رسوایی در انگلیس بر سر کمک های غذایی به کودکان

[ad_1]

عکسی از یک مادر انگلیسی در شبکه های اجتماعی در جعبه غذا ، بار دیگر دولت نخست وزیر بوریس جانسون و تعهد وی به وعده های غذایی در بیماری ویروس کرونا را نشان داد.

بار دیگر ، فوتبالیست مارکوس راشفورد ، “رابین هود از دانشجویان” ، به صف اول بازگشت تا نخست وزیر را از تعهد خود یادآوری کند. جعبه ای که آنها برای تغذیه 2،400،000 کودک انگلیسی توزیع می کنند این فقط خجالت آور است و هزینه آن 5 پوند است ، نه 30 پوند برای هر کسی که توسط این شرکت فاکتور شود که باعث می شود

حق داشتن وعده های غذایی در مدرسه یکی از بحث های بزرگ همه گیری در انگلیس است. فوتبالیست منچستر ، مارکوس راشفورد ، اکنون میلیاردر و بریتانیایی سابق که با مادر و خواهر و برادرش در غذا و غذا در مدرسه و بانک غذا در منچستر بزرگ زندگی می کرد ، چهره این کمپین برای دولت شد. قانون جانسون هزاران دانشجوی حقوق را قطع نخواهد کرد برای دریافت غذا در تعطیلات یا هنگام بسته شدن همه گیر مدارس.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون مجبور شد از رسوایی جعبه مواد غذایی عذرخواهی کند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون مجبور شد از رسوایی جعبه مواد غذایی عذرخواهی کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

بوریس ابتدا او را نادیده گرفت. مارکوس پیروز شد ، دولت را شرمنده کرد و دست داد. او را مجبور کرد که غذا را تحویل دهد. ملکه الیزابت نشان امپراطوری (OBE) را به وی اعطا کرد.

مارکوس به نظامیگری ادامه می دهد. پادشاهی او تحسین می شود. او در فاجعه سلامتی به “الگویی” تبدیل شده است. این چهارشنبه ، او دوباره دولت را در چاله ای قرار داد و بوریس جانسون را مجبور کرد که با او تماس بگیرد و قول دهد یک بار دیگر سیاست غذایی مدرسه خود را تغییر دهد.

یک قرص نان ، یک عدد گوجه فرنگی ، دو عدد هویج ، دو عدد سیب زمینی

وقتی قفل برگشت ، بوریس جانسون قول داد که به ارسال جعبه های غذا برای دانشجویان به ارزش 30 پوند ادامه خواهد داد.

خانواده دانش آموزان چهارشنبه تصاویر جعبه ها را در شبکه های اجتماعی نشان دادند. همه آن نان ، یک جعبه لوبیا ، دو هویج ، سه عدد سیب ، یک عدد گوجه فرنگی ، دو عدد سیب زمینی ، یک کیسه ماکارونی ، دو قرص نان مالت ، دو عدد موز ، چند برش پنیر و سه قابلمه ماست بود. کودکان

این مادر که با نام Roadside Mum در توییتر خود نوشت ، عکسی از این غذا را با عنوان نوشت: “به جای کوپن 30 پوند صادر شده است. صادقانه بگویم ، من می توانم با 30 پوند کارهای بیشتری انجام دهم. “

چند هویج ، موز ، دو سیب زمینی ... جعبه غذای ضعیف کودکان در زمستان در انگلیس.  عکس: توییتر

چند هویج ، موز ، دو سیب زمینی … جعبه غذای ضعیف کودکان در زمستان در انگلیس. عکس: توییتر

مامان به ASDA ، ارزان ترین سوپرمارکت های انگلیس رفته بود. هزینه کل جعبه ارسال شده 5.22 پوند است نه 30 پوندهمانطور که دولت قول داده است.

این Edenred ، یک شرکت خصوصی فرانسوی بود که قرار بود این جعبه ها را تأمین کند. 25 پوند از 30 وعده داده شده مفقود شد. مادر نوشت: “یک شرکت خصوصی ، که در مدرسه برای وعده های غذایی رایگان قرارداد دارد ، در اینجا سود خوبی به دست می آورد.”

مارکوس ، “رابین هود” پسران.

مارکوس راشفورد ، مهاجم منچستر خشمگین بود. “متأسفانه ، تصاویری که بصورت آنلاین روی بسته های ناهار رایگان مدرسه ظاهر می شوند ، رسوا هستند. پول کجا می رود؟ او باید فوراً طبقه بندی شود تا خانواده ها در حین قفل گرسنه نمانند. “

پنجمین فوتبالیست اروپایی آن را “اقدامی شرم آور” خواند. فوتبالیستی که با NGO FareShare کار می کند و از او پشتیبانی می کند زمان و فراخوان کریسمس ساندی تایمز در حمایت از خیریه غذا نوشت: “این کجا صدق می کند؟ اگر خانواده ها حق دریافت 30 پوند غذا دارند ، چرا میزان تهیه آنها کمی بیش از 5 پوند است؟ کودک یا 3 ساله ، آیا آنها چنین می کنند؟ غیر قابل قبول است. “

مارکوس راشفورد بازیکن منچستر یونایتد در حال توزیع مواد غذایی است و دولت را به دردسر می اندازد.  عکس: DPA

مارکوس راشفورد بازیکن منچستر یونایتد در حال توزیع مواد غذایی است و دولت را در موقعیت دشواری قرار می دهد. عکس: DPA

این فوتبالیست عکس دیگری از جعبه ای را که حاوی سه روز غذا برای خانواده بود ، به اشتراک گذاشت. همه اینها یک جعبه لوبیا ، چهار سیب ، دو کارتن آبغوره ، یک کارتن ژلاتین ، یک بسته دو کلوچه ، شکلات مالت بچه ها و چند بسته کوچک محتوای نامشخص بود.

راشفورد می نویسد که انتظار می رود کودکان در حین بازداشت “از خانه یاد بگیرند” ، حتی اگر غذای کمی برای زندگی دارند. “والدینی که بعضی اوقات مجبور هستند به آنها بیاموزند که احتمالاً تمام روز غذا نخورده اند تا بچه هایشان بتوانند غذا بخورند ، لازم نیست. ما باید کارهای بهتری انجام دهیم. این 2021 است.”

بوریس جانسون روز چهارشنبه بار دیگر با مارکوس راشفورد تماس گرفت. مهاجم منچستر یونایتد این را بعد از اینکه “مشکلی پیش آمده” با عرضه رایگان وعده های غذایی در مدرسه ، گفت. وی گفت که نخست وزیر به او وعده “بازنگری در زنجیره تأمین غذا برای کودکان با وعده های غذایی رایگان در مدرسه” را داده است ، به دنبال خشم عمومی نسبت به عکس بسته های بد در شبکه های اجتماعی.

درخواست نخست وزیر از راشفورد

“من فقط یک صحبت خوب با نخست وزیر داشتم. شما به من اطمینان داده اید که متعهد به اصلاح مشکل جعبه های غذا هستید و در حال بررسی کامل زنجیره تأمین است. او موافقت می کند که تصاویر جعبه های به اشتراک گذاشته شده در توییتر غیرقابل قبول است. “

هفته گذشته ، دولت گفت که یک طرح ملی برای تهیه کوپن غذا باز می کند. اما در این میان ، وی با درخواست از “همکاری با تیم پذیرایی یا تأمین کننده غذا مدرسه شما” ، مدارس را به “رویکرد اولیه بسته غذایی” ترغیب می کند.

پس از این مکالمه سوم بین مارکوس و بوریس ، همیشه با شرایط خوب ، مسیر تغییر کرد.

رئیس دولت از خودش دفاع کرد گفت که آنها بسته ها را طبق قوانین تغذیه ای وزارت آموزش و پرورش ساخته اند. اما او عکس هایی را که مادر انگلیسی در شبکه ها نشان می دهد “غیرقابل قبول” خواند. اما کتاب راهنمای آموزش غذا نیز جای تأسف داشت: در این تصویر فاقد یک قوطی ذرت شیرین ، یک لیتر شیر ، یک بسته ژامبون و دو قوطی گوشت برای تکمیل بسته کالری بود. این هزینه فقط 7 پوند است و نه 30 پوند. تفاوت بین بسته و مبلغی که شرکت شارژ کرده همچنان ادامه دارد.

یک منبع محافظه کار ارشد گفت: “تفاوت آشکاری بین توصیه های دولت و جعبه های رسانه های اجتماعی ، از جمله گوشت ، شیر و تخم مرغ وجود دارد.” وی افزود که بسته ارائه شده در روز سه شنبه “حتی الزامات بخش معارف را برآورده نمی کند”.

قرارداد مورد مناقشه با یک شرکت فرانسوی

دولت تأیید کرده است که علی رغم این ، شرکت فرانسوی Edenred این طرح را دوباره ارائه خواهد کرد انتقاد گسترده از تاخیرهای طولانی و مشکلات تحویلزمانی که این سرویس سال گذشته راه اندازی شد.

به دنبال شکایت والدین و مدیران ، گزارشی از دیوان محاسبات کشور نشان داد که دولت قراردادهایی به ارزش 425 میلیون پوند با ادنرد منعقد کرده است ، اگرچه “مدارک محدود” در مورد توانایی انجام آن وجود دارد.

برنامه جدید کوپن هفتگی 15 پوند برای هر کودک از دوشنبه هفته آینده در دسترس خواهد بود. این شرکت همچنین در فرانسه برای توزیع بلیط رستوران برای کارگران فعالیت می کند.

مت هنکوک ، وزیر بهداشت ، به بی بی سی صبحانه گفت: “خوب ، این کاملاً نامناسب است ، نه؟ این شرکت به درستی عذرخواهی کرد. راستش ، این یکی از خوبی های رسانه های اجتماعی است. این ممکن است خیلی سریع اتفاق بیفتد و سپس همکاران وزارت آموزش و پرورش بلافاصله این کار را انجام دادند. و آنها با این شرکت صحبت کردند و شرکت عذرخواهی کرد و تصمیم گرفته شد. “

وزیر اذعان کرد: “من فکر می کنم خوب است که ما می توانیم وعده های غذایی رایگان را در مدارس ارائه دهیم ، حتی در مواقعی که مدارس چنین نیستند. اما بدیهی است که آنها باید مناسب باشند و این مورد نبود.”

ما در حال بررسی این موضوع هستیم. ما دستورالعمل ها و استانداردهای روشنی برای بسته بندی مواد غذایی داریم که امیدواریم رعایت شود. این بسته ها باید مغذی و حاوی انواع غذاها باشند. “

بسته تحویل شده به مادر اول از شرکتی به نام Chartwells بود. این شرکت با صدور بیانیه ای قول “رسیدگی فوری” را داد و گفت: “از اینکه به ما اطلاع دادید متشکریم. این مشخصات یکی از جعبه های ما را منعکس نمی کند. ” شعار این شرکت این است: “بدن و ذهن جوانان را با غذای استثنایی و یادگیری تغذیه کنید.”

جک مونرو ، سرآشپز و نویسنده کتاب “پخت و پز روی بوت استرپ” ، متخصص طبخ وعده های غذایی مقوی با بودجه است. وی در پاسخ به چارتولز گفت: “این تنها عکس در گردش نیست. من صدها عکس داشته ام که به این شکل هستند. “

خبرنگار ، پاریس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *