ریکاردو مرلو ، سناتور ایتالیایی آرژانتینی و معتقد است که اگر انتخابات زودهنگام برگزار شود “پرتگاهها” در ایتالیا باز می شوند

[ad_1]

ریکاردو مرلوسناتور 58 ساله ، معاون وزیر امور خارجه ، یکی از قهرمانان بحران سیاسی فزاینده چشمگیر ایتالیا است. این یک بیماری همه گیر است که تقریباً یک سال پیش فوران کرده است ، که منجر به نزدیک به 90 هزار کشته و در جدی ترین بحران اقتصادی و اجتماعی مضاعف از پایان جنگ جهانی دوم شده است.

این آرژانتینی 58 ساله ، پسر ایتالیایی و اسپانیایی ، پانزده سال در خارج از کشور بوده است. آنها او را مجدداً به مجلس انتخاب می کنند از رم او تجربه و تأثیر بسیاری کسب کرده است که امروز او را وادار می کند یکی از شخصیت های اصلی جستجوی راهی برای برون رفت از باتلاق ناشی از تصمیم نخست وزیر پیشین ماتئو رنزی و حزب او ایتالیا ویوا برای برهم زدن توازن نهادی ، دولت نخست وزیر جوزپه كنته را مجبور به استعفا در بحران كرد پر از خطرات که در سطح اروپا پیش بینی شده است.

Merlot ، گروه را رهبری می کند “اروپایی ها” در سنا در ظرف ممکن است، حرکت ایتالیایی ها به خارج از کشور.

بحران به سخت ترین نقطه خود رسیده است. “اروپایی ها” اصطلاحی دو منظوره است که هدف آن تقابل احزاب عمده دموکراتیک اتحادیه اروپا با گروه های ملی گرا و حاکمیت با روحیه فوق العاده راست است. با این بخشهایی که بسیاری آنها را فاشیسم و حتی نازیسم، گروه های پارلمانی در لیگ ماتئو سالوینی و برادران ایتالیا از جورجیا ملونی ، متحدین در راست میانه ایتالیا مشترک هستند ، که به نظر همه نظرسنجی ها برندگان در بیمه اگر در شبه جزیره انتخابات زودهنگام برگزار شود.

– سرجیو ماتارلا ، رئیس جمهوری ، هفته گذشته احزاب را برای رایزنی های معمول یک رژیم پارلمانی دعوت کرد ، زیرا در اتاق هایی است که دولت ها در آن متولد می شوند و می میرند. ایتالیا کشوری بسیار خاص و پر از مانورهای ماکیاولیایی در یک سیستم نهادی همیشه ناپایدار است که از زمان تولد جمهوری پس از جنگ ، 66 دولت را تغییر داده است. اکنون ما باید به دیگری جان بدهیم ، اما آیا مذاکرات می تواند فاجعه بار پایان یابد؟

-یا دولت جدید ، سومین دولت کونته تشکیل می شود ، یا ما به انتخابات عمومی زودرس خواهیم رفت. هیچ نام جایگزینی وجود ندارد و همچنین دولت به اصطلاح نهادی نمی تواند جای آن را بگیرد ، زیرا در شرایط موجود اکثریتی وجود ندارد که بتواند آن را تشکیل دهد.

ریکاردو مرکل سناتور ایتالیایی-آرژانتینی در هنگام رای اعتماد به مجلس سنا در دولت ایتالیا.  عکس: ویکتور سوکولوویچ

ریکاردو مرکل سناتور ایتالیایی-آرژانتینی هنگام رای اعتماد به مجلس سنا در دولت ایتالیا. عکس: ویکتور سوکولوویچ

– اما تاکنون ارقام موجود در سنا برای کونته 3 برای کسب اکثریت مطلق 161 رأی کافی نیست که حداقل مورد نیاز وی است. ماتئو رنزی 18 سناتوری را که از اکثریت استعفا داده اند کنترل می کند.

– گروه طرفداران اروپایی ما ، مخالف احتمال پیروزی سلطه گرایان پنهان شده توسط مخالفان راست میانه ما ، در آخرین رای گیری 157 سناتور را جمع کردند. آنها به عنوان اکثریت نسبی عمل می کردند ، اما برای حیات بخشیدن به Conte 3 جدید در رای اعتماد کافی نبودند. ما در حال کار هستیم ، اگرچه امیدواریم سناتورهای رنزسی تجدید نظر کنند و به کونته اعتماد کنند.

– در این میان ، پس از محکومیت شدید رنزی ، آنها مجبور شدند او را دوباره در اکثریت چپ میانه بپذیرند. آیا این باعث می شود که آنها ترک شوند ، زیرا این شخص اصرار دارد که تعادل جدیدی را ایجاد کند ، علی رغم اینکه حزب وی 3٪ از رای دهندگان را در اختیار دارد؟

– بله ، درست است. در آن زمان ، رئیس جمهور ماتارلا یک محقق نهادی را که رئیس اتاق نمایندگان روبرتو فیکو است ، منصوب کرد تا ببیند آیا امکان هماهنگی همزیستی پنج حزب در ائتلاف با ایتالیا ویوا رنزی وجود دارد. اکنون ما در مورد برنامه صحبت می کنیم.

ریکاردو مرلو در خروجی کویرینال ، جایی که چند روز پیش توسط رئیس جمهور ماتارلا پذیرفته شد.  عکس: ویکتور سوکولوویچ

ریکاردو مرلو در خروجی کویرینال ، جایی که چند روز پیش توسط رئیس جمهور ماتارلا پذیرفته شد. عکس: ویکتور سوکولوویچ

– اما بیشتر از برنامه ، آنچه مشکلاتی را به وجود می آورد که غلبه بر آنها ممکن نیست ، نام ها هستند. ابتدا توسط همان نخست وزیر کونته. نه؟

– پنج حزب از شش حزب ائتلاف به رئیس جمهور گفتند كه نامزد نخست وزیری مجدداً جوزپه كنته است. فقط رنزی و افرادش نامشان را نیاوردند.

– اتحادیه اروپا با یک برنامه بهبودی که بیشترین سود را برای ایتالیا دارد ، با رقم عظیم 209 میلیارد یورو یارانه و وام رایگان ، با یک بحران عظیم ناشی از همه گیری در اقتصاد و زندگی اجتماعی 27 کشور اروپایی مواجه است. بسیار کم نرخ بهره در بلند مدت آیا رنزسی به دلایل عمیق قدرت این بحران را گسترش می دهد؟

– رنزي و بخشهايي كه منافع بسيار قوي دارند ، مي خواهند برنامه هايي را كه شامل كارهاي عمومي عمده است ، ولي همچنين مدل هاي توسعه جديد با دهانه ميليارد يورو با دهانه اقتصاد ديجيتال و سبز را كنترل كنند. من شنیده ام که رنزی قصد دارد با تعیین وزرا ، و همچنین متخصصان و مدیران در مدیریت اقتصاد جدید که متولد می شود و به ایتالیا می تواند به سرعت بهبود یابد ، در ترکیب دولت تغییراتی ایجاد کند. ما در حال حاضر انتظار شروع رشد تقریباً 5 درصدی را داریم که بخشی از برنامه بهبودی شروع به کار می کند.

رنزی رهبر یکی از احزاب ائتلاف است و نمی تواند کل دولت را مشروط کند. این باید محدود به صحبت در مورد محتوا باشد ، اما تحمیل تحمیلی نیست. اسامی را رئیس دولت بنا به نیاز وی انتخاب می کند.

– ایتالیا 10٪ کاهش در تولید ناخالص ، ثروت ملی سالانه را ثبت کرد. بدهی به 160 درصد نجومی افزایش یافته است ، که شرط لازم برای تأمین اعتبار وضعیت اضطراری در مراقبت های بهداشتی و واکنش اقتصاد است. کشور برای پیشبرد چه منابعی دارد؟

– ایتالیا منابع شخصی عظیمی دارد ، پس انداز ملی آن بسیار بیشتر از بدهی است و تورمی وجود ندارد. ما پویایی از شرکت های کوچک و متوسط ​​داریم که ما را به دومین کشور تولید کننده اروپا بعد از آلمان تبدیل کرده اند. منابعی که اتحادیه اروپا به ما پیشنهاد می کند ، بهبود را تحریک می کند که به ما کمک می کند تا به جلو حرکت کنیم. نکته مهم ، کمپین واکسیناسیون در مقیاس وسیع ، تنها سلاح ویژه برای شکست ویروس کرونا است. بهبودی نیز به مشکل سلامتی بستگی دارد. بخش باید بیشترین توجه بودجه ای را داشته باشد.

– آیا این سه شنبه ممکن است محقق روبرتو فیکو در حضور رئیس جمهور ماتارلا حاضر شود و نتایج را نشان دهد؟

بله ، اوضاع پیچیده است ، اما من اصرار دارم که پشت جنبش بحران ، منافع زیادی و منابع عظیمی که اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران ناشی از بیماری همه گیر ارسال کرده ، وجود دارد. به همین دلیل است که همه ما با کونته ، که می داند چگونه این منافع را محدود کند ، متحد هستیم. منطقی است که آنها علاقه مند به مشارکت هستند ، اما برخی می خواهند مستقیماً جهت گیری را کنترل کنند. به همین دلیل فکر می کنم موضع ما باید روشن باشد. راه حل بحران ، دولت سوم کونته است. گزینه جایگزین انتخابات زودهنگام عمومی و شکافهایی است که می توان برطرف کرد. هیچ فضای سیاستگذاری موثری برای سایر راه حل ها یا اقدامات نیمه جان وجود ندارد.

رم ، خبرنگار

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *