قرار گرفته است ، نگران کننده تر است اقدامات عایق بندی برای مقابله با بیماری همه گیر covid-19 تصمیم گرفت “، در این گزارش آمده است.

حضور کمی دولت

بیشتر این حملات در مناطقی صورت گرفت که چریکهای فارک در آنجا حضور داشتند او کنترل خود را اعمال کرد قبل از توافقنامه صلح 2016 ، مکانهایی که حضور ایالتی کمی دارند و اجرای موافقت نامه با دولت همچنان با مشکل روبرو است.

سوموس دفنسورس با 193 مورد بیشترین تعداد حملات را در بخش آشفته کائوکا ثبت کرد و پس از آن بوگوتا (119) ، آنتیکویا (81) ، نارینیو (77) ، لا گوآژیرا (70) ، نورته سانتاندر و واله دل کائوکا (43) ). ، سانتاندر (34) ، پوتومایو (31) و بولیوار (30).

Somos Defensores بیشترین حملات را در بخش آشفته Cauca گزارش داد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

Somos Defensores بیشترین حملات را در بخش آشفته Cauca گزارش داد. عکس: خبرگزاری فرانسه

هومدار سوموس دفنسورس با تأكيد بر اينكه مشخص نيست چرا متجاوزان بدون مشكل در مناطق با حضور عموم مردم بسيج شدند ، هشدار داد: “جوامع و به ويژه افرادي كه در فرآيندهاي خاص رهبري مي كنند ، مجبور شده اند با شدت گرفتن خشونت مواجه شوند”.

قربانیان

همانطور که سازمانهای مختلف هشدار داده اند ، سال گذشته گروههای مسلح آنها خشونت را تلفیق کردند علیه قربانیان اصلی قتل ها که اعضای شورای اقدام جامعه بودند ، رهبران جامعه، مردم بومی ، دهقانان و فرزندان آفریقایی.

“بنابراین ، رهبران اجتماعی مناطق روستایی و دوردست مرکز کشور نامرئی“سوموس دفنسورس” هشدار داد ، آنها قربانیان اصلی خشونت هستند و تأكید كرد كه “مصونیت از مجازات كه مشخصه حملات است” بطور كلی “و قتلها به طور خاص بسیار زیاد است”.

ما مدافع هستیم ، مستند شده که در مناطق ، کسانی که به محیط زیست و منابع طبیعی و همچنین اقتصاد خودشان اهمیت می دهند و از استقلال جوامع دفاع می کنند ، همچنان هستند هدف پرخاشگری “از طریق ترکیبی از منافع مشروع و غیرقانونی ، یا هر دو ، که باعث ناراحتی حضور آنها می شود.”

از این نظر ، تهاجم “م mechanismثرترین مکانیزم برای کنترل سرزمین ها ، با بهم زدن روندهای سازمانی و مجبور کردن جوامع برای گرفتار شدن در کشت محصولات است. استفاده غیرقانونی، از جمله ، به عنوان تنها شکل زنده ماندن. “

“چشم انداز وحشتناک پیش روی مدافعان حقوق بشر در کشور” زیرا در چهار سال گذشته تجاوزات بیشتر شده است به طور قابل ملاحظه در این گزارش آمده است و بیشتر و بیشتر از انواع خشونت استفاده می شود ، اما این کار “علیرغم تهدیدها و حذفها در کشور” در هر گوشه کشور پیشرفت می کند.

EFE

همچنین ببینید

عیسی سانتریچ ، رهبر کنایه آمیز FARC که تعهد خود به صلح را شکست ، چه کسی بود

اعتراضات در کلمبیا: بوگوتا ، بین ترس و خشونت فلج شده است

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *