دیر یا زود بدترین اتفاق می افتد

[ad_1]

ویروس کرونا همچنان بر علیه اروپا خشمگین است ، جایی که بلژیک روز یکشنبه از 20،000 و آلمان بیش از 40،000 ، در میان محدودیت های جدید ، عبور کرد. و با پیشرفت واکسیناسیون ، آنگلا مرکل ، نخست وزیر آلمان اخطار شدیدی ارسال کرده است: هفته های آینده “دشوارترین مرحله همه گیری خواهد بود”.

از آنجایی که چین یک سال پیش ، در 11 ژانویه سال 2020 ، اولین مرگ covid-19 ، اعلام کرد مردی که در یک بازار در ووهان (مرکز کشور) خرید می کند ، ویروس کرونا بیش از 1.9 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته و کره زمین را در یک بحران اقتصادی بی سابقه فرو برد.

یک سال بعد ، گسترش سریع سویه های جدید و مسری ، باعث افزایش موارد می شود خطر سقوط بیمارستان ، مانند در انگلستان ، که قبلاً بیش از 80،000 مرگ و میر داشته است ، یا در آلمان ، که منجر به اقدامات محدود کننده جدیدی در سراسر کره زمین ، از کانادا تا سوئد شده است.

بیمارستان ها در لبه

مرکل هشدار داد ، چند هفته آینده “بدترین مرحله همه گیری” خواهد بود و کارکنان بهداشتی تمام تلاش خود را می کنند. بیش از 80٪ تختخوابها از بخشهای مراقبت ویژه در کشور اشغال می شوند.

مرکل بر تأثیر شدید افزایش روابط اجتماعی در تعطیلات کریسمس و سال نو تأکید کرد ، که هنوز به صورت آماری ترجمه نشده است.

یک پرستار در حال آماده سازی دوزهای واکسن ویروس کرونا در بایرن ، آلمان است.  عکس: رویترز

یک پرستار در حال آماده سازی دوزهای واکسن ویروس کرونا در بایرن ، آلمان است. عکس: رویترز

در همین حال ، بلژیک این یکشنبه از 20،000 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا عبور کرده است. نیمی از آنها از ساکنان سالمندان مراکز بهداشتی بودند. با نرخ مرگ و میر 1725 در هر میلیون نفر ، بلژیک کشوری است که بالاترین میزان مرگ و میر را در جهان دارد به نسبت جمعیت آن.

در انگلیس ، کریس ویتی ، مدیر ارشد پزشکی انگلیس ، هشدار داد که سیستم مراقبت های بهداشتی “در حال حاضر با خطرناک ترین وضعیت حافظه زنده روبرو است”. وی گفت: “اگر ویروس این سفر را ادامه دهد ، بیمارستان ها با دشواری های واقعی روبرو می شوند و این خیلی زود خواهد بود.”

به عنوان مثال ، با استناد به ملکه الیزابت دوم ، 94 ساله و همسرش ، پرنس فیلیپ ، 99 ساله ، اولین تزریق واکسن covid-19 را روز شنبه در قلعه ویندزور ، غرب لندن انجام دادند ، جایی که محدودیت آنها وجود دارد.

دولت قصد دارد تا پاییز همه بزرگسالان را در انگلیس واکسینه کند و 1.5 میلیون نفر را که قبلا واکسینه شده اند ، پیش قدم شده است. کشور اروپایی با بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از همه گیری ، که بیش از 80،000 مرگ و 3 میلیون عفونت در روز شنبه بود ، در مسابقه با زمان در برابر فشار جدید.

با پیش بینی توسعه کمپین های واکسیناسیون ، که کندی آن به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است ، دولت هایی مانند فرانسه و سوئد اقدامات سختگیرانه تر برای کاهش تماس ها ، با خطر بدتر شدن وضعیت اقتصادی.

او منتظر تزریق آمپول در یک مرکز واکسیناسیون است که در یک مرکز نمایشگاهی در پوتسدام ، نزدیک برلین ، آلمان ایجاد شده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

او منتظر تزریق آمپول در یک مرکز واکسیناسیون است که در یک مرکز نمایشگاهی در پوتسدام ، نزدیک برلین ، آلمان ایجاد شده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

در فرانسه ، هشت بخش جدید با جنجال فروشگاه های مواد غذایی ، ساعت ممنوعیت رفت و آمد را تا ساعت 6 صبح مطرح کردند و به 15 اداره پیوستند که آخر هفته گذشته این کار را انجام داده بودند. در بقیه کشور از ساعت 20:00 مقررات منع رفت و آمد برقرار است.

تحقیقات و آزمایشات بیشتر در این کشور برای دستیابی به قابلیت ردیابی نسخه انگلیسی افزایش یافته است ، که چهل مورد از آن یافت شده است.

منع رفت و آمد در کانادا

در کبک ، کانادا ، از روز شنبه برای جلوگیری از موج دوم کووید-19 ، قانون منع رفت و آمد در شب به اجرا درآمد ، اقدامی بی سابقه در سطح استانی از شیوع آنفلوآنزای اسپانیایی در یک قرن پیش.

تسریع در بروز همه گیری ، سوئد را مجبور به قطع سیاست خود کرده است ، سیاست هایی که تاکنون سختگیرانه تر از سایر کشورها نبوده است. از امروز یکشنبه ، این اقدامات می تواند اقدامات پیشگیرانه از جمله تعطیلی مغازه ها و رستوران ها را برای اولین بار در برخی مناطق تشدید کند.

اما اقدامات نیز در حال افزایش است دلزدگی و شورش ها: در دانمارک ، جایی که موارد فشار انگلیس در حال افزایش است ، روز شنبه اعتراض به محدودیت ها آنها به درگیری با نیروهای امنیتی تغییر شکل داده و 9 نفر دستگیر می شوند. معترضین شعار می دادند: “آزادی برای دانمارک ، ما رسیده ایم”.

نسخه 1.5

واکسیناسیون در جهان

برای کاوش داده ها ضربه بزنید
برای کاوش داده ها ضربه بزنیدمنبع: اوید
اینفوگرافیک ها: کلاریون

داده های هشدار دهنده در آمریکای لاتین

داده های آمریکای لاتین و کارائیب نیز نگران کننده است. بر اساس توازن خبرگزاری فرانسه در این یکشنبه ، تاکنون 529،080 مرگ و 16،444،245 عفونت در آنجا ثبت شده است.

مجازات ترین کشور در این منطقه برزیل است که با 202،631 کشته دومین کشور سوگوار پس از ایالات متحده است که در 24 ساعت گذشته 372،522 مورد حفره -19 در آن تأیید شده است.

اما بیماری همه گیر در بقیه قاره آتش بس نمی بندد.

دولت ، كه كشور را “در موج دوم” غوطه ور دانست ، گفت: “در بولیوی” افزایش بسیار سریع عفونت ها “وجود دارد. تا به امروز ، بولیوی 171154 مورد آلوده و 9328 مورد مرگ را جمع کرده است و جمعه گذشته در یک روز رکورددار عفونت بوده است (2،263).

در واتیکان ، پاپ فرانسیس ، 84 ساله ، روز شنبه اعلام کرد که “هفته آینده” واکسینه خواهد شد و خواستار پیروی از او شد ، و “انکار خودکشی را که نمی تواند توضیح دهد” علیه واکسن محکوم کرد.

هند به نوبه خود با یكی از بزرگترین اقدامات واكسیناسیون جهان علیه COVID-19 كه یك هفته دیگر آغاز می شود ، ایمن سازی حدود 300 میلیون نفر را انجام می دهد. غول آسیایی با بیش از ده میلیون مورد تأیید شده ، دومین کشور آسیب دیده است – پس از ایالات متحده -.

برای کمک به “کشورهای آسیب پذیر” برای دسترسی به واکسن ها ، انگلیس امروز یکشنبه اعلام کرد که یک میلیارد دلار (820 میلیون یورو) با متحدان خود جمع کرده است.

وزیر امور خارجه دومینیک راآب گفت: “ما فقط در صورت ایمن بودن از شر این ویروس در امان خواهیم بود ، بنابراین روی راه حل جهانی یک مشکل جهانی متمرکز هستیم.”

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *