دوران ترامپ رو به پایان است و خواستار استیضاح در حال افزایش است

[ad_1]

پس از یک روز بی سابقه و چشمگیر در تاریخ ایالات متحده ، موسساتی که برای لحظه ای دچار مشکل شدند ، در ساعات اولیه این پنجشنبه کار و مهر و موم کردند. پایان دوران ترامپ.

ساعت 3:40 بامداد در واشنگتن دی سی (آرژانتین) ، کنگره پیروزی جو بایدن دموکرات را تایید کرد ، ساعاتی پس از تعویق جلسه ، زیرا نمایندگان مجلس مجبور به فرار شدند پس از حمله ساختمان توسط جمعیت طرفداران خشن رئیس جمهور معزول. هرج و مرج در یکی از “تاریکترین” روزهای دموکراسی آمریکا چهار کشته برجای گذاشت.

دونالد ترامپ سپس تسلیم فشارهای حزب جمهوری خواه شد و صبح روز پنجشنبه در بیانیه ای برای اولین بار گفت که “یک انتقال منظم” رخ خواهد داد و تأیید کرد که دولت او به پایان خواهد رسید ، اگرچه او همچنان تقلب در انتخابات را محکوم کرد. که بایدن با بیش از 80 میلیون رأی برنده شد.

ترامپ بعد از آن این کار را کرد آب مروارید از استعفای مقامات از محیط زیست وی و اینکه چندین قانونگذار خواستار برکناری وی شدند ، با استدلال در مورد ناتوانی و تحریک وی به خشونت.

جلسه ای که قرار بود به مناسبت پیروزی صندوق های رأی دموکراتها باشد – روندی که معمولاً یک تشریفات رسمی است که از آن چشم پوشی نمی شود – بعد از ظهر چهارشنبه پس از حمله صدها نفر از طرفداران ترامپ به ساختمان ، شکستن پنجره ها ، پرش از میله ها و ورود به دفاتر ، به هرج و مرج تبدیل شد. قانون گذاران با پرچم های همپیمان در حمله جدی به دموکراسی که به عنوان یک کودتا و حتی یک اقدام تروریستی محکوم شد.

بایدن جلسه روز چهارشنبه را یکی از “تاریک ترین” روزهای تاریخ آمریکا خواند. “این بی نظمی نبود. این اعتراضی نبود. بیایید آنها را معترض صدا نکنیم. آنها گروهی از شورشیان ، شورشیان ، تروریست های داخلی بودند “. وی درباره تصرف كاپیتول گفت.

عاملان این امر اعلام کردند که بایدن با تقلب پیروز شده و انتخابات ترامپ به سرقت رفته است ، این داستانی است که رئیس جمهور آمریکا از ماه نوامبر بدون مدرک منتشر می کند و نادرست بودن آن در دادگاه ثابت شده است.

جو بایدن دموکرات ریاست جمهوری آمریکا را از 20 ژانویه به عهده خواهد گرفت.  عکس: AP

جو بایدن دموکرات ریاست جمهوری آمریکا را از 20 ژانویه به عهده خواهد گرفت. عکس: AP

اغتشاشات منجر به تعلیق جلسه ، استقرار بعدی گارد ملی ، نصب و راه اندازی شد عصر در واشنگتن و اطراف پس از این ساعتها تنش بی سابقه ، نمایندگان مجلس به نشانه استحکام و مطابق با الزامات قانون اساسی به مجموعه ای که ویران شده بود بازگشتند.

یک قدم برگشت ناپذیر

در ساعت 3:40 بامداد ، مایک پنس معاون رئیس جمهور برنده را اعلام کرد ، علی رغم این واقعیت که چند روز قبل رئیس وی از او خواست تا از شورش در كنگره برای درخواست ممیزی در برخی از ایالت ها حمایت كند و حداقل سعی كند مانع از صدور گواهینامه شود (موفقیت برای او غیرممكن بود). از بایدن.

اما پنس به او گفت که چنین مانوری غیرممکن است و پس از ناآرامی ها با تأیید بایدن ، که پیروزی وی هفته های قبل توسط کالج انتخاباتی تأیید شده بود ، به حرکت خود ادامه داد.

پس از مرحله برگشت ناپذیر سحر ، ترامپ بیانیه ای را از حساب کاربری توییتر یک مقام منتشر کرد (او را به دلیل تحریک خشونت مسدود کرد) ، که در آن به اعتراض به نتیجه ادامه داد ، اما ، برای اولین بار ، او به “منظم” انتقال قدرت در 20 ژانویه متعهد شد.

شورش های کاپیتول

در این روز ، بایدن رسماً موضع خود را به دست می گیرد و دولتی را تشکیل می دهد که از پشتیبانی سیاسی قوی و فضای کافی برای مانور برخوردار باشد ، دموکرات ها علاوه بر کنترل مجلس نمایندگان ، بر سنا نیز تسلط خواهند یافت ، پس از نتایج انتخابات روز سه شنبه در گرجستان.

محکومیت حزب جمهوری خواه

حزب جمهوری خواه که مدتهاست حملات رئیس جمهور به م onسسات را تحمل می کند ، این بار صفوف خود را به نفع قانون اساسی بخصوص پس از ناآرامی ها بست. میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنا گفت: “ما دقیقاً همان کاری را که آغاز کردیم به پایان خواهیم رساند و برنده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را ثابت خواهیم کرد ، رفتارهای جنایتکارانه هرگز بر کنگره آمریکا تسلط نخواهد یافت.”

وی خواستار عصیان شد قیام ناموفق و با افتخار اعلام كرد ، “آمریكا و این كنگره با تهدیدهایی بسیار بیشتر از جمعیت لجام گسیخته امروز مواجه هستند. آنها قبلاً جلوی ما را نگرفتند و حالا هم جلوی ما را نخواهند گرفت آنها تلاش کردند دموکراسی ما را بشکنند و شکست خوردند. “

دونالد ترامپ بر ادعای کلاهبرداری اصرار دارد ، اگرچه اعتراف کرد که کاخ سفید را در 20 ژانویه ترک خواهد کرد.  عکس: AP

دونالد ترامپ بر ادعای کلاهبرداری اصرار دارد ، اگرچه اعتراف کرد که کاخ سفید را در 20 ژانویه ترک خواهد کرد. عکس: AP

معاون پنس ، که در جریان شورش ها توسط نیروهای امنیتی از ساختمان خارج شد ، برخلاف ترامپ که چندین ساعت منتظر شد تصاویر پارلمان به عنوان یک کارت پستال تحقیرآمیز منتظر بماند ، به شدت و به سرعت خشونت را محکوم کرد.

وقتی جلسه دوباره آغاز شد ، پنس به سو told استفاده کننده گفت: “شما پیروز نشده اید ، خشونت هرگز پیروز نمی شود ، آزادی پیروز می شود.”

بیشتر جمهوری خواهان این رویدادها را محکوم کردند. سناتور جمهوری خواه میت رامنی از یوتا گفت: “آنچه در اینجا اتفاق افتاد قیامی است که توسط رئیس جمهور ایالات متحده تحریک شده است.” رئیس جمهور پیشین جورج دبلیو بوش هشدار داد: “اینگونه انتخابات در جمهوری موز بحث می شود ، نه در جمهوری دموکراتیک ما.”

فشار بر ترامپ

فشار بر ترامپ در حال افزایش است و آرا for برای برکناری وی در حال افزایش است. چاک شومر ، رهبر دموکرات سنا ، از پنس خواست با مراجعه به بیست و پنجمین متمم قانون اساسی برای برکناری سریع رئیس جمهور ترامپ ، گفت که اگر او اقدامی انجام ندهد ، کنگره باید رئیس جمهور را استیضاح کند.

شومر در بیانیه ای گفت: “آنچه دیروز در پایتخت آمریكا اتفاق افتاد قیامی علیه ایالات متحده بود كه توسط رئیس جمهور تحریک شد.” وی افزود: “این رئیس جمهور نباید یک روز دیگر منصب خود را آغاز کند.”

وی گفت: “اگر معاون رئیس جمهور و كابینه از ایستادن امتناع ورزند ، كنگره باید برای استیضاح رئیس جمهور دوباره ملاقات كند.”

رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده ، نانسی پلوسی ، دموکرات ، همچنین از پنس خواست که به اصلاحیه 25 ، که مقرر می دارد معاون رئیس جمهور و اکثر اعضای کابینه ممکن است نامه ای به کنگره ارسال کنند که رئیس جمهور فرصت آن را ندارد ادامه در دفتر. تاکنون معاون رئیس جمهور هیچ نشانه ای از برداشتن این گام جنجالی نشان نداده است.

واشنگتن ، خبرنگار

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *