رانندگان کامیون مسیرها را برای استعفای قضات مسدود می کنند و بولسونارو سعی می کند اعتراض را خاموش کند

[ad_1]

رئیس جمهور برزیل ، ژائیر بولسونارو، او مجبور شد روز چهارشنبه برای سرکوب اعتراض به حمایت از خانه بیرون برود. سخنرانی تهدیدآمیز او در دادگاه عالی در روز سه شنبه باعث افزایش شدید رانندگان کامیون شد که در حمایت از دستور مسدود کردن مسیرهای فدرال و درخواست استعفای قضات را آغاز کردند.

اما محاصره ها یک مانع برای اقتصاد هستند تا حمایت از رئیس جمهور ، که مجبور بود از رانندگان کامیون بخواهد جاده ها را پاک کنند.

حداقل 16 کشور از 27 کشور برزیل بر اساس آخرین موجودی وزارت زیرساخت ها و اطلاعات پلیس راهور ، آنها چهارشنبه شب موانع جزئی را ثبت کردند.

نقاط بازداشت در منطقه شمالی سانتا کاتارینا ، در جنوب کشور ، که تامین برخی از محصولات را تهدید می کرد ، امروز پنجشنبه آزاد شد.

حامیان رئیس جمهور با کامیون های خود در برزیل.  عکس: AP

حامیان رئیس جمهور با کامیون های خود در برزیل. عکس: AP

رئیس جمهور در پیامی صوتی که بین گروهی از رانندگان که به نفع وی بسیج شده بودند ، منتشر کرد: “به کامیون های متحد خود بگویید که این محاصره ها اقتصاد ما را مختل می کند. این باعث کمبود ، تورم ، آسیب رساندن به همه ، به ویژه فقیرترین مردم می شود.”

به گزارش رسانه های محلی ، اعتراض رانندگان کامیون از روز سه شنبه ، روز استقلال آغاز شد ، زمانی که بولسونارو در اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف کشور طرفداران خود را اخراج کرد و از حملات شدید به نهادها و سیستم انتخاباتی خبر داد.

صدها نفر از حامیان وی روز چهارشنبه در برزیل ماندند و از مسدود کردن تردد در بلوار اصلی Explanada de los Ministerios ، که پلیس سعی داشت آنها را خارج کند ، جلوگیری کردند.

صدها نفر از حامیان وی روز چهارشنبه در برزیل ماندند و از رفع انسداد این جنبش خودداری کردند.  عکس: AP

صدها نفر از حامیان وی روز چهارشنبه در برزیل ماندند و از رفع انسداد این جنبش خودداری کردند. عکس: AP

وزیر زیرساخت ها Tarcisio Freitas فیلم رانندگان کامیون را ضبط کرد از آنها می خواهد که سخنان رئیس جمهور را بشنوند.

“ما می دانیم که همه نگران بهبود وضعیت کشور ، حل مشکلات جدی هستند ، اما نمی توانیم برای حل یک مشکل تلاش کنیم ایجاد دیگری“، وزیر را در ویدئویی که برای مشورت با مطبوعات به خبرگزاری فرانسه ارسال شده تأیید کرد.

اعتصاب در سال 2018

تجمع رانندگان کامیون از سر گرفته شد شبح از اعتصاب بخشی ، که در سال 2018 چندین روز کشور را فلج کرد ، در اعتراض در برابر افزایش سوخت و ادعاهای دیگر مربوط به رده.

سپس اعتصاب با حدود 600000 ناو مستقل آغاز شد. اما بعداً شرکت های باربری به آن پیوستند. با این چسبندگی ، بیش از یک میلیون کامیون در دو طرف جاده ها پارک شده بود.

اعتصاب ، که بیش از 10 روز به طول انجامید ، با هرج و مرج ناشی از کمبود و دم های غول پیکر برای سوخت گیری، در زمان دولت میشل تمر.

قفل کامیون جدید است تظاهرات حمایت از رئیس جمهور ، که روز سه شنبه بسیج های گسترده ای را در دفاع از “آزادی” و علیه قوه قضائیه رهبری کرد ، که رئیس جمهور با آن نبض محکمی دارد.

راهپیمایی دسته جمعی در سن پابلو به نفع بولسونارو.  عکس: رویترز

راهپیمایی دسته جمعی در سن پابلو به نفع بولسونارو. عکس: رویترز

رئیس جمهور خود آمد تا پیروان خود را به این کار فرا بخواند “نافرمانی” برخی از احکام دیوان عالی کشور ، که به دلیل انتشار اخبار دروغ درباره او تحقیق می کند و برخی از متحدانش را به زندان کشانده است.

بیانیه بولسونارو از سوی همه احزاب سیاسی ، کنگره و دیوان عالی کشور رد شد ، رئیس جمهور آنها لوئیز فوکس اطمینان داد که “هیچ کس این دادگاه را نمی بندد” و هشدار داد که عدم پایبندی “جنایت” است که در مورد بولسونارو می تواند مبنای استیضاح باشد. به

گردآوری کلارن با اطلاعات AFP و EFE

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *