دونالد ترامپ می پذیرد که دوره وی به پایان رسیده است و قول “انتقال منظم” را می دهد

[ad_1]

دونالد ترامپ این پنجشنبه ، پس از یک روز آشفته در واشنگتن ، موافقت کرد که دوره ریاست جمهوری وی یک دوره است و وعده “انتقال منظم”پس از تصویب كنگره در انتخابات پیروزی رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن.

“حتی اگر من هستم کاملا مخالف ترامپ در بیانیه ای که یکی از بهترین مشاورانش ، دان اسکاوینو در توییتر منتشر کرد ، گفت: “نتایج انتخابات و واقعیتها در کنار من است ، اما یک انتقال منظم رخ خواهد داد.”

“من همیشه گفته ام که ما تلاش خود را برای اطمینان از شمارش آرا legitimate مشروع ادامه خواهیم داد. اگرچه این پایان بهترین دوره اول تاریخ رئیس جمهور است ، اما این تنها آغاز مبارزه ما برای بزرگ جلوه دادن آمریکا است. ! ” وی به نقل از شعار مبارزاتی خود افزود.

واکنش ترامپ از طریق اسکاوینو صورت گرفت ، زیرا حساب کاربری شخص رئیس جمهور معترض توییتر به دلیل پیام هایی که رئیس جمهور حمله هواداران خود به پایتخت را توجیه می کرد ، به حالت تعلیق درآمد.

ترامپ در بیانیه خود شکست را به طور کامل تصدیق نکرد ، کاری که به پیروانش قول داده بود “هرگز” انجام نمی دهد ، اما این کار را خواهد کرد. اذعان کرد که دوره کار او در حال پایان است و او باید در تاریخ 20 ژانویه کاخ سفید را ترک کند.

پیام وی دقایقی پس از تصویب پیروزی جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب در ژست معمول تشریفاتی که منجر به یکی از تاریک ترین روزهای تاریخ آمریکا شد ، توسط کنگره آمریکا اعلام شد.

جلسه ای که در نهایت پیروزی جو بایدن تایید شد.  (خبرگزاری فرانسه)

جلسه ای که در نهایت پیروزی جو بایدن تایید شد. (خبرگزاری فرانسه)

مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ایالات متحده ، که ریاست جلسه را بر عهده داشت ، گفت تصویب توسط کنگره باید “کافی” برای پذیرش انتخاب بایدن تلقی شود.

بنابراین ، پنس جلسه را که اوایل بعد از ظهر چهارشنبه آغاز شد و با اضطرار قطع شد ، به پایان برد حمله به پایتخت برای حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ ، محاصره ای که نزدیک به چهار ساعت به طول انجامید ، چهار کشته برجای گذاشت ، 14 افسر پلیس زخمی و حداقل 52 نفر دستگیر شدند.

حدود دو ساعت پس از آنكه مقامات موفق شدند كاپیتول و مناطق اطراف آن را آزاد كنند ، هر دو مجلس كنگره بار دیگر برای ادامه روند تصویب نتایج انتخابات گرد هم آمدند كه در دسامبر توسط مقام صالح در ایالات متحده تأیید شد. . ، کالج انتخاباتی.

جلسه جدید بیش از هفت ساعت به طول انجامید به دلیل بحث و گفتگو در هر دو مجلس در مورد دو ایراد به نتایج انتخابات در پنسیلوانیا و آریزونا ، که هر دو توسط متحدان ترامپ نمایندگی شدند.

هرگز چشم انداز موفقیت اعتراضات در کنگره وجود نداشته است ، زیرا هرکدام باید در جلسه عمومی رأی دهند و دموکرات ها ، حزب بایدن ، اکثریت مجلس نمایندگان هستند.

با این حال ، ترامپ اصرار داشت که به نمایندگان و پنس فشار آورد تا قدرتهایی را که مغایر با قانون اساسی نیستند و در جلسه دخالت دهند.

(آژانس ها)

همچنین ببینید

ایالات متحده آمریکا: پس از حمله طرفداران دونالد ترامپ به پایتخت ، کنگره پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن را تأیید کرد

همچنین ببینید

باراک اوباما دونالد ترامپ را مسئول حمله به پایتخت می داند:

همچنین ببینید

تیم دولت دونالد ترامپ پس از حمله پیروانش به کاپیتول استعفا داد

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *