روسای جمهور سابق خواستار اقدام موثرتر OAS برای جلوگیری از آزار و شکنجه مخالفان در نیکاراگوئه هستند

[ad_1]

ابتکار دموکراتیک اسپانیا و آمریکا (IDEA) ، متشکل از 37 رئیس دولت سابق ، این روز جمعه به سازمان ایالات متحده آمریکا (OAS) شکایت کرد. “اعزام اقدامات موثرتر” به طوری که ” آزار و اذیت“از کسانی که به دولت دانیل اورتگا و روزاریو موریلو در نیکاراگوئه پایبند نیستند.

در بیانیه ای ، شرکت کنندگان در IDEA – از جمله رئیس جمهور سابق مائوریسیو ماکری – به یاد آوردند که در ژوئن 2021 آنها ضبط کردند “تحقیر آشکار دیکتاتوری نیکاراگوئه نسبت به همه توصیه ها که خود OAS ، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا این کار را “برای اطمینان از” استانداردهای دموکراتیک “برای انتخابات نوامبر آینده انجام داده اند.

“دولتهای بد دموکراتیک می توانند بی تفاوت بمانند با توجه به وضعیت بسیار جدی که جمهوری فوق در حال گذر است ، این نامه پس از لیست دستگیری ها و موانع اعمال شده توسط مخالفان توسط دولت اورتگا اضافه شد.

دولت آرژانتین ، به ریاست آلبرتو فرناندز ، از اظهارنظر علیه همتای خود در آمریکای مرکزی خودداری کرده و می گوید ترجیح می دهد از آموزه ورود خارجی در امور عمومی که ارزشمند بود ، اجتناب کند. انتقاد شدید سازمان های حقوق بشری.

علاوه بر مکری ، امضاکنندگان نامه IDEA شامل خوزه ماریا آزنار ، رئیس جمهور سابق اسپانیا هستند. و لوئیس لاکاله پو ، رئیس جمهور فعلی اروگوئه ، و دیگران.

متن کامل

روسای سابق دولتها و دولتهای شرکت کننده در طرح دموکراتیک برای اسپانیا و ایالات متحده (IDEA) مجدداً نگرانی خود را اعلام کرده و از سازمان ایالات متحده خواستند تا اقدامات م effectiveثرتری برای پایان دادن به آزار و اذیت کسانی که با رژیم دیکتاتوری مخالف هستند ، انجام دهد. اورتگا و روزاریو موریلو در نیکاراگوئه

در بیانیه قبلی خود در 4 ژوئن 2021 ، ما به بی احترامی آشکار دیکتاتوری نیکاراگوئه به تمام توصیه های خود OAS ، سازمان ملل و اتحادیه اروپا برای اطمینان از استانداردهای دموکراتیک در انتخابات نوامبر اشاره کردیم.

در حال حاضر بیست و نه (29) مخالف هستند که به دلیل شرکت در انتخابات برنامه ریزی شده بازداشت شده و بدین ترتیب توسط دیکتاتوری رد صلاحیت شده اند و 328 قربانی کشنده سرکوب سرکوب توسط اورتگا موریلوس علیه جمعیت معترض در سال 2018 را بر دوش قرار داده است. توسط سازمان های حقوق بشری

دستگیری اخیر فرانسیسکو آگویر ساکاسا ، وزیر امور خارجه سابق (1997-2002) و تعقیب کیفری خیانت علیه برتا والا و ویکتوریا کاردناس ، همسران فلیکس مارادیاگا و خوان سباستین چامورو ، دو رهبر سیاسی زندانی ، بخشی از یک سیستم مدل مشابه است. برای نقض حقوق که دولت دانیل اورتگا مسئول آن است ؛ که به نوبه خود دستور حذف بیست و چهار (24) سازمان غیردولتی را صادر کرد ، از این تعداد پانزده (15) مسئول حفاظت از حقوق بهداشتی نیکاراگوئه ها در طول همه گیری COVID-19 بودند.

دولت های دموکراتیک به سختی می توانند نسبت به وضعیت بسیار جدی ای که جمهوری فوق الذکر در آمریکای مرکزی در حال گذر است بی تفاوت بمانند و سازوکارهای حفاظت از دموکراسی را که به طور قانونی توسط حقوق بین الملل ، به ویژه قوانین بین آمریکایی ارائه شده است ، نادیده بگیرند. و سازمانهای چند جانبه ، به نوبه خود ، باید تعهدات پیشگیرانه ای را که اساسنامه آنها بر آنها تحمیل کرده است در شرایطی که تغییر آنها را به فاجعه های بشردوستانه پیش بینی می کند ، در نظر بگیرند.

30 جولای 2021

خوزه ماریا آزنار ، اسپانیا

اسکار آریاس اس. ، کاستاریکا

نیکلاس آردیتو بارلتا ، پاناما

فیلیپه کالدرون اچ. ، مکزیک

رافائل آنجل کالدرون ، کاستاریکا

آلفردو کریستیانی ، السالوادور

فدریکو فرانکو ، پاراگوئه

ویسنته فاکس کیو ، مکزیک

ادواردو فری آر. ، شیلی

سزار گاویریا تی ، کلمبیا

اسوالدو هورتادو ال. ، اکوادور

لوئیس آلبرتو لاکاله اچ ، اروگوئه

مائوریسیو مکری ، آرژانتین

جمیل ماهواد دبلیو ، اکوادور

میریا موسکوسو ، پاناما

آندرس پاسترانا A. ، کلمبیا

خورخه توتو کیروگا ، بولیوی

میگل آنخل رودریگز ، کاستاریکا

لوئیس گیلرمو سولیس ، کاستاریکا

varlvaro Uribe V. ، کلمبیا

خوان کارلوس واسموسی ، پاراگوئه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *