رهبران توبه سفید به دنبال همدلی ، یوگا می روند و به درمان می روند

[ad_1]

سالی اسمیت یک سال غرق در همه چیز مربوط به آن بود آنون، بیشتر و بیشتر وقت خود را صرف تحقیق و بحث در مورد این تئوری توطئه بصورت آنلاین می کنند. سرانجام او دچار وسواس شد و او می خواست بیرون برود.

او از دوست پسر خود که او را برای این جنبش جذب کرد ، جدا شد ، به مدت شش ماه از شبکه های اجتماعی کنار کشید و به او مراجعه کرد درمان و یوگا

اسمیت 32 ساله از کانزاس سیتی ، میسوری گفت: “او با خود گفت:” من نمی توانم اینگونه زندگی کنم. من یک مادر تنها هستم ، کار می کنم ، به مدرسه می روم و تمام تلاش خود را برای فرزندانم انجام می دهم. ” . “من شخصاً پهنای باند لازم برای انجام این کار و مراقبت از بچه هایم را نداشتم. حتی اگر همه چیز درست بود ، دیگر فقط نمی توانستم این کار را انجام دهم.”

جیکوب آنتونی چانسلی ، یکی از معترضین که حمله به کنگره را رهبری کرد ، با در دست داشتن تابلویی که در آن نوشته شده بود:

جیکوب آنتونی چانسلی ، یکی از معترضین که با در دست داشتن علامت “Q send me” ، حمله به کنگره را رهبری کرد. عکس: AP

بیش از یک هفته پس از ترک دونالد ترامپ از کاخ سفید ، امیدهای این گروه مبنی بر نقاب زدن وی را ناکام گذاشت توطئه جهانیبرخی از طرفداران QAnon داستانهای تحریف شده بیشتری برای زنده نگه داشتن ایمان خود ساخته اند. اما دیگران ، مانند اسمیت ، چنین هستند متوسل شدن به درمان و گروههای پشتیبانی آنلاین برای بحث در مورد خسارتی که در هنگام بروز اتفاق می افتد باورها با واقعیت برخورد می کنند.

آقای س. مرموز

نظریه توطئه QAnon در سال 2017 در تابلوهای ارتباطات اینترنتی ظاهر شد. به طور کلی ، این جنبش ادعا می کند که ترامپ در حال نبرد مخفیانه علیه “دولت عمیق” و فرقه پدوفیل های قدرتمند پرستندگان شیطان که بر هالیوود ، تجارت بزرگ ، رسانه ها و دولت تسلط دارند.

این نام به نام Q ، یک شرکت کننده گمنام در این مجمع نامگذاری شده است که به اعتقاد معتقدان ، این نامگذاری شده است مجوز دولتی برای دسترسی به اطلاعات بسیار محرمانه و انتشارات آنها به عنوان پذیرفته شده است پیش بینی ها برای “برنامه” و “طوفان” آینده و “بیداری بزرگ” که در آن شر شکست خواهد یافت.

دقیقاً مشخص نیست که چه تعداد از مردم به بخشی یا همه اینها اعتقاد دارند ، اما طرفداران این جنبش در حمایت از ترامپ شنیده شده و به تغذیه شورشیانی که در این ماه به پایتخت آمریكا حمله كردند كمك كردند. QAnon همچنین در حال افزایش محبوبیت است در خارج از کشور

ایمانداران سابق که توسط آسوشیتدپرس مصاحبه کردند ، روند ترک QAnon را با مقایسه می کنند ترک اعتیاد به مواد مخدر آنها می گویند QAnon پیشنهاد می دهد توضیحات ساده برای جهانی پیچیده و ایجاد یک جامعه آنلاین که فرار و حتی دوستی را فراهم می کند.

دوست پسر اسمیت سپس او را با QAnon آشنا کرد. او می گوید این تنها چیزی بود که می توانست درباره آن صحبت کند. او در ابتدا تردید داشت ، اما پس از مرگ جفری اپستین ، سرمایه دار زمانی که او به اتهام کودک سالاری در زندان فدرال محبوس بود ، متقاعد شد. مقامات نظریه های کشته شدن وی را انکار کردند ، اما برای اسمیت و دیگر طرفداران QAnon ، خودکشی وی ، در حالی که با اتهام کودک آزاری روبرو بود ، پذیرش آن بسیار دشوار است.

معترضان آنون در بلوار هالیوود.  عکس: خبرگزاری فرانسه

معترضان آنون در بلوار هالیوود. عکس: خبرگزاری فرانسه

به زودی ، اسمیت بیشتر و بیشتر وقت خود را در وب سایت های ساحلی و رسانه های اجتماعی می گذراند ، و در حال خواندن و انتشار این نظریه توطئه بود. او ادعا می کند که محتوای QAnon را باور داشت ، که دلیل یا استدلالی بر خلاف آن ارائه نمی داد ، اما بسیار قانع کننده بود.

“به عنوان یک جامعه ، ما باید یاد بگیریم که به فرزندانمان بپرسیم: این اطلاعات از کجا می آیند؟ آیا می توانم به او اعتماد کنم؟ “او گفت:” هرکسی می تواند هر چیزی را برش دهد و بگذارد. “

یک سال بعد ، اسمیت می خواست فرار کند ، خفه شده از پیشگویی های تاریکی که بیشتر او را نگران می کرد ، ترکش وحشت زده.

دوست پسر او تصمیم خود برای ترک QAnon را خیانت می داند. وی گفت که دیگر به این تئوری اعتقادی ندارد و می خواهد داستان خود را به امید کمک به دیگران در میان بگذارد.

وی درباره QAnon و نفوذ خود گفت: “و من یکی از آن افراد بودم.” “من از آنجا بیرون آمدم زیرا می خواستم احساس بهتری داشته باشم.”

یکی دیگر از معتقدان سابق ، جیتارت جیدجا ، یک انجمن Reddit به نام ایجاد کرد تلفات QAnon (قربانیان QAnon) برای کمک به دیگران مانند او و همچنین خانواده های افرادی که هنوز تحت تعقیب این نظریه نیستند. در هفته های اخیر تعداد اعضا دو برابر شده و به بیش از 114000 نفر رسیده است. برای كنار آمدن سه ناظم جدید باید اضافه شود.

پوستر QAnon در راهپیمایی در المپیا ، واشنگتن.  عکس: AP

پوستر QAnon در راهپیمایی در المپیا ، واشنگتن. عکس: AP

Jadea از سیدنی ، استرالیا گفت: “آنها دوستان و خانواده ما هستند.” “این در مورد این نیست که چه کسی درست است یا چه کسی اشتباه است. من اینجا هستم تا همدلی را برای مردم عادی ، افراد خوبی که با این فرقه مرگ شسته شده اند ، تبلیغ کنم.”

توصیه او به کسانی که از QAnon فرار می کنند؟ شبکه های اجتماعی را ترک کنید، نفس عمیق بکشید و این انرژی و زمان را در اینترنت برای داوطلب شدن محلی بریزید.

مایکل فرینک مهندس کامپیوتر از می سی سی پی است که اکنون در حال تدریس است کانال بازیابی از QAnon در پلت فرم رسانه های اجتماعی تلگرام. او می گوید اگرچه مسخره كردن گروه هرگز آنقدر در اینترنت محبوب نبوده است ، اما فقط مردم را از این كار دور خواهد كرد.

فرینک گفت که او هرگز نظریه QAnon را باور ندارد ، اما کسانی را که باور می کنند درک می کند.

“من فکر می کنم بسیاری از آنها پس از افتتاحیه متوجه این موضوع شدند آنها قلاب شده بودند– او گفت. – آنها مردم هستند. اگر یکی از عزیزانتان را درگیر خود کرده اید: مطمئن شوید که آنها می دانند مورد علاقه قرار گرفته اند. “

به گفته زیو کوهن ، روانپزشک قانونی و متخصص افراطی در دانشگاه کرنل ، ویل کرنل ، دانشکده پزشکی ، طرفداران QAnon احتمالاً به سه روش واکنش نشان می دهند ، زیرا واقعیت اعتقادات آنها را تضعیف می کند.

کوهن گفت: کسانی که فقط با تئوری توطئه سر و کار داشته اند ، می توانند شانه های خود را جمع کنند و به چیز دیگری بپردازند. در حالت دیگر ، برخی از معتقدین مبارز ممکن است به آنجا مهاجرت کنند گروه های رادیکال ضد دولتی و برنامه ریزی برای جنایات بالقوه خشن. در واقع ، برخی از معتقدین به QAnon قبلاً این کار را انجام داده اند.

اقدام QAnon در نیوهمپشایر.  عکس: خبرگزاری فرانسه

اقدام QAnon در نیوهمپشایر. عکس: خبرگزاری فرانسه

در وسط ، او گفت ، بسیاری از پیروان دنبال QAnon هستند “تا به آنها کمک کند تا دنیا را درک کنند و به آنها کمک کنند تا حس کنترل داشته باشند.” این افراد به راحتی می توانند داستان بهاری QAnon را به جای اینکه گمراه شوند ، در واقعیت جای دهند.

کوهن به معتقدان QAnon گفت: “این کار در مورد تفکر انتقادی برای داشتن یک فرضیه و استفاده از داده ها برای توجیه آن نیست.” “آنها به این باورها احتیاج دارم و اگر این را از آنها بگیرید ، زیرا طوفان اتفاق نیفتاده است ، آنها فقط می توانند کمان را عبور دهند. “

اکنون برخی می گویند که شکست دادن ترامپ همیشه بخشی از این طرح بوده است یا همچنان باقی مانده است رئیس جمهور مخفیانه یا حتی اینکه کشف جو بایدن با جلوه های ویژه یا بدنی مضاعف ایجاد شده است. آنها اصرار دارند که ترامپ پیروز خواهد شد و احتمالاً شخصیت های قدرتمندی در سیاست ، تجارت و رسانه محاکمه خواهند شد. در تلویزیون زنده اجرا می کند، طبق آخرین پست های شبکه های اجتماعی.

در پستی که در این هفته 130،000 بار در Great Awakening ، کانال محبوب QAnon در تلگرام مشاهده شد ، آمده است: “همه به زودی بازداشت می شوند. اطلاعات تأیید شده است.” “من از ابتدا گفتم که این اتفاق خواهد افتاد.”

اما لحنی متفاوت در فضاهای ایجاد شده برای کسانی که دیگر نمی خواهند گوش دهند ایجاد می شود.

مردی در کانال Q Recovery در تلگرام نوشت: “سلام ، اسم من جو است”. “و من هستم QAnonic در مورد بهبودی

توسط دیوید کلپر ، آسوشیتدپرس

ترجمه: الیزا کارنلی

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *