دولت در حال پیشرفت کامل بیماری همه گیر بار دیگر در آستانه پرتگاه است

[ad_1]

دولت نخست وزیر جوزپه کونته دو روز پیش رای اعتماد در پارلمان را به دست آورد ، اگرچه در سنا باید اکثریت نسبی را قبول کند ، اما وقت جشن گرفتن را نداشت زیرا از قبل خطر جدید تسلیم را می بیند.

ایتالیا آب و هوایی دارد بی ثباتی سیاسی مشخص شده توسط مذاکرات مداوم برای تلفیق دولت چپ میانه ، به نفع ورود سناتورها از مرکز سیاسی.

وی صبح امروز پنجشنبه گفت: “ما یک هفته فرصت داریم تا او را نجات دهیم.” هفته آینده ، وزیر آلفونسو بونافده باید از قانون جدید عدالت در کمیته های پارلمان دفاع کند.

نخست وزیر پیشین ماتئو رنزی ، رهبر ایتالیا ویوا ، که هفته گذشته از اکثریت حاکم کناره گیری کرد و بحران را برانگیخت ، هشدار داد: “ما مخالف رأی خواهیم داد.” نمایندگان و سناتورهای رنززی رای مخالفی ندادند ، اما در رای اعتماد رای ممتنع دادند.

از آنجا که دولت سنا با اکثریت نسبی پشتیبانی می شود ، در صورت پیوستن حزب رنزی به آرا opposition مخالفان راست میانه ، نخست وزیر جوزپه کونته رای خود را از دست می دهد و ممکن است از موقعیت خود خارج شود و بحران جدیدی را در پی داشته باشد.

نخست وزیر پیشین ایتالیا ، ماتئو رنزی حمایت خود را از دولت کونته پس گرفت و بحران سیاسی را تسریع کرد.  عکس: EFE

نخست وزیر پیشین ایتالیا ، ماتئو رنزی حمایت خود را از دولت کونته پس گرفته و بحران سیاسی را تسریع کرده است. عکس: EFE

گفتگوهای تب برای جذب سناتورهای میانه رو از گروه های لیبرال و مخالفان از احزاب گروه مخلوط به صفوف دولت چپ میانه آغاز شده است. دولت در رای اعتماد 156 رای کسب کرد. اکثریت مطلق 161 نفر است ، اما برای نجات نخست وزیر کونته ، باید سطح 167-170 سناتور تضمین شود که با مخالفت راست گرایان و طرفداران رنزسی در مجلس اعلا مخالفت کنند.

ترس از موج سوم همه گیری

از سوی دیگر ، حوزه سیاسی باید وضعیت عمومی منفی ناشی از شیوع مداوم ویروس کرونا را در نظر بگیرد ، زیرا این پنجشنبه 14،078 عفونت و 521 مورد مرگ را ثبت کرده است. شاخص ها نشان می دهد از زمان ابتلا به همه گیری در 21 فوریه 84102 نفر جان خود را از دست داده اند.

به نظر می رسد این بیماری همه گیر در فلات با تعداد زیادی از افراد آلوده و مرده وارد ایتالیا شده است ، که باعث بسیاری از تخلفات مشهور در پایان تعطیلات سالانه در این کشور شده است.

سیستم بهداشت كنترل زندانیان در بیمارستان ها و مراقبت های ویژه را در حد ایمنی حفظ می كند.

پلیس میلان برای نظارت بر رعایت محدودیت های ویروس کرونا در خیابان ها و میادین گشت می زند.  عکس: EFE

پلیس میلان برای نظارت بر رعایت محدودیت های ویروس کرونا در خیابان ها و میادین گشت می زند. عکس: EFE

اما وضعیت عمومی در کشورهای همسایه ، مانند انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، اسپانیا و سایر کشورها با اطلاعات کمتر اما مهم در مورد ویروس ، نشان می دهد که به گفته اکثر دانشمندان و تکنسین های ایتالیایی ، بین پایان این ماه تا فوریه. موج سوم به اصطلاح اجتناب ناپذیر خواهد بود، که طی دو هفته گذشته انگلیس و آلمان را به دلیل شیوع “انواع” ویروس با منشا انگلیسی ، آفریقای جنوبی و برزیل ، که توانایی بالایی برای آلودگی دارند ، ویران کرده است.

انگلستان و آلمان تعداد رکورد بین 1600 تا 1800 مرگ در روز را ثبت کرده اند که عفونت ها به بیش از 30000 نفر رسیده است. لندن و برلین قرنطینه های تنگ را تا ماه فوریه با “بسته شدن کامل” با هدف جلوگیری از گسترش ویروس های جدید جهش یافته Covid-19 اعلام کردند.

انگلیس به کشوری با بیشترین تعداد مرگ و میر از نظر جمعیت ، نزدیک به 93 هزار مرگ تبدیل شده است. ایتالیا این قهرمانی غم انگیز را در مرحله اول اپیدمی ، بین فوریه و مه برگزار کرد.

ایتالیایی ها این کار را می کنند پیش بندها در سراسر سیستم بیمارستان آماده شدن برای شروع موج سوم. اقدامات اخیر برای کنترل آن گسترش موج دوم همه گیری را کاهش داده است ، اما مناطقی مانند لومباردی ، پیشرفته ترین و پرجمعیت ترین کشور با پایتختی در میلان وجود دارد که به مقامات معترض اعتراض می کنند ، مجازاتی بیش از حد است.

برعکس ، بسیاری از دانشمندان و بنیاد Gimbe ، که بر همه گیری نظارت می کند ، استدلال می کنند که دولت باید ظرافتهای مناطق “زرد” ، “نارنجی” و “قرمز” را ترک کند ، بسته به سطح خطر نشان داده شده توسط شاخص ها ، و بلافاصله اعلام کند که سخت قرنطینه ملی حداقل برای یک ماه.

یکی از ساکنان خانه سالمندان در رم این چهارشنبه واکسن ویروس کرونا را دریافت می کند.  عکس: AP

یکی از ساکنان خانه سالمندان در رم این چهارشنبه واکسن ویروس کرونا را دریافت می کند. عکس: AP

طرح واکسیناسیون متوقف می شود

این احساس که شیوع جدید ویروس تقریباً اجتناب ناپذیر است با تشکر از گزینه های کشف شده در هفته های اخیر ، احساسات عمومی با سردرگمی در مورد تاخیر در برنامه واکسیناسیون ، که با سرعت مثبتی در حال انجام بود ، با بیش از یک و نیم میلیون تلقیح از روز چهارشنبه مخلوط شده است.

اما اعلامیه Pfizer مبنی بر کاهش 30٪ از تحویل هفتگی به 470،000 دوز به میزان 30٪ به دلیل مشکلات تولید بلافاصله در سیستم بحران.

اکثر مناطق ایتالیا تصمیم گرفته اند واکسیناسیون بیماران جدید را متوقف کنند تا دوز ذخیره ای برای کسانی که قبلاً واکسن اول را دریافت کرده اند و برای اطمینان از ایمنی باید با دوز دوم تلقیح شوند ، داشته باشند.

Pfizer این پنجشنبه اعلام کرد که تحویل ها هفته آینده تنظیم می شود و حتی از ماه مارس نیز تحویل ها افزایش می یابد.

به مدت دو روز ، رزرواسیون برای مکان های افراد بالای 80 سال برای واکسیناسیون به حالت تعلیق درآمد ، که بالغ بر 4/4 میلیون نفر بود و قرار است پس از کادر بهداشتی واکسینه شود.

ایتالیا انتظار دارد که واکسیناسیون 70٪ بیماران بزرگسال را در تابستان اصلی ، بین ژوئن و آگوست انجام دهد. هدف از طریق نحوه انجام واکسن ها ، به علاوه ورود و شدت موج سوم ویروس کرونا تعیین می شود.

رم ، خبرنگار

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *