دونالد ترامپ مسئول است و باید عواقب آن را به دنبال داشته باشد

[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و واسطه های جمهوری خواه وی در کنگره ، روز چهارشنبه حمله وحشیانه ای را علیه دولتی که آنها رهبری می کنند و کشوری که ادعا می کنند عاشق آن هستند ، آغاز کردند. مجاز نیست بگذارید بایستد.

سخنان فتنه انگیز ترامپ ، هزاران نفر را وادار به حمله به ساختمان پایتخت آمریكا كرد ، برخی از آنها به كاخ مجلس و سنا هجوم بردند ، جایی كه نمایندگان منتخب ملت برای تجمع در آن جمع شده بودند وظیفه اساسی خود را انجام دهند برای شمارش آرا elect انتخاباتی و تأیید انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور.

مناسب است که برخی هنگام حملات به مقر دولت ایالات متحده و مجبور کردن بحث در کنگره ، پرچم کنفدراسیون را به همراه داشته باشند.

معترضین علیه ترامپ با علامت پیروزی وی

معترضان علیه ترامپ با علامت پیروزی وی در “رای قانونی”. عکس: خبرگزاری فرانسه.

آنها در حالی که خواستار حمایت از ترامپ و عدم توافق وی با نتایج قانونی انتخابات 2020 بودند ، پنجره ها و درها را شکستند. زنی کشته شد. رهبران ملت برای پناه بردن فرستاده شدند.

مواد منفجره در Capitol Hill و در مکان های مختلف واشنگتن پیدا شد. اعتراضات علیه ترامپ قانونگذاران در سراسر کشور را نیز تعطیل کرده است.

ترامپ باعث این حملات شد. او ماهها از حکم رای دهندگان در ماه نوامبر شکایت کرده است. وی طرفداران خود را به ملاقات در واشنگتن در آن روز فراخواند و آنها را به راهپیمایی تشویق کنید به پایتخت.

او به آنها گفت که انتخابات در حال سرقت است. به اونها گفتم جنگیدن. او به آنها گفت که می تواند به آنها بپیوندد ، و حتی وقتی که آنها به ساختمان حمله می کردند ، او ساعتها امتناع می کرد که به آنها بگوید متوقف شوند ، اقدامات آنها را محکوم کنند ، و انگشت خود را در دفاع از قانون اساسی که برای حفظ و محافظت از آن سوگند یاد کرده بود ، بلند کنند.

وقتی او سرانجام صحبت کرد ، در پایان روز ، خشم معترضین را تأیید کرد، دوباره به آنها گفت که انتخابات دزدیده شده است ، اما با این حال از آنها می خواهد که به خانه خود بروند. این عملکرد مردی بود که نمی خواست ملاقات کند وظایف شما به عنوان رئیس جمهور یا با عواقب رفتار خود روبرو شوند.

رئیس جمهور باید پاسخگو باشد (از طریق استیضاح یا مراحل پیگرد قانونی) ، و همین امر در مورد طرفداران وی که مرتکب خشونت شده اند نیز صدق می کند. به مرور ، باید تحقیقاتی صورت گیرد ناکامی پلیس کاپیتول در تدارک حمله ای که علناً اعلام و برنامه ریزی شده بود.

این فقط حمله به نتایج انتخابات 2020 نیست. این یک نمونه قبلی است ، یک راه حل برای مخالفان ، مشابه نتایج انتخابات آینده. باید به وضوح رد شود و به عنوان رفتاری خارج از محدوده رفتار مجاز شکل گیرد.

رهبران جمهوریخواه همچنین مسئولیت حمله به پایتخت را بر عهده دارند.

بسیاری از GOP درگیر شده اند به نشر اکاذیب برای انتخابات آنها سعی کرده اند با زیر سوال بردن مشروعیت پیروزی بایدن ، اعتماد عمومی به دموکراسی را تضعیف کنند ، بدون اینکه شواهدی برای ادعاهای خود ارائه دهند. اظهارات آنها برخی از کسانی را که به آنها اعتماد داشتند ، به این نتیجه رساندند که خشونت ضروری است.

تعداد کمی به صراحت هستند رودی جولیانی، وکیل شخصی رئیس جمهور ، که چهارشنبه گذشته پیشنهاد داد ، “بیایید با هم دعوا کنیم!” اما حتی در حالی که افراط گرایان به كاپیتول هجوم بردند و از موانع امنیتی عبور كردند ، جمهوری خواهان مجلس حمله به دموکراسی از درون.

سناتور تد کروز، یک جمهوری خواه از تگزاس ، به کمیسیون 1877 که انتخابات ریاست جمهوری مورد مناقشه را در سال 1876 مجاز دانست ، به عنوان الگویی برای آنچه او به عنوان راه حلی برای تردیدهای منطقی در مورد انتخابات 2020 معرفی کرد ، اشاره کرد.

هیچ مبنای عینی برای چنین تردیدهایی در مورد رای گیری در سال 2020 وجود ندارد ، اما انتخاب کروز یک تشبیه است از نظر تاریخی قابل توجه است.

در انتخابات 1876 ، دموکرات های سفیدپوست از خشونت سیاسی گسترده برای جلوگیری از رای گیری سیاه پوستان استفاده کردند و سپس خواستار پایان دادن به بازسازی به عنوان هزینه ای برای بقای جمهوری مصالحه شدند.

که جای خود را داد دوران وحشت نژادی و محرومیت سیاهان جنوبی از دموکراسی مشارکتی را تلفیق کرد.

حزب جمهوری خواه مدرن ، با تلاش های سیستماتیک خود در سرکوب آرا و امتناع از به رسمیت شناختن مشروعیت انتخابات از دست رفته ، همچنین به دنبال حفظ قدرت سیاسی خود بر اساس محرومیت از حق رای است. قیام روز چهارشنبه گواه اراده نگران کننده ای است برای پیگیری این هدف با خشونت.

واضح است که برخی از رهبران جمهوری خواه آنها شروع به ترس می کنند عواقب ادامه حمایت از ترامپ. قبل از شروع حمله ، سناتور میچ مک کانل ، رهبر اکثریت ، تلاش ها را محکوم کرد به جمهوری خواهان دیگر برای لغو نتایج انتخابات

اما فصاحت او همان تعریف ژستی بود خیلی کوچک و خیلی زیاد دیر کسانی که بادی می کارند طوفان درو می کنند.

سایر سیاستمداران عقاید محکم تری داشتند. میت رامنی ، نامزد پیشین ریاست جمهوری در توئیتر خود نوشت: “آنچه امروز در پایتخت آمریکا رخ داد این یک قیام بوددعوت شده توسط رئیس جمهور ایالات متحده “

در قانون اساسی لازم است کنگره نتایج انتخابات ریاست جمهوری 6 ژانویه سال آینده را بشمارد و اعلام کند. اگرچه جمعیت توانست این روند را متوقف کند ، اما آنها نه می توانند مانع آن شوند و نه در طی دو هفته حدس زدند که بایدن است.

اما این حمله یادآور شکنندگی خودگردانی است.

6 ژانویه 2021 به عنوان یک روز تاریک به یادگار می ماند. س ،ال ، حتی با پایان یافتن این مدت ، این است که آیا ایالات متحده شروع به کوچک شدن کرده است حتی تاریک تر و زمان تقسیم، یا اگر در انتها باشد.

خطر واقعی است، اما پاسخ از پیش تعیین نشده است. سیاستمداران جمهوری خواه این قدرت و مسئولیت را دارند که با پایان دادن به تجاوزات کلامی خود به دموکراسی آمریکا و ایستادگی در برابر ملتی که برای خدمتشان قسم خورده اند ، مسیر دیگری را در پیش گیرند.

© 2021 نیویورک تایمز

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *