دونالد ترامپ خشونت را محکوم می کند و سعی می کند از حمله به کاپیتول فاصله بگیرد

[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا پس از هرج و مرجی که روز چهارشنبه ایالات متحده و جهان را شوکه کرد روز پنجشنبه خشونت را محکوم کرد طبق گفته سخنگوی کاخ سفید ، کیلی مک اننی ، “در کاپیتول هیل” تا آنجا که ممکن است سخت تر شود.

سخنگو در بیانیه مختصری مطبوعات گفت: “می خواهم روشن باشم: خشونتی که دیروز در پایتخت ملت دیدیم تکان دهنده ، مذموم و مغایر با ارزش های آمریکایی بود.”

ماکنانی افزود که “کسانی که به اجبار پایتخت را محاصره کردند ، روزی که قرار بود دو مجلس کنگره برای تأیید پیروزی جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر دیدار کنند ،” مخالف “هر چیز بودند او “مدافع” دولت ترامپ است.

سخنگوی گفت: “کسانی که به زور پایتخت ما را محاصره کردند ، مخالف هر چیزی هستند که دولت برای آن تلاش می کند.”

سخنگوی کاخ سفید ، کیلی مک انانی سعی کرد از معترضانی که روز چهارشنبه به کنگره هجوم آوردند فاصله بگیرد.  عکس: رویترز

سخنگوی کاخ سفید Kaylee McEnney سعی کرد از معترضانی که روز چهارشنبه به کنگره حمله کردند فاصله بگیرد. عکس: رویترز

“خشونتی که دیروز در پایتخت ملت مشاهده کردیم وحشتناک ، مذموم و مغایر با روش آمریکایی است. ما وی ، رئیس جمهور و این دولت را تحت شدیدترین شرایط محكوم می كنیم. “

صدها نفر از طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ، روز چهارشنبه در یک جلسه مهم پارلمانی به پایتخت یورش بردند. محاصره بی سابقه ای با پایان یافت چهار کشته ، دهها زخمی و دستگیر شده و خسارت زیادی به ساختمان وارد شده است.

روز چهارشنبه ، ترامپ در توییتر رفتار پیروان خود را توجیه کرد ، آنها به طور کلی در واشنگتن برای رد ادعای “تقلب” در انتخابات و نشان دادن رد شدن بایدن تظاهرات مسالمت آمیزی کردند.

شورش های کاپیتول

اگرچه بعداً رئیس جمهور پیام هایی را خواستار آرامش شد ، اما واکنش وی مورد انتقاد شدید مخالفان و حزب جمهوری خواه وی قرار گرفت.

علاوه بر این ، ترامپ که هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفته است ، مایک پنس معاون رئیس جمهور خود را که ریاست جلسه در کنگره را بر عهده داشت ، مقصر هرج و مرج ناشی از عدم اعطای قدرت به وی بود که قانون اساسی به او اجازه نمی دهد پیروزی انتخابات را لغو کند. از بایدن در جلسه قانونگذاری.

مکنانی روز پنجشنبه تأکید کرد که اقدامات روز چهارشنبه “غیرقابل قبول است و کسانی که قانون شکنی می کنند باید با تمام قواعد قانون محاکمه شوند”.

برخی از طرفداران دونالد ترامپ روز پنجشنبه نیز در نزدیکی پایتخت در واشنگتن به حمایت از رئیس جمهور ادامه دادند.  عکس: بلومبرگ

برخی از طرفداران دونالد ترامپ روز پنجشنبه نیز در نزدیکی پایتخت در واشنگتن حمایت خود را از رئیس جمهور ابراز داشتند. عکس: بلومبرگ

وی گفت: “آنچه دیروز شاهد بودیم گروهی از شورشیان خشن بودند كه حقوق اصلاحیه اول (كه آزادی تجمع را تضمین می كند) برای هزاران نفر كه با صلح آمدن برای بلند كردن صدای خود در پایتخت كشور آمده بودند ، تضعیف می كنند.”

وی تأکید کرد که افراد در پایتخت “کار می کنند”. یک انتقال منظم را فراهم کنید قدرت “.

به دنبال این اقدامات خشونت آمیز ، سخنگوی کاخ سفید آمریکایی ها را به اتحاد فراخواند: “اکنون زمان اتحاد ایالات متحده برای رد خشونت هایی است که با هم دیده ایم.”

منبع: AFP ، EFE و DPA

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *