رئیس جمهور جدید به توافق نامه آب و هوای پاریس و WHO بازگشت

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا در اولین اقدام مهم دولتی خود روز چهارشنبه بخشی از میراث سیاسی سلف جمهوری خواه خود دونالد ترامپ را برچید و با امضای احكام مجدداً به توافق نامه تغییر آب و هوا پاریس و خروج آن از سازمان بهداشت جهانی متوقف شد. (سازمان بهداشت جهانی).

رئیس جمهور جدید دموکرات در یک ضربه جدید به سیاست های ترامپ در اولین ساعات حضور خود در کاخ سفید ، بلکه همچنین در زمینه مهاجرت ، حکم دیگری را امضا کرد که ساخت دیوار را متوقف می کند در مرز با مکزیک و ممنوعیت ورود شهروندان ایران ، سوریه و پنج کشور دیگر با اکثریت مسلمان را لغو کرد.

پس از ویروس کرونا ویروس کرونا بیش از 400000 نفر را در میان بیش از 24.5 میلیون آلوده در ایالات متحده کشت ، بایدن به یکی دیگر از وعده های مبارزاتی خود عمل کرد و حکومت کرد که استفاده از تسمه در ساختمانهای فدرال الزامی است و برای مقامات دولت مرکزی.

برای کاهش اثرات بحران اقتصادی ناشی از همه گیری که کشور را به رکود فرو برد ، بایدن همچنین اعلام کرد تمدید مهلت قانونی فدرال در اخراج ها تا 31 مارس و مسدود کردن وام های دانشجویی فدرال تا 30 سپتامبر.

بایدن با ماسک پوشیدن ، برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده در دفتر بیضی نشسته گفت: “با وضعیت امروز ملت ما ، دیگر فرصتی برای از دست دادن وجود ندارد. هیچ زمان بهتری برای شروع امروز وجود ندارد.”

رئیس جمهور افزود كه تصمیمات وی تنها “نقطه آغازین” برای شروع پایبندی به تعهدات خود در قبال مردم آمریكا است.

بایدن که حزب دموکرات وی از نظر فنی کنترل هر دو مجلس کنگره را بر عهده دارد ، افزود: “ما یک راه طولانی در پیش داریم. اینها فقط مصوباتی هستند. اما ما برای بسیاری از کارهایی که انجام خواهیم داد به قوانین نیاز خواهیم داشت.” سنا بسیار تقسیم شده

رئیس جمهور جدید ایالات متحده تقریباً در کل مراسم تحلیف از افسار استفاده کرد عکس: EFE

رئیس جمهور جدید ایالات متحده تقریباً در کل مراسم تحلیف از افسار استفاده کرد عکس: EFE

نوبت اعلام شده است

رئیس جمهور جدید حزب دموکرات “دستورات اجرایی” را ساعاتی پس از سوگند یاد شده در کپیتول هیل امضا کرد ، و به سرعت مراسم تحلیف مختصر خود را رها کرد تا تحقق برنامه سیاسی خود را آغاز کند.

بخشنامه ها ، بخشنامه ها و تفاهم نامه ها به دنبال ایجاد 180 درجه سرعت غیرمعمول در سیاست های فدرال اتخاذ شده توسط ترامپ در دوره بحث برانگیز چهار ساله خود هستند.

فقط دو رهبر اخیر در همان روزی که کار خود را آغاز کردند احکام را امضا کردند و هر یک فقط یک فرمان را امضا کردند.

اما بایدن ، که با بحران ویروس کرونا روبرو است ، سعی کرده است عزم و صلاحیت خود را برای رسیدگی فوری به موضوعاتی که معتقد است توسط سلف جمهوری خواه وی نادرست اداره شده ، مانند خروج از سازمان بهداشت جهانی به اتهام ویروس کرونا و سرپوش گذاشتن بر چین ، نشان دهد.

جو بایدن سیاست مهاجرتی ترامپ را تغییر خواهد داد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

جو بایدن سیاست مهاجرتی ترامپ را تغییر خواهد داد. عکس: خبرگزاری فرانسه

از جمله اسنادی که بایدن در ساعات اولیه حضور خود در کاخ سفید امضا کرد ، اسنادی بود که روند آزادسازی ایالات متحده از سازمان جهانی بهداشت را ردیابی می کرد.

ترامپ سال گذشته عزیمت خود را به آژانس بهداشتی سازمان ملل اعلام کرد ، اما قرار نبود تا اواسط سال جاری میلادی اجرایی شود.

جف زینز ، رئیس بیماری همه گیر در جدید گفت ، به عنوان بخشی از تصمیم بایدن برای بازگشت به مرجع بهداشتی سازمان ملل ، آنتونی فاوسی ، ایمونولوژیست دولت به عنوان رئیس هیئت خود به نمایندگی از ایالات متحده در جلسه هیئت اجرایی WHO سخنرانی خواهد کرد. دولت.

توافق نامه پاریس

برای معاون رئیس جمهور سابق و سناتور دموکرات سابق ، مبارزه با گرم شدن کره زمین اولویت دیگر دوره وی است.

بایدن به محض ورود به دفترش ، دستور توافق نامه پاریس را امضا کرد و نامه ای به سازمان ملل ارسال کرد تا ایالات متحده بتواند ظرف یک ماه به پیمان بین المللی علیه گرم شدن کره زمین بازگردد.

رئیس جمهور پس از امضای احکام به خبرنگاران گفت: “ما با تغییر اقلیم به روشی که قبلاً آن را امتحان نکرده ایم مبارزه خواهیم کرد.”

بایدن هم یک سری اقدامات برای مقررات زدایی از محیط زیست را معکوس کرد گرفته شده توسط دولت جمهوری از جمله این موارد لغو مجوز خط لوله بحث برانگیز Keystone XL است که ایالات متحده و کانادا را به هم متصل می کند.

با توجه به سیاست های مهاجرتی ، دموکرات ها فرایندهایی را تشکیل می دهند که آموزه ترامپ را تشکیل می دهند ، و این تلاش برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی ، به ویژه مکزیکی ها و مسلمانان ، به عنوان یک شاخصه برجسته در دولت او است.

بایدن یک فرمان مهاجرت بسیار بحث برانگیز را لغو کرد که ورود دارندگان گذرنامه از هفت کشور عمدتاً مسلمان از جمله ایران و سوریه را به ایالات متحده ممنوع می کند.

وی همچنین دستور داد که کار ساخت دیوار ضد مهاجر در مرز مکزیک ، که از بودجه پنتاگون تأمین می شود ، متوقف شود و درگیری های شدیدی ایجاد شد که ریاست جمهوری ترامپ را هیجان زده کرد.

همچنین با توجه به مهاجرت ، البته در زمینه قانونگذاری ، انتظار می رود که بایدن یک لایحه جامع به کنگره ارائه دهد طی چند ساعت آینده میلیونها مهاجر فاقد سند قانونی را ظرف مدت هشت سال قانونی کند.

یکی از نکات اصلی این است که به تقریباً 700000 نفر از جوانان فاقد سند ، همراه والدینشان ، گروهی که به “رویاپردازان” معروف هستند ، راهی برای طبیعی شدن آنها خواهد داد.

منبع: AFP و EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *