راست میانه آلمانی تداوم را برای جانشینی آنگلا مرکل انتخاب می کند

[ad_1]

آرمین لاشهرئیس جمهور نوردراین-وستفالن ، جانشین آنگلا مرکل به عنوان رئیس اتحادیه محافظه کار مسیحی (CDU) و به احتمال زیاد کاندیدای تشکیل وی در انتخابات قانونگذاری سپتامبر آینده خواهد شد. مرکل پس از 16 سال در راس دولت آلمان اخراج خواهد شد.

دیروز لاسکت ، نوربرت روتگن ، رئیس کمیته امور خارجه بوندستاگ و فردریش مرز را که در مطبوعات آلمان به “ترامپ آلمانی” معروف بود اما بیشتر به عنوان یک ملی پوش به عنوان ویکتور اوربان مجارستانی شکست داد.

در اولین رای گیری ، Merz با 385 رای اول شد. Laschet (380) و Röttgen (224) نتایج بسیار بهتری از حد انتظار بدست آوردند. کسانی که به راتگن رأی دادند ، بیشتر از اینکه به مرتس در رای دهند ، به لاچت اعتماد کردند و اولین رای را به دست آوردند برای پیروزی با 521 در برابر 466.

رهبر جدید اتحادیه دموکراتیک مسیحی ، آرمین لاسچه.  (خبرگزاری فرانسه)

رهبر جدید اتحادیه دموکراتیک مسیحی ، آرمین لاسچه. (خبرگزاری فرانسه)

انتخابات این شنبه آینده آلمان و اروپا را رقم خواهد زد ، زیرا بر اساس همه نظرسنجی ها ، نامزد HDZ در ماه سپتامبر ، او محبوب ترین گزینه برای جانشینی مرکل در راس دولت آلمان خواهد بود.

بروکسل و بیشتر دفاتر اروپا از احتمال پیروزی فردریش مرک ، پوپولیستی ، بسیار دور از دفاتر اروپایی که آنگلا مرکل طی سه دهه گذشته از آن دفاع کرده ، وحشت زده اند. مرز سابقه طولانی در اظهارات بیگانه هراسی دارد.

فرد منتخب ، آرمین لاچه ، نزدیک ترین فرد به آنگلا مرکل بود که به او اشاره کرد که مورد علاقه وی است. Laschet بود نامزد با تجربه مدیریتی بیشتر و کسی که به عنوان کسی دیده شد که به راحتی می توانست جناحهای مختلف حزب را متحد کند.

لاسچت از سال 1994 تا 1999 نماینده ملی ، از 1999 تا 2004 نماینده اروپا ، نماینده مجلس از 2010 و رئیس نوردراین-وستفالن ، پرجمعیت ترین حزب فرود آلمان (18 نفر از 84 میلیون ساکن آن) از سال 2017 بود. امسال.

آرمین لاچت در کنار آنگلا مرکل و رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون.  (رویترز)

آرمین لاچت در کنار آنگلا مرکل و رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون. (رویترز)

لش ، 59 ساله ، مردی سرحال است بیش از 15 سال متحد وفادار آنگلا مرکلوی سالها از سیاستهای رئیس سیاسی خود ، خصوصاً در مورد موضوعی که باعث تقسیم حزب محافظه کار آلمان شد ، دفاع كرد ، یعنی پذیرش یك میلیون پناهنده ، كه بیشترین سوری ها را در سالهای 2015 و 2016 داشت. در هفته های اخیر ، وی بار دیگر تکرار کرد که “جدا شدن از (سیاست های آنگلا مرکل) دیوانه وار خواهد بود.”

لاشت جنس اسپان ، وزیر بهداشت فعلی را به عنوان دوم ، بسیار جوان تر و محافظه کارتر قبول می کند. این حمایت باعث شد تا وی بتواند در میان نمایندگان محافظه کارتر چند رأی کسب کند ، تا حدی که مغز را شکست دهد.

رهبر جدید HDZ باید کاندیدای رئیس دولت باشد ، اما این تصمیم بعداً گرفته خواهد شد. به طور سنتی ، بایرن HSS (حزب خواهر HDZ) از رهبر CDU حمایت می کند ، اما این بار ممکن است متفاوت باشد زیرا مارکوس سدر باواریایی در نظرسنجی ها از لاچت پیشی می گیرد.

اگر نظرسنجی ها در ماه های آینده مشخص کند که نامزدی سودر به عنوان رهبر بلوک HDZ-HSS آرا more بیشتری نسبت به لش کسب خواهد کرد ، وی تحت فشار زیادی برای کناره گیری قرار خواهد گرفت.

طبق آخرین نظرسنجی توسط کانال تلویزیونی عمومی ZDF ، 28٪ از رای دهندگان محافظه کار Laschet را ترجیح می دهند ، در حالی که 54٪ Söder را ترجیح می دهند. اگر دومی بخواهد قدم بردارد ، از دست رفته بود ، زیرا تاکنون او تکرار کرده بود که جای او در بایرن است و در برلین نیست.

یک کاتولیک مراسم مذهبی هفتگی را برگزار می کندپدر و مادر سه فرزند ، لاسه چهره واقعی مردم سالاری مسیحی راین است ، سبکی از حاکمیت مناسب برای یک سیاست اجتماعی قدرتمند ، به دور از رایج ترین ایده ها در میان محافظه کاران در سایر کشورهای اروپایی.

لاشکت همچنین یک اروپایی سرسخت است که از ایده مرکل مبنی بر اینکه آلمان باید اروپایی تر شود ، نه اروپا آلمانی تر ، دفاع می کند.

اگر انتظار می رود که لاچه با مرکل ادامه دهد ، انتخاب او همچنین به معنای بازگشت محافظه کاران آلمانی به سنت هایشان است ، که مرکل آن را شکسته است. رئیس دولت فرزندی ندارد ، طلاق گرفته و ازدواج مجدد کرده و در آلمان کمونیست بزرگ شده و تحصیل کرده است.

لاشکت یک خانواده خانوادگی کاتولیک است که در صفوف CDU راین و همچنین شخصیت های تاریخی دموکراسی مسیحی آلمان مانند هلموت کوهل یا کنراد آدناور بزرگ شده است. در اول اکتبر ، در پاپ فرانسیس در رم از بینندگان پذیرایی شد.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *