روسیه در حال نصب قدرت نظامی خود در قطب شمال است

[ad_1]

در طول جنگ سرد ، پایگاه هوایی ناگورسکو، از روسیه ، چیزی بیش از باند فرودگاه ، ایستگاه هواشناسی و ایستگاه ارتباطی در مجمع الجزایر فرانتس یوزف لند در قطب شمال نبود.

این خانه ای دور افتاده و متروک بود ، سرزمینی از خرس های قطبی که در آن زمستان دما کاهش می یابد 42 درجه زیر صفر و برف فقط از اوت تا اواسط سپتامبر ناپدید می شود.

امروز شمالی ترین پایگاه نظامی روسیه پر شده است موشک و رادارو هواپیمای وسیع آن می تواند انواع هواپیماها از جمله بمب افکن های استراتژیک را در خود جای دهد قابلیت هسته ای، پیش بینی قدرت و نفوذ مسکو در قطب شمال ، در میان رشد رقابت بین المللی برای منابع غنی منطقه.

مرزهای قطبی قطب شمال

سه کشتی بزرگ که از دهلیز مرکزی گسترش می یابند ، این کارخانه به صورت شبدر شکل نامیده می شود “شبدر قطب شمال” و با رنگ سفید ، قرمز و آبی رنگ پرچم ملی رنگ آمیزی شده است و منظره ای دیگر از مسیر دریای شمال به طول 5600 کیلومتر را در امتداد سواحل قطب شمال روسیه روشن می کند.

بناهای دیگر در این جزیره نامیده می شود الکساندرا سرزمین، برای رادارها و ارتباطات ، ایستگاه هواشناسی ، ذخیره نفت ، آشیانه ها و تاسیسات ساختمانی استفاده می شود.

مبارزه برای قطب شمال

روسیه تلاش کرده است تا در رقابت با ایالات متحده ، کانادا ، دانمارک و نروژ ، به دلیل کاهش یخ قطبی به دلیل پیشنهادات مربوط به گرم شدن کره زمین ، نفوذ خود را در مناطق بزرگ قطب شمال تحمیل کند. فرصت های تازه منابع و مسیرهای دریایی.

چین همچنین در حال افزایش علاقه به منطقه است که تصور می شود حاوی حداکثر یک چهارم نفت و گاز جهان است که هنوز کشف نشده است.


“شبدر قطب شمال” ، پایگاه نظامی روسیه. عکس: AP

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، داده هایی را ارزیابی می کند که ارزش منابع معدنی قطب شمال را ارزیابی می کنند 30 میلیارد دلار

تنش بین روسیه و غرب احتمالاً روز پنجشنبه در نشست وزرای خارجه قطب شمال در ریکیاویک ایسلند ، جایی که مسکو ریاست دوره ای شورای قطب شمال را بر عهده خواهد گرفت ، افزایش خواهد یافت.

این پایگاه که در حدود 1000 کیلومتری جنوب قطب شمال جغرافیایی واقع شده است ، با کمک ساخته شده است فناوری های نوین سایت ساخت و ساز به عنوان بخشی از تلاش های کرملین برای تقویت ارتش ، در میان مارپیچ تنش با غرب به دنبال الحاق روسیه به شبه جزیره اوکراین کریمه در سال 2014.

سال بعد ، روسیه با استدلال ، پیشنهادی اصلاح شده برای مناطق وسیع قطب شمال را به سازمان ملل ارائه داد 1.2 میلیون کیلومتر مربع (بیش از 463000 مایل مربع) از قفسه دریای قطب شمال ، که بیش از 350 مایل دریایی (650 کیلومتر) از ساحل امتداد دارد.

کنترل از دریای نروژ تا آلاسکا

در حالی که سازمان ملل متحد این ادعا و سایر کشورها را بررسی می کرد ، روسیه گفت که مسیر دریای شمال را “کریدور حمل و نقل ملی توسعه یافته تاریخی” خود می داند و برای مسیریابی به کشتی های خارجی مجوز مسکو را می طلبد. ایالات متحده ادعاهای روسیه برای صلاحیت در بخشهایی از مسیر را غیرقانونی اعلام کرد.

پایه با رنگ های سفید ، قرمز و آبی رنگ پرچم ملی روسیه رنگ آمیزی شده است.  عکس: AP

پایه با رنگ های سفید ، قرمز و آبی رنگ پرچم ملی روسیه رنگ آمیزی شده است. عکس: AP

مسکو قصد خود را برای معرفی رویه هایی برای کشتی های خارجی و تعیین تکلیف اعلام کرده است خلبانان روسی تا آنها را در مسیری که از نروژ به آلاسکا می رود هدایت کند.

به عنوان بخشی از این تلاش ها ، روسیه تاسیسات را در سراسر منطقه قطبی بازسازی و گسترش داده است و از این طریق امکانات نظارتی و دفاعی را به کار گرفته است. یک پایگاه شبدر شکل با رنگ های میهنی مانند ناگورسکوی در جزیره کوتلنی ، بین دریای لاپتف و دریای سیبری شرقی ، در انتهای شرقی مسیر دریایی واقع شده است ، همچنین دارای موشک و رادار.

دریادار الكساندر مویزف ، فرمانده ناوگان شمال روسیه ، هفته گذشته گفت كه مسكو حق تأسیس دارد قوانین ناوبری از طریق دریا.

نگران ناتو

مویزف در گفتگو با خبرنگاران سوار بر رزمناو موشکی پیتر بزرگ گفت: “تقریباً تمام مسیر دریای شمال از طریق آبهای سرزمینی روسیه یا منطقه اقتصادی این کشور عبور می کند.” “شرایط دشوار یخ به سازماندهی ناوبری ایمن نیاز دارد ، بنابراین روسیه بر استفاده از رژیم اصرار دارد.”

این ناتو است به طور فزاینده ای نگران به دلیل افزایش رد پای نظامی روسیه در قطب شمال ، واشنگتن امسال بمب افکن های B-1 را به نروژ فرستاد.

یخ شكن در نزدیكی ناگورسكویه راه می یابد.  عکس: AP

یخ شكن در نزدیكی ناگورسكوی راه می یابد. عکس: AP

“افزایش حضور روسیه ، وجود پایگاه های روسی بیشتر در شمال علیا ، حضور بیشتر ناتو را نیز ضروری کرده است ، و ما حضور خود را در آنجا با قابلیت های دریایی بیشتر ، حضور هوایی و محافظت از کابلهای زیردریایی کشتی های اقیانوس پیمای که داده های زیادی را حمل می کنند ، “گفت دبیرکل ناتو جنس استولتنبرگ.

مویزف درباره دارایی های ارتش ایالات متحده در نروژ نگران بود ، و گفت این منجر به “افزایش پتانسیل برای درگیری در قطب شمال. “

هفته گذشته ، وزارت خارجه روسیه از مقیاس خشمگین شد زیردریایی هسته ای یک آمریکایی در یک بندر نروژ ، گفت: این منعکس کننده آنچه او “مسیر اسلو به سمت نظامی شدن قطب شمال” می خواند ، است.

در حاشیه نشست این هفته شورای قطب شمال ، سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه قرار است با آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا گفت وگو کند ، جلسه ای که با هدف ایجاد زمینه دیدار پوتین با وی برگزار می شود. جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، قرار است ماه آینده باشد.

بلینکن گفت که با گرم شدن قطب شمال که دو برابر میانگین جهانی است ، روسیه حضور خود را در منطقه افزایش داده است.

وی ماه گذشته گفت: “روسیه با استفاده از این تغییر سعی در كنترل فضاهای جدید دارد.” “این مدرن سازی پایگاه های آن در قطب شمال و ساخت موارد جدید. “

از زمان بازدید پوتین از پایگاه ناگورسكوی در سال 2017 ، این پایگاه تقویت و گسترش یافته است. اکنون خانه های a گروه تاکتیکی که نظارت الکترونیکی ، تجهیزات دفاع هوایی و باتری سیستم های موشکی ضد کشتی Bastion را کنترل می کند.

نوار هوایی به گونه ای گسترش یافته است که انواع هواپیماها از جمله بمب افکن های استراتژیک را در خود جای می دهد قابلیت هسته ای سرلشکر ایگور چورکین ، مسئول عملیات هوایی در پایگاه ، گفت Tu-95.

“مدرن سازی فرودگاه های قطب شمال به طور قابل توجهی ظرفیت هواپیمایی را افزایش داده است ناوگان شمال برای کنترل حریم هوایی در منطقه مسیر دریای شمال و اطمینان از ایمنی آن “.

در ماه مارس ، ارتش روسیه با استفاده از نیروهای زمینی و چند رزمایش در ناگورسکویه تمرین کرد جنگنده های میگ -31 که بر فراز قطب شمال پرواز کرد. در این تمرین همچنین سه زیردریایی هسته ای در یك یك از یخهای قطب شمال در یك نمایش قدرت به دقت برنامه ریزی شده عبور كردند.

روز دوشنبه ، لاوروف انتقاد غرب از گسترش روسیه به قطب شمال را رد كرد و از آنچه فشار نروژ برای افزایش حضور ناتو در منطقه توصیف كرد ، عصبانی بود.

لاوروف گفت: “ما شکایت هایی را می شنویم که روسیه در حال گسترش فعالیت های نظامی خود در قطب شمال است.” “اما همه این را می دانند این قلمرو ماست ، سرزمین ما. ما مسئولیت ایمن نگه داشتن سواحل قطب شمال را داریم و هر کاری که کشور ما در آنجا انجام دهد کاملا قانونی است. “

آسوشیتدپرس

ap

همچنین ببینید

پاول پالاژچنکو ،

آنها توطئه جاسوسی در ایتالیا را خلع سلاح می کنند: اسرار ، یورو و

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *