زنان بار دیگر در کابل تظاهرات کردند و طالبان با گاز و شلیک به هوا پاسخ دادند

[ad_1]

در حالی که افغانستان منتظر تشکیل دولت جدید طالبان است ، نیروهای این کشور روز شنبه با گاز اشک آور و حملات هوایی سرکوب شدند. اعتراض سازمان یافته توسط زنان، که برای دومین روز متوالی به خیابانهای کابل رفتند تا حقوق و مشارکت خود را در کابینه آینده مطالبه کنند.

افغان ها از وزارت خارجه به سمت دروازه های کاخ ریاست جمهوری راهپیمایی کردند که توسط طالبان متوقف شدند.

یکی از سازمان دهندگان این اعتراض به EFE که خواست نامش فاش نشود ، گفت: “آنها مانع ادامه راهپیمایی شدند و گفتند که ما اجازه نداریم به درب کاخ ریاست جمهوری برویم.”

وی افزود: “آنها برای متفرق ساختن ما از شلیک گلوله و گاز اشک آور استفاده کردند ، حتی اگر پنج زن برای اعتراض در محل تجمع کنند ، آنها را متفرق کردند.”

طالبان مسلح در حال رویارویی با زنان افغان هستند که برای دفاع از حقوق خود به خیابان های کابل آمده اند.  عکس: REUTERS

طالبان مسلح در حال رویارویی با زنان افغان هستند که برای دفاع از حقوق خود به خیابان های کابل آمده اند. عکس: REUTERS

این زن افزود که یکی از معترضان در درگیری با نیروهای طالبان از ناحیه سر دچار آسیب شد.

بیانیه زنان

این دومین تظاهرات زنان در کابل در دو روز و سومین تظاهرات از زمان کنترل طالبان بر کل کشور است ، پس از تجمع ده ها افغان در هرات ، یکی از شهرهای مهم غرب ، در روز پنجشنبه برای مطالبه حقوق خود. رژیم جدید طالبان

او شنبه شنبه به EFE گفت: “اعتراض امروز در راستای اعتراض دیروز بود که از طالبان خواسته بود تا زنان را در همه جنبه های زندگی از جمله تصمیم گیری و سیاست مشارکت معنادار داشته باشند.” سمیرا حیروا ، یکی دیگر از سازمان دهندگان تظاهرات در پایتخت افغانستان.

این فعال به این موضوع اشاره کرد اعتراضات زنان ادامه خواهد داشت تا زمانی که طالبان خواسته های ما را نپذیرند ، ما ساکت نخواهیم ماند و خود را در خانه های خود حبس نخواهیم کرد. “

اسلامگرایان وعده دادند که دولت آنها “همه جانبه” خواهد بود و نماینده همه اقوام و قبایل کشور است ، اما در مورد زنان ، رهبران بنیادگرا می خواستند منتظر بمانند تا ببینند مسیرهای جدید چگونه خواهد بود ، و گفتند که در این بین ، کارمندان دولت در خانه حقوق دریافت خواهند کرد.

طالبان تأیید کرده اند که حقوق زنان به بی ربطی که بین 1996 تا 2001 داشت ، در مرحله قبلی به اصطلاح ، باز نمی گردد. امارت اسلامی

با این حال ، آنها به وضوح نشان دادند که اوخط قرمز شرع یا قوانین اسلامی خواهد بود که آنها در نظر خواهند گرفت.

جامعه بین المللی تحت رهبری سازمان ملل متحد خواستار رعایت حقوق همه جنسیت ها شده است.

زنان افغان قول می دهند که به مطالبه حقوق خود ادامه خواهند داد.  عکس: EFE

زنان افغان قول می دهند که به مطالبه حقوق خود ادامه خواهند داد. عکس: EFE

وعده و بی اعتمادی

بلال کریمی سخنگوی طالبان روز جمعه به EFE گفت که “همه افغان ها از جمله زنان از حقوق خود در دولت آینده برخوردار خواهند شد ، اما میزان مشارکت زنان در سیاست چیزی است که حل و روشن می شود. به محض تشکیل دولت جدید. “

از این نظر ، زنان افغان دفاع می کنند که در بیست سال گذشته از سقوط دولت قبلی طالبان ، پیشرفت های بزرگی در زمینه حقوق و آموزش انجام داده اند ، به همین دلیل آنها نیز مستحق کار به عنوان وزیر ، مدیر و سایر پست های دولتی هستند.

آنها همچنین از جامعه بین المللی می خواهند که آنها را فراموش نکنند و به صدای آنها گوش دهند. که برای حقوق زنان افغان کار می کنند و از آنها محافظت می کنند.

منبع: EFE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *