رهبر کره شمالی آماده “تقابل” با ایالات متحده است

[ad_1]

رهبر کیم جونگ اون به دولت دستور داده است کره شمالی برای گفتگو با ایالات متحده آماده شود. بلکه بیش از همه برای مقابله.

این خبر را رسانه های محلی روز جمعه اعلام کردند ، چند روز پس از آنکه واشنگتن و دیگر دولت ها از پیونگ یانگ خواستند برنامه هسته ای خود را کنار بگذارد. بازگشت به مذاکرات

گفته های کیم این را نشان می دهد احتمالاً تلاش خواهد کرد تا زرادخانه هسته ای خود را تقویت کند و فشار فزاینده بر ایالات متحده برای تسلیم در برابر آنچه که شمال به عنوان سیاست های خصمانه می داند ، است.

به گفته برخی از کارشناسان اگرچه او همچنین آماده خواهد شد تا تماس ها را از سر بگیرد.

در طی یک جلسه حزب حاکم کارگر (تنها در کشور کمونیست هرمتیک) ، روز پنجشنبه ، کیم روند سیاسی در ایالات متحده را با جزئیات مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. به ریاست جو بایدن.

آژانس مرکزی کره گزارش داد ، وی همچنین اقدامات نامشخصی را که باید در روابط با واشنگتن برداشته شود ، روشن کرد.

اعضای حزب کارگران کره شمالی روز پنجشنبه در جلسه عمومی در پیونگ یانگ.  عکس: EFE

اعضای حزب کارگران کره شمالی در جلسه عمومی در پیونگ یانگ روز پنجشنبه. عکس: EFE

کیم “بر لزوم آمادگی برای گفتگو و تقابل تأکید کرد ، مخصوصاً برای مقابله کاملاً آماده شوید برای حفظ عزت کشور و منافع آن برای توسعه مستقل و تضمین قابل اطمینان محیط صلح آمیز و امنیت کشورمان. “

استراتژی جو بایدن

در سال های 2018 و 2019 ، کیم یک سری اجلاس با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده برگزار کرد تا به پیشرفت در زرادخانه هسته ای خود پاسخ دهد.

رئیس جمهور سابق ایالات متحده  دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در فوریه 2019 در هانوی ویتنام.  عکس: خبرگزاری فرانسه

رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در فوریه 2019 در هانوی ، ویتنام. عکس: خبرگزاری فرانسه

اما هنگامی که ترامپ درخواست کیم برای کاهش قابل توجه تحریم ها در ازای تسلیم جزئی از توانایی هسته ای خود را رد کرد ، مذاکرات به هم خورد.

دولت بایدن در حال تدوین رویکرد جدیدی برای برنامه هسته ای کره شمالی است که آن را “کالیبره شده و عملی” توصیف می کند.

جزئیات سیاست رئیس جمهور حزب دموکرات در مورد کشور مخفی هنوز منتشر نشده است ، اما مقامات آمریکایی پیشنهاد می دهند بایدن می تواند حد فاصل میان تماس های مستقیم ترامپ و “صبر استراتژیک” را پیدا کند توسط باراک اوباما.

اوایل این هفته ، رهبران G7 ، در اجلاس خود در انگلیس ، در بیانیه ای خواستار خلع سلاح هسته ای کامل شبه جزیره کره و “کنار گذاشتن قابل تأیید و برگشت ناپذیر” از برنامه های هسته ای و موشکی شمال شدند. آنها از پیونگ یانگ خواستند تا گفتگو را آغاز و از سر بگیرد.

جلسه در سئول

سون کیم ، بهترین مقام آمریکایی برای کره شمالی ، شنبه این هفته به سئول سفر می کند دیدار سه جانبه با مقامات کره جنوبی و ژاپن.

وزارت امور خارجه گفت ، سفر وی اهمیت همکاری بین سه کشور را در تلاش برای خلع سلاح هسته ای کامل شبه جزیره تأکید می کند.

اگر واشنگتن از کنار کشیدن “سیاست خصمانه” خود در قبال کشورش امتناع ورزد ، کیم اخیراً تهدید کرد که زرادخانه هسته ای خود را گسترش خواهد داد و سلاح های پیشرفته ای را هدف آن قاره ایالات متحده خواهد ساخت.

از هیونگ-جین کیم ، آسوشیتدپرس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *