راهنمای شگفت انگیز فاصله اجتماعی برای غلبه بر طاعون … 440 سال پیش

[ad_1]

مرگ سیاه مشهورترین آفت تاریخ بود. تخمین زده می شود که در زمان اوج خود ، بین سالهای 1347 و 1351 ، حدود 70 میلیون نفر جان خود را از دست دادند در اروپا و آسیا.

و گرچه موجی به همان اندازه مخرب هرگز تجربه نشده است ، در قرن های بعدی در مناطق مختلف اروپا شیوع یافت.

از سال 2021 به بعد ، زمانی که بشریت هنوز در میان بیماری همه گیر COVID-19 است ، تمرکز بر آنچه در این جزیره اتفاق افتاده اجتناب ناپذیر است. ساردنیا بین سالهای 1581 و 1582.

بقایای قربانیان طاعون در لندن.  عکس: AP Photo / موزه باستان شناسی در لندن.

بقایای قربانیان طاعون در لندن. عکس: AP Photo / موزه باستان شناسی در لندن.

440 سال و قرن ها قبل از ظهور پزشکی مدرن ، پزشکی به نام آنجا بود پنجم تیبریوس آنجلیو شروع به توصیه اقدامات برای جلوگیری از یک بیماری بسیار واگیر ، که امروزه امری عادی است ، اما تا آن زمان چنین بود منتشر نشده.

چندین سال طول می کشد تا آنجلیو کتابچه راهنمای خود را بنویسد Ectypa Pestilentis Status Algheriae Sardiniae جایی که او به طور مفصل توصیف کرد 57 اندازه گیری لازم بود که از شیوع طاعون جلوگیری شود.

از جمله معروف ترین توصیه های فاصله دو متری را حفظ کنید با افراد ، از تماس دستی خودداری کنید و فقط یک نفر از خانواده را برای خرید و سفارش ارسال کنید.

اوله بندیکت ، استاد تاریخ دانشگاه اسلو ، که مقاله ای آکادمیک در این زمینه نوشت ، به بی بی سی گفت: “جای تعجب است که این پزشک با چنین سطح دانش در این شهر کوچک پیدا شود.”

تصویر گویا که در رابطه با طاعون سیاه و سفید اروپا ویران شده است.  عکس از Shutterstock

تصویری گویا که در رابطه با طاعون سیاه که اروپا را ویران کرد گرفته شده است. عکس از Shutterstock

“دیدن این مسئله در شهرهای بزرگتر تجاری ، مانند پیزا یا فلورانس منطقی تر خواهد بود. اما این دکتر بود جلوتر از زمان. این چیزی است که واقعاً چشمگیر است. “

ملوان از مارسی

سوابق تاریخی نشان می دهد که چنین بوده است ملوان داره میاد از از مارسی که باعث شیوع طاعون در سال 1582 در شهر الگرهوی ایتالیا واقع در جزیره ساردنیا شد.

ظاهراً او فقط چند روز در Alghero زنده ماند ، زیرا بیماری خیلی پیشرفته بود. با این حال ، این زمان برای گسترش اپیدمی کافی بود که باعث ویرانی شهر می شود.

تقریباً در 8 ماه که شیوع آن ادامه داشت ، اعتقاد بر این است که 60٪ مردم می میرند.

گورهای دسته جمعی در همه جا وجود داشت که برخی از آنها تا به امروز نیز یافت می شود. در سال 2008 ، تحقیقات نشان داد که بقایای بقایای جنازه بیش از 200 قربانی طاعون در حیاط مدرسه یسوعی سابق در محله San Michele-Lo.

در نهایت تصمیم گیری از دست کوینتو تیبریو آنجلیو بیرون آمدکه او مردی از طبقه بالا بود و در جای دیگری پزشکی خوانده بود ، زیرا الگرو در آن زمان هیچ دانشکده پزشکی نداشت.

وی هنگام عبور از سیسیل در سال 1575 با طاعون در تماس بود و به محض دیدن اجساد اولین قربانیان ، دقیقاً دانست که با چه روبرو است.

اولین توصیه او این بود بیماران قرنطینه ای، اما در همه جا با مقاومت روبرو شد. مقامات شهرداری تمایلی به حمایت از وی نداشتند و مخالفان وی این ادعا را داشتند از آنها پیش بینی های آخرالزمانی بی اساس بود.

ناامیدانه ، آنجلیو به نایب السلطنه روی می آورد و از او التماس می کند که تحمیل کند بند بند بهداشتی در اطراف شهر ، که مانع از ترک شهر می شود. در ابتدا جمعیت ملتهب شد و او می خواست دکتر را لینچ کند.

اما با شروع جمع شدن مرگ ها ، روحیه تغییر کرد و آنها به پزشک اجازه دادند تا برای مقابله با شیوع طاعون از برنامه های بهداشتی مراقبت کند.

محدودیت ها و مقاومت

اولین اقدام توصیه شده توسط آنجلیو عدم ترک خانه است. همچنین اجتماعات ، مهمانی ها و رقص های ممنوع، و حکم داد که فقط یک نفر در خانه می تواند خرید کند.

توصیه دیگر این بود که هنگام بیرون رفتن در انظار عمومی از دیگران فاصله بگیرید.

طبق ترجمه راهنمای نوشته شده توسط آنجلیو ، ساخته شده توسط تیم بندیکت ، “مردم باید لباس بپوشند نیشکر حدود 2 متر طول تا اطمینان حاصل کنید که این فاصله را از دیگران حفظ کرده اید. “

این شاید تعجب آورترین نوآوری باشد که توسط آنجلریو پیشنهاد شده است. در تحقیقات بی بی سی در مورد کار دکتر ، وی با بسیاری از مورخان و متخصصان بهداشت عمومی مشورت کرد.

قبل از اینکه آنجلیو آن را توصیه کند ، کسی اتفاق دیگری را ندیده بود.

به یاد داشته باشید ، همه اتفاق افتاده است قبل از ظهور علم مدرن. در آن زمان تصور می شد این بیماری به دلیل “کیفیت هوای پایین” و سرکه ضد عفونی کننده ای بود که بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت.

روش های درمانی توصیه شده برای آفت متفاوت است ، مانند موارد مختلف استحمام در ادرار به خودش ، حتی عجیب: در بعضی موارد مالش دادن علیه مرغ به عنوان راهی برای “دفع” سم.

همچنین لازم به ذکر است که این اتفاق در طلوع فجر رخ داد رنسانس، زمان ، مجلل برای پیشرفتهای مختلف برای بشریت. علاوه بر آثار هنری میکل آنژ و رافائل ، لئوناردو داوینچی نقشه های نظری برای بالگرد احتمالی را تهیه کرد و نیکولاوس کوپرنیک کشف کرد که زمین به دور خورشید می چرخد ​​، نه برعکس.

همچنین در این سالها این ایده پدیدار شد که افراد می توانند پس از آن بیمار شوند چیزی را لمس کنید که قبلاً توسط کسی بیمار لمس شده بود.

بندیکت به بی بی سی گفت: “بین دوره رنسانس و توانایی افراد در قرن 16 برای درک بیشتر از چگونگی گسترش بیماری ارتباط وجود دارد.” “آنجلیوریو این را فهمید آنها با تماس پخش می شوند“، پر شده.

نمونه آن توصیه او به خانه ها بود آنها را ضد عفونی کنید ، آنها را هوادهی کرده و به آنها آب دهید. وی توضیح داد که هر موردی که ارزش خاصی نداشته باشد باید سوزانده شوددر حالی که مبلمان گران قیمت می تواند شسته شود ، در معرض باد قرار گیرد و یا در کوره ضد عفونی شود.

قرنطینه اولیه

ایتالیا یکی از پیشگامان استفاده از قرنطینه به عنوان اقدام بهداشتی برای مبارزه با طاعون بود. اولین بیمارستان طاعون که به آن معروف بودند درمانگاه، میدانم در سال 1423 در ونیز تأسیس شد.

این بیمارستانها جایگاه قابل توجهی در مدیریت آنجلریو دارند. در توصیف آنها ، آنها به عنوان رستوران ظاهر می شوند بسیار کارآمد و به خوبی مدیریت شده است: به فقرا مراقبت رایگان ارائه می شود ، بیمارانی که نمی توانند به تنهایی حرکت کنند منتقل می شوند و غذای نوزادان یتیم از طریق تهیه شیر بز فراهم می شود.

اپیدمی سال 1581 در الغرو هشت ماه به طول انجامید. پس از اتمام ، 60 سال طول خواهد کشید تا شهر دوباره طاعون را تجربه کند. پزشک مسئول پاسخ سلامتی در سال 1652 به کتابچه راهنمای نوشته شده توسط آنجلیو متوسل شد دستورالعمل های نامه را دنبال کرد.

کلارین ، با اطلاعات از اخبار بی بی سی

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *