سازمان بهداشت جهانی می گوید مصونیت گله نسبت به ویروس کرونا در سال 2021 بسیار بعید است

[ad_1]

اگرچه بسیاری از کشورها کمپین های واکسیناسیون ویروس کرونا را آغاز کرده اند ، اما این واقعیت است بسیار بعید است سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه هشدار داد که باید مصونیت گله در سال جاری حاصل شود

در یک کنفرانس مطبوعاتی ، دکتر Sumia Suminanat، دانشمند ارشد WHO ، گفت که برای کشورها و جمعیت آنها حیاتی است فاصله دقیق اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه دیگر در آینده نزدیک. در هفته های اخیر ، انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ، فرانسه ، کانادا ، آلمان ، اسرائیل ، هلند و دیگران واکسیناسیون شهروندان خود را در برابر ویروس کرونا آغاز کرده اند.

“حتی اگر واکسن ها از آسیب پذیرترین افراد محافظت کنند ، ما موفق نخواهیم شد هیچ سطح مصونیتی وجود ندارد مصونیت جمعیت یا گله در سال 2021 ، “گفت Suminanat. “حتی اگر در چندین منطقه اتفاق بیفتد ، در چندین کشور ، دفاع نخواهد کرد به مردم در سراسر جهان “

به طور معمول ، دانشمندان تخمین می زنند که ایمنی واکسیناسیون تقریباً 70٪ برای دستیابی به مصونیت گله مورد نیاز است. اما برخی از این طبیعت می ترسند بسیار مسری COVID-19 ممکن است به آستانه قابل توجهی نیاز داشته باشد بالاترین

“حتی وقتی واکسن ها از آسیب پذیرترین افراد محافظت می کنند ، در سال 2021 به هیچ سطح از مصونیت جمعیت یا مصونیت گله نخواهیم رسید.”

Sumia Suminanat

WHO دانشمند ارشد

دکتر بروس ایلارد ، مشاور مدیر کل WHO ، گفت که آژانس امیدوار است که تلقیح ویروس کرونا بتواند این ماه یا فوریه در برخی از فقیرترین کشورهای جهان آغاز شود و از جامعه جهانی خواست بیشتر کار کن اطمینان حاصل شود که همه کشورها به واکسن دسترسی دارند.

الوارد گفت: “ما نمی توانیم این کار را به تنهایی انجام دهیم ،” WHO به همکاری تولیدکنندگان واکسن خصوصاً برای شروع ایمن سازی نسبت به جمعیت آسیب پذیر نیاز دارد.

با این حال ، بیشترین عرضه جهانی واکسن COVID-19 قبلاً از کشورهای ثروتمند خریداری شده است. ابتکار سازمان ملل متحد موسوم به COVAX ، که هدف آن انتقال واکسن به کشورهای در حال توسعه است ، فاقد واکسن ، پول و کمک لجستیکی است زیرا کشورهای اهدا کننده برای محافظت از شهروندان خود به ویژه پس از انواع COVID تلاش می کنند. -19 اخیراً در انگلستان کشف شده است. و آفریقای جنوبی ، که بسیاری از مقامات مسئول گسترش سلاح های هسته ای بیشتر هستند.

با این حال ، WHO گفت که بیشترین قله های اخیر در این نمایش “افزایش یافته است مخلوطی از مردم “ بیشتر از گزینه های جدید.

مدیر فنی WHO COVID-19 ماریا ون کرهوو می گوید که در بسیاری از کشورها موارد افزایش یافته است قبل از انواع جدید شناسایی شد. ون کرچوو اشاره کرد که در تابستان موارد COVID-19 در اکثر کشورهای اروپایی به یک رقمی کاهش یافت.

تابستان و تعطیلات

وی گفت: “ما در جنگ شکست خوردیم زیرا الگوی اختلاط خود را در تابستان ، پاییز و به خصوص در حدود کریسمس و سال نو تغییر دادیم.” “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم رشد نمایی شما آن را در بسیاری از کشورها دیده اید “، وی با تشریح افزایش تعداد موارد در بعضی از مناطق به عنوان “عمودی”.

دکتر مایکل ریان ، مدیر اورژانس WHO ، گفت که اگرچه برخی شواهد وجود دارد که گزینه ها می توانند گسترش COVID-19 را تسریع کنند ، “هیچ شواهدی وجود ندارد که گزینه ها عنصر گرانش را هدایت کنند.” وی گفت این گزینه ها نباید استراتژی های کشورها را برای کنترل شیوع تغییر دهند.

رایان گفت: “این کاری که شما انجام می دهید تغییری ایجاد نمی کند اما به ویروس مقداری انرژی می بخشد.”

آسوشیتدپرس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *