رئیس جمهور به رئیس پارلمان دستور می دهد تا در تشکیل دولت جدید میانجیگری کند

[ad_1]

بحران سیاسی پیچیده ایتالیا ، رئیس جمهور سرجیو ماتارلا را مجبور کرد که به روبرتو فیکو ، رئیس اتاق نمایندگان ، مجوز تحقیق دهد تا ببیند آیا فرصت هایی برای توافق در اکثریت کنونی پارلمان نخست وزیر مستعفی جوزپه كنته ، می تواند یک دولت جدید تشکیل دهد.

ماتارلا تا سه شنبه هفته آینده به فیکو فرصت داد تا برای گزارش نتایج به کویریناله بازگردد. اگر موفق شوید ، به احتمال زیاد رئیس جمهور ایتالیا به كنته اجازه می دهد برای تشکیل دولت جدید

رئیس دولت که رهبری بحران های نهادی در کشوری را دارد که دولت ها در اتاق های نمایندگان و سناتورها به دنیا می آیند و می میرند ، پس از اولین دور مشاوره با سیاست های نیرو ، ابتکار عمل را به کار گرفت تا با فیکو تماس بگیرد.

رئیس جمهور سرجیو ماتارلا و معاون رئیس ستاد روبرتو فیکو.  (EFE)

رئیس جمهور سرجیو ماتارلا و معاون رئیس ستاد روبرتو فیکو. (EFE)

ماتارلا ماسکی را که همه پوشیده بودند ، حتی محافظان غول پیکر بزرگ که از کاخ ریاست جمهوری محافظت می کنند ، برداشت و به چند روزنامه نگار مجاز که در فاصله ای دور از اطمینان کشور مورد نیاز بودند ، گفت دولت با کارایی کامل “این زمان همه گیری”، نیاز به یک برنامه واکسیناسیون جامع ، یک بحران جدی اقتصادی و اجتماعی و یک برنامه بهبودی با بودجه اتحادیه اروپا.

مقیاس عظیم این مشکلات دوباره در تضاد با یک بحران سیاسی بود که اکثر ایتالیایی ها آن را پوچ می دانند. شخصیت اصلی این دراما نخست وزیر سابق ماتئو رنزسی است که دو وزیر حزب خود ایتالیا ویوا و معاونان و سناتورهای خود را از این کار کنار کشید. غرق شدن دولت نخست وزیر کونته.

كنته استعفا داد و نبردهای شدید سیاسی ، یك سنت ایتالیایی ، مانع از تغییر ساختار سریع نهادی شد.

اتحادیه راست میانه، من این جمعه را به رئیس جمهور پیشنهاد می کنم که راه حل این باشد فراخوانی سریع برای انتخابات زودهنگام عمومی. همه نظرسنجی ها هر روز تأیید می کنند که اگر کشور به پای صندوق های رای برود ، جناح راست بدیهی است پیروز خواهد شد.

دولت چپ میانه مقاومت می کند به آزمون رای گیری رایج مراجعه کنید و او در حال جنگ است تا مدت خود را پس از دو سال تا پایان قانونگذار تمدید کند.

در پارلمان ، بسیاری از قانون گذاران از باز بودن دروازه های انتخابات عمومی وحشت دارند زیرا بسیاری از آنها مجدداً انتخاب نخواهند شد. سناتورها به ویژه نگران این مسئله هستند که دولت اکثریت نسبی با کم خونی داشته باشد.

رنزي حمله را براي سرنگوني دولت سازمان داد او بخشی از آن بود و سعی داشت نخست وزیر کنته را وادار کند و تغییری را که به وی امکان می دهد به ویژه حکومت کند برنامه بهبود عظیم اتحادیه اروپا ، که به ایتالیا یارانه می دهد و وام های 209 میلیارد دلاری.

رنزی همچنین احتمال انتخابات زودهنگام را رد می کند ، زیرا نظرسنجی ها نشان می دهد محبوبیت وی از 3٪ فراتر نمی رود ، که اگر کشور به صندوق های رای برود او را به انقراض محکوم می کند.

رهبر ایتالیا ویوا پس از سفر به عربستان سعودی و ملاقات با وارث تاج و تخت و مرد قدرتمند رژیم ، محمد بن سلمان آل سعود ، در آخرین ساعات به مرحله مرکزی بازگشت.

ماتئو رنزی از ایتالیا ویوا دولت کونته را سرنگون کرد.  (ANSA)

ماتئو رنزي از ايتاليا ويوا دولت كنته را سرنگون كرد. (ANSA)

طوفانی سیاسی آغاز شد و رنزسی را به دریافت بودجه جدی متهم كرد دولت متهم به نقض جدی حقوق بشر.

رسوایی به سرعت بالا گرفت و لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه جنبش پنج ستاره اعلام کرد که ممنوعیت صادرات اسلحه به عربستان سعودی را لغو کرده است ، قانونی که سه سال پیش توسط ماتئو رنزی در زمان نخست وزیری لغو شد.

بحران سیاسی حتی پیچیده تر شد و رنزسی اعلام كرد كه وی نخست وزیر جوزپه كنته را وتو نمی كند تا دوباره انتخاب شود ، اما لازم است كه مشخص شود آیا اتحاد با 5 استرل و حزب دموكرات ، ائتلاف دو حزب اصلی این مركز .

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *