زندگی در آسمان خراش بزرگ نیویورک ، کابوسی برای ثروتمندان و مشاهیر

[ad_1]

شکی نیست که برج های فوق العاده نیویورک چهره شهر را تغییر داده اند. و در این گروه از آسمان خراش ها ، خیابان 432 پارک شاید شاخص ترین غرفه دار باشد.

در زمان افتتاح ، این ساختمان 96 طبقه 426 متری گلدسته بلندترین ساختمان مسکونی در جهان بود نمادی از ظهور آپارتمانهای لوکس از دهه گذشته

اما برای ثروتمندان و افراد مشهور ، که واحدی را در این برج خریداری کرده اند ، اوضاع به دور از انتظار نیست. تحقیقات اخیر توسط نیویورک تایمز میزان مشکلات جدی که آسمان خراش متحمل شده است را نشان داد: از نشت و ترک در دیوارها حتی آسیب رساندن به آسانسور ، که مجبورند هزینه های نگهداری زیادی را پرداخت کنند

ساختمان 432 Park Avenue یکی از مواردی است که چهره شهر را تغییر داده و اکنون از مشکلات نگهداری رنج می برد.  عکس: AP

ساختمان 432 Park Avenue یکی از مواردی است که چهره شهر را تغییر داده و اکنون از مشکلات نگهداری رنج می برد. عکس: AP

شکایت شامل ادعای میلیونرها برای خسارات ناشی از نشت و رطوبت، صدمات مکرر به آسانسورها و شکاف دیوارها ، چیزی که دقیقاً به دلیل یکی از مهمترین نشانه های آن است: ارتفاع عاری از مرزهای بصری در شهر آسمان خراش ها ، طبق اسناد ساخته شده توسط روزنامه.

برخی از مهندسان معتقدند این مشکلات ناشی از نقص در ساخت و ساز و مواد است که ممکن است در سایر آسمان خراش های مسکونی فوق العاده لوکس که در سال های اخیر به منهتن گسترش یافته اند ، معمول باشد.

پارک 432 ، با ارزش تخمینی 3.1 میلیارد دلار ، بسیاری از خریداران خارجی (و با احتیاط) را به خود جلب کرد ، برخی از آنها آپارتمان های خود را که در پشت شرکت های پوسته پنهان شده بود ، به دست آوردند تا از طریق فروش سود کسب کنند.

پنج سال پیش ، ده ها میلیون دلار آنها بخش بود ستاره در بازار املاک و مستغلات.

جنیفر لوپز در کنار الکس رودریگز.  این زوج یک آپارتمان در آسمان خراش خریداری کردند ، اما آن را برای یک سال فروختند.  عکس: آرشیو کلارین.

جنیفر لوپز در کنار الکس رودریگز. این زوج یک آپارتمان در آسمان خراش خریداری کردند اما یک سال پیش آن را فروختند. عکس: آرشیو کلارین.

اختلافات موجود بین مستاجر و سازندگان تعدادی را نشان می دهد کمبودهای ساختاری که به گفته کارشناسان به نقل از روزنامه ، می تواند در برج های دیگر به اصطلاح مشترک باشد سفارش میلیاردر (سفارش میلیاردرها).

دشواری های قد

برای اینکه تصوری از اعدادی که در اطراف این آسمان خراش پردازش شده اند ، کافی است در دو خرید نمادین متوقف شوید. پنت هاوس در طبقه 96 در سال 2016 توسط شرکتی متعلق به فواز الهاوکر ، سرمایه دار بزرگ سعودی خریداری شد تقریبا 88 میلیون دلار.

هنرمند جنیفر لوپز و همسرش ، بازیکن سابق بیس بال الکس رودریگز ، یک آپارتمان نزدیک به 400 متر مربع در سال 2018 برای 15.3 میلیون دلار.

یک سال بعد ، آنها آن را فروختند.

“من اطمینان داشتم که این بهترین ساختمان در نیویورک است آنها همچنان آن را به عنوان هدیه ای از طرف خدا ارائه می دهندسارینا آبراموویچ ، همسر مدیر سابق نفت که در سال 2016 17 میلیون دلار برای یک آپارتمان “تروفی” در طبقات فوقانی پرداخت ، گفت: “یکی از شهادت های نقل شده توسط روزنامه است.

در سال 2019 پس از آنکه باد شدیدی کابین را گرفت ، یک مستاجر یک ساعت و نیم در آسانسور گرفتار شد. صحنه های فیلم ترسناک

همه آسمان خراش ها در باد تاب می خورند ، اما در این ارتفاعات اثر بسیار شدیدتر است. لوک لیونگ از شرکت معماری Skidmore، Owing و Merrill گفت: نیازی به ذکر نیست که سر و صدا ، مشکلی است که در تمام ساختمانهای بسیار بلند وجود دارد.

در صورتجلسه این نشست که توسط تایمز دیده می شود ، از فریادهای شوم ، انفجارها و “صدا مانند بمب” هر بار که زباله ها به طور خاص برای زباله روی سرسره ریخته می شوند

مشکلات ساختاری در طول سال ها به افزایش مداوم کل هزینه ها (40 درصد افزایش در سال 2019) و بیمه اضافه شده است.

یکی از سازندگان ، گروه CIM ، به تایمز گفت که آسمان خراش “یک پروژه موفق ، خوش ساخت و تقریباً همه چیز فروخته شده” بود ، حتی تصدیق کردمشکلات مربوط به نگهداری آن مثل همیشه در همه ساخت و سازهای جدید اتفاق می افتد. “

منبع: آژانس ها

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *