دونالد ترامپ قبل از مراسم تحلیف جو بایدن کاخ سفید را ترک کرد: “ما بر خواهیم گشت”

[ad_1]

“زندگی خوب، به زودی می بینمت. متشکرم. “این آخرین سخنان دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده در یک مراسم کوچک در پای Air Force One بود که می توانست او را برای آخرین بار به فلوریدا منتقل کند ، به خانه اش در Mar-a-Lago ، که پناهگاه او خواهد بود. .

وجود داشت فرش قرمز، بیست و یک سلام نظامی و برخی از هواداران با پرچم های کوچک فریاد می زدند: “متشکرم ، ترامپ!” ، اما رئیس جمهور کناره گیری تا حدودی تلخ و غمگین دیده شد: یک دوره آشفته به پایان رسیده بود ، اگر چه سرمایه دار برای بازگرداندن احتمالی در را باز گذاشت. “ما یک راه یا دیگری باز خواهیم گشت”او اخطار داد.

چهل و پنجمین رئیس جمهور آنجا را ترک می کند که هرگز نمی خواهد پس از شکست در صندوق های رای توسط شخصی که او را “خواب آلود جو” می نامید. و بعد از یک هفته کاملا ویرانگر برای شخصی که همیشه از بودن خود لاف می زد “برنده” (برنده).

این روزها او را به تحریک خشونت متهم کرده اند حمله به کنگره، این کار با یک فرایند استیضاح آغاز شد ، توسط چندین کارمند آن و توسط حزب جمهوری رها شد ، و حتی با ارزش ترین اسباب بازی آن را از آن گرفتند: شبکه های اجتماعی.

معاون رئیس جمهور مایک پنس او به استقبال او نرفت در پای هواپیما. او سوگند بایدن را برگزید ، مراسمی که ترامپ تصمیم گرفت با شکستن سنتی بیش از 150 سال ، از آن اجتناب کند. وی همچنین رئیس جمهور جدید را در کاخ سفید پذیرفت ، طبق معمول. او تنها رفت، با همسر ، فرزندان و نوه هایش ، که وفادارترین راهنمای وی بودند.

رهبر جمهوری خواه سنا نیز این روزها به او پشت کرد و وی را مسئول حمله خشونت آمیز به پایتخت در 6 ژانویه دانست.

ترامپ بدون تلگراف برای اصلاح سخنان خود ، دولت وی را بازرسی کرد. وی گفت: “چهار سال باورنکردنی گذشته است.” و ظهور اقتصاد ، ثبت اشتغال ، ظهور بازار سهام و حتی ایجاد قدرت فضا مورد ستایش قرار گرفت.

دونالد ترامپ و ملانیا کاخ سفید را ترک می کنند و سوار هلی کوپتر می شوند و به فلوریدا می روند.  عکس AP

دونالد ترامپ و ملانیا کاخ سفید را ترک می کنند و سوار هلی کوپتر می شوند و به فلوریدا می روند. عکس AP

عکس های آخرین اقدام دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده

با این حال ، بسیاری از این دستاوردها بخشی از گذشته بود و آنها تا پایان دوره مسئولیت همراهی او نبودند شکسته شده همانطور که دوباره گفت ، به دلیل همه گیری یا “ویروس چینی” ، بدون اینکه تعصب بیگانه هراسی خود را تا آخرین لحظه کنار بگذارد.

همانطور که چرخهای Air Force One از باند پایگاه اندروز بلند می شدند ، خیال آسوده بود در بیشتر کشور وی گفت که دوره یک رئیس جمهور نابهنگام که به رقبای خود توهین می کرد گذشته است بیش از 25000 دروغ وی در دوران تصدی خود با مطبوعات مبارزه کرد ، مقاماتی را که مخالف او بودند اخراج کرد ، نظامیان راست افراطی و برتری سفید را تحریک کرد ، مهاجران را کتک زد ، با متحدان بین المللی جنگید و جنگ تعرفه ای بی سابقه ای را برانگیخت.

در یک اتفاق بی سابقه در تاریخ ، ترامپ آنجا را ترک کرد بدون تصدیق شکست خود در انتخابات نوامبر گذشته ، بدون اینکه از چیزی پشیمان شود و در آخرین پیام خود از بایدن نام نبرد. به ندرت برای او نامه ای گذاشت در دفتر بیضی شکل. ممکن است دیشب آن را نوشته باشد زیرا تا سحر کار کرده است.

آخرین ساعات حضور وی در کاخ ریاست جمهوری با شفاف سازی لیست همراه بود بیش از 140 بخشش و مجازات های تخفیف ، از جمله مدیر سابق مبارزات خود ، استیو بانون. همانطور که بسیاری از آن ترسیدند ، او نسبت به خودش و خانواده اش ترحم نمی کند. ممکن است فشارهای حزب جمهوری خواه که استیضاح آینده سیاسی ترامپ را در دست دارد ، در این ساعت ها شدید بوده است.

روزهای آخر ترامپ در کاخ سفید از اوضاع و علیه “خائنین” که او را رها کردند تنها و خشمگین بود. اما با این کار ادامه می یابد تقریباً 75 میلیون رأی در جیب او ، یک شخصیت تاریخی است. گرچه در هفته های اخیر سرمایه عظیم سیاسی را از دست داده است ، اما ترامپیسم او دفن نشده است و سرمایه دار خیلی مهم آن را می داند.

شاید او کسی نیست که هنوز در این مسابقه حضور دارد ، شاید او نماینده باشد یکی از فرزندانش. ترامپ قبل از عزیمت به محل دوردست خود در فلوریدا ، ضمن پایان دادن به آخرین سخنرانی خود در برابر مردم آمریکا ، به صراحت اظهار داشت: “این حرکت تازه آغاز شده است.”

واشنگتن ، خبرنگار

ap

گذشته نگر: 4 سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ در 60 عکس

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *