دونالد ترامپ گفته است که “هرگز” شکست جو بایدن را قبول نخواهد کرد

[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ، این چهارشنبه در مراسمی با هواداران خود در مقابل کاخ سفید اطمینان داد که هرگز قبول نخواهد کرد که در انتخابات شکست خورده است ، زیرا کنگره در حال آماده سازی برای تصدی پیروزی جو بایدن دموکرات است.

“ما هرگز تسلیم نخواهیم شد. هرگز تسلیم نخواهیم شد.”ترامپ به جمعیت سرگرم کننده گفت. وی افزود: “ما از سرقت جلوگیری خواهیم کرد.”

به این معنا ، سرمایه دار بزرگ دوباره خواستار نایب خود شد ، مایک پنس ، تا به پیروزی دموکرات در انتخابات در جلسه کنگره برنامه ریزی شده برای بعد از ظهر امروز چهارشنبه گواهی ندهند.

وی با تکرار گفت: “اگر مایک پنس کار درستی انجام دهد ، ما در انتخابات پیروز می شویم. او حق مطلق چنین کاری را دارد.” ادعای مانورهای متقلبانه در انتخابات نوامبر گذشته. اگرچه بدون جزئیات ، مانند قبل.

ترامپ افزود: “مایک پنس باید به ما کمک کند و اگر این کار را نکند ، برای کشور ما یک روز ناراحت کننده خواهد بود.”ضعیف“از قانونگذاران جمهوری خواه که قصد دارند به بایدن گواهی دهند.

هزاران هوادار ترامپ روز چهارشنبه در مقابل کنگره در واشنگتن تظاهرات کردند.  عکس: AP

هزاران هوادار ترامپ روز چهارشنبه در مقابل کنگره در واشنگتن تظاهرات کردند. عکس: AP

هزاران هوادار ترامپ روز چهارشنبه در خیابان های واشنگتن سیل زدند – برخی از آنها روز سه شنبه وارد شدند – در اعتراض. با تنش های سیاسی در همه زمان ها ، مرکز پایتخت ایالات متحده نشان داد حضور پررنگ پلیس و بسیاری از صاحبان مشاغل ، از ترس رویارویی ، درها و پنجره ها را دیوار زده بودند.

کاترین کالدول 61 ساله که از اورگن به خبرگزاری فرانسه سفر می کرد در حالی که پرچم قرمز رنگی را که روی آن نوشته شده بود “ترامپ رئیس جمهور من است” گفت: “آنها انتخابات را دزدیدند” ، “من کاملاً مطمئن هستم”.

اما نتایج مشخص است. ادعاهای کلاهبرداری ترامپ توسط چندین دادگاه رد شد و کالج انتخابات در دسامبر پیروزی رئیس جمهور سابق دموکرات را که قرار است از 20 ژانویه در کاخ سفید نصب شود ، تأیید کرد.

قرار است کنگره بعد از ظهر چهارشنبه برای ثبت رسمی پیروزی بایدن دیدار کند. نتیجه این الزام قانون اساسی بدون شک: دموکرات رئیس جمهور خواهد شد.

اما ترامپ ، که قبل از انتخابات 3 نوامبر روشن کرد که هرگز دوست ندارد شکست بخورد ، به نظر می رسد آماده ادامه جنگ صلیبی خود است.

حامیان سرمایه دار بزرگ جمهوری خواه روز چهارشنبه در اطراف یک بنای یادبود واشنگتن در پایتخت آمریکا شلوغ شدند.  عکس: رویترز

حامیان سرمایه دار بزرگ جمهوری خواه روز چهارشنبه در اطراف یک بنای یادبود واشنگتن در پایتخت آمریکا شلوغ شدند. عکس: رویترز

در حالی که سرانجام برخی از وزنه های سنگین جمهوری خواه پیروزی بایدن را تصدیق کردند ، ده ها قانونگذار دیگر قول دادند که اعتراضات خود را در کنگره اعلام کرده و ادعاهای کلاهبرداری را حتی در خود کاپیتول تکرار کنند.

ترامپ قبلاً نیز سه شنبه فشار آورده است پنس ، که نقش رسمی اعلام کردن بایدن را به عنوان برنده خواهد داشت.

توییتر نادرست نوشت: “معاون رئیس جمهور قدرت رد رای دهندگان متقلبانه (کالج انتخاباتی) را دارد”. و او در مقابل پیروان خود این چهارشنبه ، درخواست را به رذیلت خود تکرار کرد ، که در بین وفاداری به رئیس جمهور فعلی و احترام به قوانین کشور گرفتار شد.

پنس به ریاست جلسه مشترک مجلس نمایندگان و سنا محدود خواهد شد که 306 رأی انتخاباتی به نفع بایدن در مقابل 232 ترامپ را رسمیت می بخشد.

طبق قانون اساسی ، وظیفه آن “باز کردن” گواهی های ارسال شده توسط هر یک از 50 کشور است. فقط قانونگذاران می توانند نتایج را در کشورهای خاص به چالش بکشند.

هنوز هم ، دستور ریاست جمهوری پنس را قرار می دهد موقعیت ظریف، پس از سه سال و یازده ماه خدمات وفادار.

بایدن تا حد زیادی از اظهارنظر درباره این فشار بی سابقه بر آنچه معمولاً رسمیت دارد ، خودداری کرده است.

منبع: AFP و DPA

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *