دونالد ترامپ بین استرالیسم ، ابراز استیضاح و آینده ای کاملاً نامشخص

[ad_1]

بالاخره این اتفاق افتاد 63 روز پس از انتخابات 3 نوامبر ، رئیس جمهور دونالد ترامپ اذعان کرد که دوره ریاست جمهوری وی در حال پایان یافتن است (اگرچه وی همچنان به محکوم کردن تقلب ادامه داد) پس از یک روز شگفت آور و شرم آور در حمله به کنگره و لکه دار شدن دموکراسی آمریکا. اما بسیار دیر بود. صاحبان رئیس جمهور کناره گیری اعتراف کردند که ترامپ طی ساعات اخیر همه چیز ، از جمله خودش را دفن کرده است. آینده شما اکنون است بیش از عدم اطمینان

یک مقام پیشین مبارزات انتخاباتی به پولیتیکو گفت: “او طرفداران خود را نابود کرد ، کشور را نابود کرد و اکنون نیز خودش را نابود می کند.”

وفاداری حزب که از آرا your شما در حال حاضر این توییت موفق به ساخت ترامپ شده بود که چهارشنبه شب از بین رفت. چندین استعفای مقامات به کاخ سفید ارائه شد و حتی برخی از متحدان آن را درخواست کردند ترک قدرت.

نمایندگان مجلس به این ویدئو که رئیس جمهور پس از آشوبهایی که در آن به تغذیه تئوری های توطئه خود ادامه می داد ، اعتراض کردند. گواهی بایدن صبح امروز در کنگره منتشر شدبا رای بیشتر جمهوری خواهان بیش از آنچه ترامپ انتظار داشت.

تا پیش از این ، همه به ارتباط با سرمایه دار بسیار اهمیت می دادند ، زیرا ، اگرچه او در انتخابات شکست خورده بود ، اما به مقدار مطلوبی رسیده بود. 74 میلیون رای. اما هیچ کس نمی خواهد بماند چسبانده شده اکنون به تصاویر چهارشنبه سرنوشت ساز.

در همین حال ، معاون رئیس جمهور مایک پنس به عنوان ظاهر شد رهبر آرام و اجرایی ابتدا به ترامپ هشدار داد که برای جلوگیری از مانورهای انسداد در کنگره کاری نمی تواند انجام دهد. سپس ، هنگامی که شورش ها آغاز شد ، وی خواستار توقف فوری و خشونت آمیز شد. وی بعداً ریاست جلسه را عهده دار شد ، كه بایدن را به عنوان برنده تصدیق كرد و ثابت كرد كه وی مدافع دموكراسی و فرم ها است.

معاون رئیس جمهور مایک پنس به عنوان یک رهبر باحال و اجرایی ظاهر شده است.  عکس: EFE

معاون رئیس جمهور مایک پنس به عنوان یک رهبر باحال و اجرایی ظاهر شده است. عکس: EFE

چهره وی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری در سال 2024 غول آسا می شودهمانطور که ترامپ برای آن تاریخ در مدت 4 سال کاهش می یابد.

این سرمایه دار در حال حاضر یک چشم انداز دارد که ممکن است لبه های غیر منتظره ای داشته باشد. در برهه ای صحبت از استعفا قبل از روی کار آمدن بایدن در 20 ژانویه بود و حتی گفته شد پنس ، که مسئول کاخ سفید خواهد بود ، می تواند شما را ببخشد. اما اکنون به سختی معاون بازی می کند.

استیضاح سریع

سناریوهای دیگری نیز وجود دارد جدی تر به ترامپ ارائه شده است. آنچه در این ساعت ها بیشترین صدا را دارد “استیضاح سریع” و استفاده از اصلاحیه 25 قانون اساسی ایالات متحده

ترامپ قبلاً از استیضاح با روس گیت اجتناب کرده است. در این صورت می توان سرزنش کرد فتنه فتنه انگیز یا برای اقدام به کودتا و همچنین بی وفایی به قانون اساسی. مجلس عوام باید او را تحت پیگرد قانونی قرار دهد و مجلس بالا باید او را محاکمه کند. فرآیند می تواند انجام شود حتی برای یک روز. برای برکناری رئیس جمهور دو سوم مجلس سنا لازم است.

اصلاحیه 25 که پس از ترور جان اف کندی در سال 1963 تصویب شد ، از جانشینی و معلولیت رئیس جمهور صحبت می کند. اگر رئیس جمهور داوطلبانه استعفا ندهد و قادر به انجام وظایف خود به عنوان رئیس جمهور اول نباشد ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای اقدام ، پنس و اکثریت کابینه ترامپ باید رئیس جمهور را اعلام کنند قادر به انجام وظایف نیست و آن را بردارید. اگر رئیس جمهور مخالفت کند ، موضوع باید توسط کنگره تعیین شود.

اصلاحیه 25 ، عملی ترین نتیجه

کلاریون در مورد امکان سنجی این گزینه ها با متخصصان مختلف مشورت کنید. گلن اسمیت ، استاد حقوق اساسی در دانشکده حقوق غربی وسترن ، گفت: “بیست و پنجمین دوره اصلاحیه عملی ترین گزینه است.”

“معاون رئیس جمهور و بیشتر کابینه در روزهای آینده باید آماده باشند تا منافع کشور را از منافع کوتاه مدت حزب یا منافع شخصی بالاتر ببرند. اما مسئله روند اصلاحیه 25 این است که به آن بستگی دارد شجاعت و مسئولیت پذیری از حاکمان “.

مانوی میت ، استاد حقوق اساسی در دانشگاه کالیفرنیا گفت: بعید به نظر می رسد ترامپ استعفا دهد. این احتمال وجود دارد که کابینه اصلاحیه 25 را بخواند یا متناوباً مجلس نمایندگان ، تحت کنترل اکثریت دموکرات ، استیضاح را آغاز کند که سپس به سنا خواهد رفت. برخی از اعضای دموکرات کنگره قبلاً نظرات خود را ابراز کرده اند حمایت استیضاح شما

ساموئل ایساخاروف ، استاد دانشگاه نیویورک و کارشناس حقوق اساسی ، گفت که محتمل ترین راه اصلاحیه 25 است.

“من فکر نمی کنم راهی وجود داشته باشد که منجر به استعفای داوطلبانه ترامپ از ریاست جمهوری شود. همچنین به دلایل سیاست عملی امکان سازماندهی روند استیضاح دیگری وجود ندارد. برای اولین بار، نقش رئیس جمهور در تحریک خشونت فرصتی برای استناد به اصلاحیه 25 است ، فرایندی که به موجب آن معاون رئیس جمهور ، با حمایت کابینه ، می تواند رئیس جمهور را برکنار کند. “

با شدت گرفتن فشار ، ترامپ تصمیم گرفت تنش را از بین ببرد و وعده “انتقال سازمان یافته” را داد ، اگرچه همچنان با نتیجه انتخابات مخالف بود.

امکانات قضایی هنوز باز هستند، گرچه ممکن است جمهوری خواهان برای حفظ آن در آینده گرد و غبار بلند نکنند برخی از صدای ترامپ. اما بزرگترین آسیب به ترامپ بدون شک سیاسی است. تصاویر حمله به پایتخت برای همیشه در شبکیه چشم آمریکایی ها باقی خواهد ماند.

واشنگتن ، خبرنگار

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *