رژیم نیکلاس مادورو یک کانال تلویزیونی دیگر را ساکت کرده و از پیشرفت در برابر رسانه ها دست بر نداشته است

[ad_1]

کانال تلویزیونی اخبار دیجیتال VPITV مجبور بود فعالیت های خود را در این کشور به حالت تعلیق درآورد ونزوئلا پس از مصادره تجهیزات پخش ، دوربین ها و رایانه های وی و تعطیل کردن استودیوی وی در کاراکاس در روز جمعه. این آخرین قسمت از مبارزات شدید رژیم نیکولاس مادورو علیه مطبوعات است که همزمان با حمله مجدد علیه سیاستمداران مخالف است.

“کمیسیون ملی ارتباطات از راه دور (Conatel) و اداره ملی گمرک و مالیات (Seniat) روز جمعه (…) از دفاتر محل کار خبرنگار ما در ونزوئلا بازدید کردند و شروع به توقیف کلیه تجهیزات ، تعطیلی دفتر و دفتر کردند برای نوشتن “، کانال در بیانیه ای که یکشنبه شب منتشر شد توضیح داد.

کانال مستقر در میامی که به اخبار ونزوئلا و آمریکای لاتین اختصاص یافته است ، افزود: “این اقدام حقوق مالکیت را نقض می کند و دری دیگری برای اطلاعات رایگان و متعدد می بندد.”

وی خاطرنشان كرد: “در حال حاضر ، ما در حال بررسی دلایلی هستیم كه این نهادهای اداری را وادار به دستور توقیف تجهیزات مورد استفاده خبرنگاران ما برای انجام كار روزنامه نگاری از ونزوئلا كرده اند.”

روز جمعه ، اتحادیه ملی کارگران مطبوعات (SNTP) کارمندان را به دلیل درخواست “کارگران از” اطلاعات مربوط به تأمین کنندگان ، سازوکارهای نشر و کار “و” کتاب “محکوم کرد.

هفته گذشته ، خوان گوآیدو مخالف نیروهای رژیم را که از خانه اش محافظت می کنند محکوم کرد.

هفته گذشته ، خوان گوآیدو مخالف نیروهای رژیم را که از خانه اش محافظت می کنند محکوم کرد.

در بیانیه روز یکشنبه VPITV آمده است که در طی رویه روز جمعه ، “کارمندان روشن شد که کانال” یک رسانه بین المللی با خبرنگاران در ونزوئلا است “اما در میامی مستقر است.

“ما تأکید می کنیم که این اقدام به چند دلیل آسیب پذیری ایجاد می کند ، از جمله ما اولاً بر حق دفاع تأکید می کنیم ، زیرا بدون محاکمه مقدماتی خاتمه عملیات بلافاصله بدون شنیدن طرفین صادر می شود و ثانیاً به این دلیل که به مجازات مورد انتظار تبدیل می شود” بر متن تأکید دارد

VPITV همچنین تأکید می کند که “توقف عملیات و توقف فوری ایجاد و توزیع محتوای سمعی و بصری در قلمرو ونزوئلا معیشت را در معرض بیش از 100 ونزوئلایی در معرض خطر قرار می دهد “.

حمله به رسانه های مستقل

محاصره این کانال دیجیتال منزوی نیست. این بخشی از حمله شدید رژیم چاویستا به مطبوعات است که در روزهای اخیر پس از بازیافت کنترل پارلمان تا سه شنبه گذشته توسط چاویسمو در دست مخالفان ، شدت یافته است.

این حمله مجدد هشدار داد انجمن مطبوعات بین آمریکایی (IAPA) ، که این دوشنبه “رژیم نیکولاس مادورو” را محکوم کرد برای “موج جدیدی از تجاوز و حملات” علیه رسانه های مستقل و روزنامه نگاران و سازمان های بین دولتی و دولت های دموکراتیک را به همین کار فراخواند.

رئیس جدید پارلمان ونزوئلا قول گفتگو با اتحادیه های مطبوعات را داده است.  اما تاکنون فقط حملات صورت گرفته است.  عکس: شین هوا

رئیس جمهور جدید پارلمان ونزوئلا قول گفتگو با اتحادیه های مطبوعات را داده است. اما تاکنون فقط حملات صورت گرفته است. عکس: شین هوا

مادورو اجرایی سال را با شروع کرد حمله شدید به هفت رسانه مستقل ونزوئلا تحقیق درباره اعمال فساد در دولت.

در گفتگو با کلاریون، رئیس اتحادیه ملی کارگران مطبوعات (SNTP) ، مارکو رویز ، حملات مربوط به اتحادیه خود را نیز محکوم کرد زیرا بودجه از انگلستان برای اجرای یک پروژه عمومی با 500 روزنامه نگار یک کتاب راهنما در سراسر کشور تهیه کنید تا به خطرات کار در یک دیکتاتوری کمک کند.

خورخه آرئازا ، وزیر امور خارجه ونزوئلا ، با محكوم كردن “مداخلات فاحش” انگلستان در تأمین بودجه رسانه های وابسته به مخالفان ، به آتش سوخت.

آرئازا در توییتر خود گفت: “ما دخالت بی ادبانه دولت انگلستان در روندهای داخلی ونزوئلا را محكوم می كنیم. آنها طلای ونزوئلا را كه برای مقابله با # Covid19 مورد نیاز است ربوده اند ، آنها بودجه رسانه ها و سازمان های مخالف را تأمین می كنند. ما از سازمان ملل درخواست تجدید نظر خواهیم كرد.”

رهبر اتحادیه مطبوعات ، به نوبه خود ، اظهار داشت که “چاویسمو همکاری مالی بین المللی را در برابر رسانه ها و سازمان های غیر دولتی جرم می داند و آنها را به تلاش برای توطئه برای سرنگونی رژیم متهم می کند ، که این درست نیست.”

رئیس جمهور نیکلاس مادورو معمولاً سخنرانی های خود را از کانال رسمی پخش می کند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

رئیس جمهور نیکلاس مادورو معمولاً سخنرانی های خود را از کانال رسمی پخش می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

آنها روزنامه ای را می بندند

در روز جمعه ، علاوه بر این ، روزنامه پانوراما، مستقر در Maracaibo ، در استان Zulia و با تیراژ 106 ساله – و دارای موقعیتی معتدل و گاه طرفدار دولت – ، پنج روز بسته است به اتهام نقض قوانین مالیاتی. این روزنامه محكوم كرد كه این اقدام “شامل استفاده از حق و الزام به اطلاع رسانی در مورد استفاده از یك حق اساسی نیست”.

علاوه بر این، پورتال های دیجیتالی مسدود شده اند مانند Efecto Cocuyo ، Caraota Digital ، Tal Cual و رادیو کاتولیک Fe y Alegría و غیره.

آنچه تعجب آور است این است که رئیس جمهور جدید شورای ملی (پارلمان) چاویستا ، خورخه رودریگز ، در سخنرانی افتتاحیه خود سه شنبه گذشته اعلام کرد که گفتگوی بزرگی را با مطبوعات آغاز می کند.

مارکو رویز معتقد است که رژیم چاویستا به دنبال جرم انگاری و خفقان مالی رسانه ها ، اتحادیه های کارگری و سازمان های غیردولتی است (مانند مورد Transferencia Venezuela) تا آنها در مورد آنها تحقیق و انتقاد نکنند.

از سال 2014 ، Chavismo 84 رسانه چاپی ، کانال های تلویزیونی و ایستگاه های رادیویی را تعطیل کرده است ، استفاده از روشهای مختلف اداری و مالی. روئیز با اشاره به اداره مالیات (سنا) و شورای ملی ارتباطات از راه دور (کناتل) گفت: “آنها 85٪ مطبوعات مکتوب را نابود کرده اند و آنچه باقی می ماند مطبوعاتی است که از مادورو راضی است.”

رهبر SNTP خاطرنشان كرد كه همكاري با بريتانيا از استانداردهاي بين المللي برخوردار است. “رژیم می خواهد همکاری های بین المللی را به نفع خود کنترل و تنظیم کند ، و این را دیوسدادو کابلو (شماره دو رژیم) گفت.”

گزارش از کاراکاس ، لیودمیلا وینوگرادوف ، با اطلاعات آژانس ها

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *