رای گیری در حال حاضر برای تصمیم گیری بین پدرو کاستیلو و کیکو فوجیموری آغاز شده است

[ad_1]

در مجموع 25.2 میلیون رأی دهنده این یکشنبه می آیند تا از میان نامزدها به رئیس جمهور بعدی پرو برای 2021-2026 رأی دهند پدرو کاستیلو و کیکو فوجیموری ، پس از افتتاح مراکز رای دهی در سطح ملی و خارج از کشور.

کاستیلو از همشهریان خود خواست با آرامش و عقل سلیم در انتخابات این یکشنبه شرکت کنند ، از نظر نتایجی که روز به ارمغان می آورد و من فکر می کنم که من رای خواهم داد تا “پرو پیروز شود”.

کاستیلو از خانه خود در تاکابامبا ، در منطقه آند در کاخامارکا ، در هنگام صبحانه سنتی که نامزدهای سیاسی پرو هر روز یکشنبه همراه با خانواده و بستگانشان به مطبوعات پیشنهاد می دهند.

“من از پروها می خواهم باهوش باشند و همچنین از آنها تشکر می کنم که به ما فرصتی برای این جشنواره دموکراتیک دادند. امروز ، بیش از همه ، پرو می تواند برنده شوداول از همه ، نباید کسی را رها کرد. “

کیکو فوجیموری در وعده صبحانه خود با خانواده.  عکس AFP

کیکو فوجیموری در صبحانه در کنار خانواده. عکس AFP

کاستیلو با پوشیدن کلاه حصیری سنتی “چوتانو” با لبه های گسترده و همراهی خانواده اش (همسر ، فرزندان ، والدین ، ​​برادر شوهر و چند نفر از خواهران و برادرانش) او آرام و راضی بود، “راحت و خوشحال” برای شرکت در این روند انتخابات.

وی همچنین از سخنرانی کوتاه خود برای فراخوانی هر یک از همکارانش “برای بلوغ” برای سخنرانی در روز ، و همچنین عذرخواهی برای “اعتراض ها ، مشکلات و کلمات” گفته شده در طول مبارزات انتخاباتی ، که “باعث صدمه زدن به کسی یا ایجاد حساسیت شد. “

حدود 24.2 میلیون رای دهنده شرکت خواهند کرد تا 83،048 شعبه اخذ رأی در سراسر کشوردر حالی که 997،033 رأی دهنده در خارج از کشور مجاز به رأی دادن در 3440 جدول هستند.

بیشترین تعداد میز در خارج از کشور در آمریکا تاسیس خواهد شد (2 253) و اروپا (1012) ، در حالی که 146 جدول قرار است در آسیا ، 24 جدول در اقیانوسیه و 5 جدول در آفریقا نصب شود.

آغاز رأی دهی از ساعت 7:00 صبح برنامه ریزی شده است ، اما اولین میز رأی گیری نصب شده است. ساعت 4:55 بعد از ظهر در مدرسه خوزه کارلوس ماریاتگی ، واقع در شهرستان پائوکارپاتا ، استان آرکیپا ، منطقه معروف آند جنوبی.

برخلاف دور اول انتخابات در 11 آوریل ، نصب مراکز رأی دهی مسئول اعضای مراکز رأی گیری ، به طور عادی پیش می رود و بدون تاخیر گزارش شده در تاریخ قبلی

دستور ریاست جمهوری

در لیما ، رئیس جمهور موقت فرانسیسکو ساگستی او یکی از اولین مقاماتی بود که در آغاز روند انتخابات رأی داد.

ساگاستي پس از رأي دادن از شهروندان خواست كه در آن شركت كنند “بی صدا رأی دهید”، و آگاه است که رأی دادن “یک حق و مسئولیت مهم برای تحکیم دموکراسی است”.

سرویس ملی انتخابات (ONPE) از رأی دهندگان جوان خواسته است که در صورت عدم حضور اعضای حوزه رأی گیری برای این شغل ، زودتر برای راه اندازی مراکز رأی دهی مراجعه کنند و برای اطمینان از انجام انتخابات.

شهروندانی که کارهای اعضای میز را انجام می دهند ، تا ساعت 19:00. (21 در آرژانتین) با پایان رای گیری ، آنها انگیزه 120 فوت (30 دلار) دریافت می کنند.

پس از پایان رای گیری ، اعضای شعبه اخذ رأی به شمارش و ثبت آرا ادامه می دهند.، با حضور نمایندگان هر دو طرف، و با ثبت نام کامل رأی دادن ، آنها را تحویل می دهند تا آنها را به یکی از دفاتر غیر متمرکز ONPE تحویل دهند.

Piero Corveto ، رئیس ONPE ، اعلام کرد که اولین گزارش رسمی درباره رأی گیری از ساعت 23:30 امروز یکشنبه شناخته خواهد شد (1.30 روز دوشنبه از آرژانتین) ، با رسیدن سوابق انتخابات به مراکز سرشماری.

در همین راستا ، وی بار دیگر خواستار مقامات اجرایی برای آرامش انتظار برای نتایج رسمی شد ، زیرا نظرسنجی ها نشان می دهد هر دو نامزد در یک اتصال فنی مجازی در تنظیمات

کاستیلو از حزب چپ پرو لیبر در زادگاه خود کاخامارکا رأی خواهد داد و سپس به لیما سفر می کند تا منتظر نتایج رسمی باشد ، در حالی که فوجیموری ، جناح راست بعد از ظهر رأی می دهد در پایتخت پرو ، جایی که او اقامت دارد.

انتخابات در پرو: انتخابی سرنوشت ساز بین کیکو فوجیموری و پدرو کاستیلو

منبع: EFE

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *