دونالد ترامپ مسئولیت تصرف پایتخت را انکار کرد و از “خشم” جمهوری خواهان هشدار داد

[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، در اولین حضور علنی خود پس از تصرف كاپیتول ، مسئولیت مسئولیت “عصبانیت” جمهوری خواهان را در روز سه شنبه رد كرد.

پس از حوادث واشنگتن ، که موجب استیضاح علیه وی شد ، رئیس جمهور جمهوری خواه اینگونه توصیف کرد “کاملا مسخره” ارائه توسط حزب دموکرات “ادامه بزرگترین شکار جادوگر در تاریخ سیاست” را محکوم کرد و هشدار داد که این روش باعث “خشم عظیم” در میان طرفداران او.

ترامپ این اظهارات را اندکی قبل از عزیمت به تگزاس ، در کاخ سفید برای خبرنگاران بیان کرد ، جایی که از ساخت دیوار مرزی بازدید می کند و در میان تنش های سیاسی این کشور از روزهای بی نظم هفته گذشته تجربه می کند.

رئیس جمهور در پاسخ به این س whetherال که آیا اظهارات قبلی وی معترضین به کنگره را تشویق می کند ، گفت رئیس جمهور سخنرانی وی با پیروانش بود “کاملا مناسب”.

وی در پاسخ به این س saidال که آیا قصد دارد 8 روز پس از پایان دوره کار خود استعفا دهد ، گفت: “من خشونت بیشتر نمی خواهم. هرگز خشونت”.

دونالد ترامپ برای سفر به آلامو ، تگزاس وارد پایگاه هوایی یک در پایگاه هوایی اندروز ، مریلند می شود.  عکس: AP

دونالد ترامپ برای سفر به آلامو ، تگزاس وارد پایگاه هوایی یک در پایگاه هوایی اندروز ، مریلند می شود. عکس: AP

جمهوریخواه برای اولین بار از صبح روز چهارشنبه با مایک پنس معاون رئیس جمهور ملاقات کرد ، ساعاتی قبل از حمله طرفداران رئیس جمهور به پایتخت. این دیدار در دفتر بیضی شکل 90 دقیقه به طول انجامید و به گفته مقامات کاخ سفید “دوستانه” بود.

ایالات متحده یک لحظه آشفتگی سیاسی را تجربه می کند ، پس از حمله جمعیت طرفداران ترامپ به پایتخت ، پنج نفر از جمله یک افسر پلیس را به قتل رساند.

دموکرات ها در کنگره روند استیضاح ترامپ را برای دومین بار آغاز می کنند در صورت عدم حذف مایک پنس معاون رئیس جمهور و کابینه وی از سمت خود. آنها قطعنامه ای در مجلس عوام ارائه دادند كه از پنس خواستار استناد به بیست و پنجمین متمم قانون اساسی و بركناری ترامپ از كاخ سفید شد.

این متن به ادعاهای دروغ مکرر ترامپ مبنی بر پیروزی وی در انتخابات 3 نوامبر و سخنرانی اش در مقابل جمعیت در 6 ژانویه قبل از حمله شورشیان طرفدار ترامپ به پایتخت اشاره دارد.

جمهوری خواه رأی گیری فوری را مسدود کنید تحت آن قطعنامه و سپس دموکرات ها مقاله ای در مورد استیضاح علیه ترامپ ارائه دادند ، اولین اقدام برای استیضاح جدید رئیس جمهور جمهوریخواه به دلیل نقش او در تحریک حمله به پایتخت روز چهارشنبه.

ترامپ هشدار داد که علت این امر رسیدگی به پرونده وی است

ترامپ هشدار داد که روند دادرسی علیه وی باعث “خشم عظیم” طرفداران وی شده است. عکس: AP

رهبر دموکرات مجلس نمایندگان نانسی پلوسی بلافاصله جمهوری خواهان را متهم کرد که با جلوگیری از اقدام برای برکناری سریع ترامپ از ریاست جمهوری ، ایالات متحده را تهدید کرده اند.

پلوسی در بیانیه ای گفت: “جمهوری خواهان در مجلس (نمایندگان) این قانون را برای محافظت از ایالات متحده رد كرده اند ، و اجازه می دهند ناآرامی ها ، اختلالات و اقدامات ناپایدار شورش ریاست جمهوری ادامه یابد.” “همدستی شما ایالات متحده را تهدید می کند ، دموکراسی ما را تضعیف می کند و باید پایان یابد.

حمله چهارشنبه گذشته انجام شد رشته استعفا در دفتر رئیس جمهور جمهوری آخرین وی چاد ولف ، سرپرست دبیر امنیت داخلی (DHS) بود. وی در یادداشت داخلی گفت: “من از انجام این قدم ناراحت هستم زیرا قصد داشتم تا پایان این دولت خدمت كنم.”

وی افزود: “متأسفانه ، این اقدام با وقایع اخیر ، از جمله احكام دادگاه مداوم و غیرموجه در مورد اعتبار صلاحیت من به عنوان دبیر منصفانه توجیه شده است.”

ترامپ در آخرین روزهای دوره ریاست جمهوری خود به سر می برد ، با توجه به اینکه وی پست ریاست جمهوری را به جو بایدن دموکرات ، که در انتخابات نوامبر گذشته پیروز شد و مراسم تحلیف وی در 20 ژانویه با گسترش گسترده امنیت در واشنگتن برگزار می شود ، تحویل می دهد.

JPE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *