رئیس سیا مخفیانه با رهبر طالبان در کابل ملاقات کرد

[ad_1]

مدیر سیا ، سازمان اطلاعاتی آمریکا ، ویلیام برنز روز دوشنبه یک جلسه محرمانه در کابل برگزار کرد این روزنامه روز سه شنبه گزارش داد به همراه عبدالغنی برادر بنیانگذار طالبان واشنگتن پستبه

این بالاترین سطح ملاقات بین ایالات متحده و رژیم بنیادگرا از زمان بازگشت به قدرت است.

تصمیم جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، مبنی بر اعزام برنز ، که اغلب با تجربه ترین دیپلمات وی به شمار می رود ، به افغانستان ، شدت بحران را نشان می دهد برای دولت او ، که هزاران آمریکایی و افغان را شبانه روز تخلیه کرد.

ویلیام برنز رئیس سیا  عکس: AP

ویلیام برنز رئیس سیا عکس: AP

ملا عبدالغنی برادر ، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر است یک مرد قوی جدید رژیم که قدرت را در کابل به دست گرفت.

واشنگتن پست محتوای مکالمات را فاش نکرده است ، اما به احتمال زیاد آنها حول محور بحث قرار می گیرند تاخیر در تخلیه در فرودگاه از پایتخت افغانستان ، جایی که هزاران نفر از وحشت از بازگشت اسلام گرایان به قدرت منتظر سوار شدن به هواپیما برای خروج از کشور هستند.

آمریکایی ها روز سه شنبه پس از هشدار طالبان مبنی بر عدم تحمل این عملیات ها در یک هفته ، تلاش های خود را برای تخلیه افزایش دادند.

آ اجلاس مجازی گروه 7 این سه شنبه ما همچنین در مورد این موضوع بحث خواهیم کرد.

بایدن در ساعات اخیر درخواستهای صریحی از دولتهای مختلف متفقین مبنی بر عدم اتمام خروج طبق برنامه دریافت کرده است تا تلاش کند تا زمان تخلیه را قبل از واگذاری کنترل کامل شهر کابل به طالبان به دست آورد.

نیروهای آمریکایی کلید امنیت فرودگاه ، مرکز این انتقال ها هستند ، اما در حال حاضر رئیس جمهور آمریکا به این طرح پایبند است. این وضعیت در افغانستان خواهد بود تنها نکته در دیدار رهبران گروه 7 امروز سه شنبه فوری تماس گرفت

واشنگتن تخمین می زند که از 14 آگوست تخلیه شده است انتقال 58700 نفر به کشورهای دیگر را تسهیل می کندبه

به گفته منابع کاخ سفید ، تخلیه 21600 نفر در 24 ساعت گذشته مدیریت شده است که از این تعداد 12700 نفر مربوط به عملیات 37 هواپیمای نظامی آمریکا است.

رهبران طالبان وعده داده اند که امنیت را بازیابی کرده و سعی می کنند تصویری از خویشتن داری ایجاد کنند ، اما بسیاری از افغانها شک دارند و آنها برای خروج از کشور عجله دارند و باعث ایجاد هرج و مرج در فرودگاه بین المللی کابل می شوند.

در پس زمینه گزارش های پراکنده ، این چنین بود تعیین میزان سوء استفاده دشوار است و اگر آنها گزارش دهند که رهبران طالبان یک چیز را می گویند و یک کار دیگر را انجام می دهند ، یا اگر جنگجویان روی زمین قانون را به دست خود گرفته اند.

با اطلاعات آژانس های AFP و DPA

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *