روسیه آزمایشات بالینی نسخه “سبک” واکسن Sputnik V علیه ویروس کرونا را مجاز می داند

[ad_1]

روسیه روز دوشنبه اجازه آغاز آزمایشات بالینی را در مورد نسخه “سبک” واکسن Sputnik V، طبق سند وزارت بهداشت ، علیه ویروس کرونا.

در این ثبت که شامل تأییدیه های صادر شده توسط وزارتخانه است ، آمده است که “هدف از این آزمایشات بالینی ارزیابی است ایمنی ، تحمل و مصونیت این مورد مربوط به واکسن Sputnik Light در ارتباط با پیشگیری از عفونت ویروس SARS-CoV-2 است. “

تمرینات از 8 فوریه آغاز می شود 2021 و در 31 دسامبر 2021 پایان می یابد “، وی افزود: 150 داوطلب در آنها شرکت خواهند کرد ، همانطور که آژانس روسی TASS گزارش داده است.

این آزمایشات در دانشگاه Sechenov مسکو ، مرکز تحقیقات ایمنی محیط زیست و موسسه تحقیقات آنفلوانزای Smorodintsev انجام خواهد شد.

الكساندر گینزبورگ ، رئیس مركز تحقیقات گامالیا توضیح داد كه این واكسن جدید است به مدت سه هفته مصونیت می دهد و آن را به مدت سه تا چهار ماه ذخیره کنید، ضمن اینکه استدلال می کنند که هدف اصلی کاهش تعداد مرگ و میر در کشورهایی است که تلفات بسیار بالایی دارند.

پیش از این ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه گفته بود که یک نسخه “سبک” از واکسن Sputnik V وجود دارد و خاطرنشان کرد که این واکسن وجود دارد اثر کوتاه تر، اما با احتمال بیشتر واکسن بزنید از مردم

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، این واکسن را به کشورش تزریق نمی کند.  عکس: رویترز

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، این واکسن را به کشورش تزریق نمی کند. عکس: رویترز

پوتین پس از اعتراف به اینکه Sputnik V هنوز برای افراد بالای 60 سال تأیید نشده است ، ضربه بزرگی به دولت آرژانتین است ، در ساعات اخیر در مورد امکان تولید یک محصول “سبک” برای صادرات صحبت کرده است.

یکی از امکاناتی که داریم ایجاد واکسن به اصطلاح “سبک” از مرکز گامالئا است. رهبر روسیه گفت: “هنوز هم به 85٪ از آن می رسد ، با این حال می تواند برای ده ها میلیون نفر به طور مثر اعمال شود.”

از طرف خود ، دولت آرژانتین در حال ارزیابی استفاده از یک دوز اسپوتنیک V برای دستیابی به دو برابر واکسیناسیون در ماه مارس است. کارلا ویکوتی ، وزیر دسترسی بهداشت ، گفت: “در این زمینه یک بیماری همه گیر ، بسیار منطقی است که فکر کنیم افراد بیشتری می توانند با دوز اول واکسینه شوند و دوم را به کنترل شیوع موکول کنند.”

این مقام مسئول گفت: مهمترین تصمیم بهداشتی که باید در نظر بگیریم این است که آیا می خواهیم 10 میلیون نفر تا ماه مارس با دو دوز واکسینه شویم یا اینکه ترجیح می دهیم 20 میلیون نفر فقط با یک بار واکسینه شوند.

مقامات روسی بیش از 23000 مورد و حدود 440 مورد مرگ ویروس کرونا را در 24 ساعت گذشته در 24 ساعت گذشته تایید کردند ، در حالی که این کشور بیش از آستانه 62000 مرگ و میر از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه ، در روز آخر 23،315 مورد و 436 مورد مرگ ثبت شده است که به ترتیب 3،425،269 و 62،273 نفر بوده است.

با اطلاعات آژانس ها

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *