ده عبارت استثنایی از سخنرانی رئیس جمهور جدید ایالات متحده

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، دوره خود را با خواستار اتحاد و حمایت از دموکراسی در این کشور آغاز کرد. در اینجا نکات برجسته سخنرانی 21 دقیقه ای وی ارائه شده است.

دموکراسی: “ما پیروزی یک هدف ، یک علت دموکراسی را جشن می گیریم. این عزیز شکننده است. دموکراسی غالب است.”

بازسازی: “این یک روز تاریخی امید ، تجدید و حل و فصل است.”

دروغ و حقیقت: “حقایق و دروغهایی وجود دارد. دروغهایی برای قدرت و سود بیان شده است. و هر یک از ما وظیفه و مسئولیت داریم به عنوان شهروندان ، به عنوان آمریکایی ها و به ویژه به عنوان رهبران … از حقیقت دفاع کنیم و دروغ ها را شکست دهیم.”

چالش ها: “مردم ، این یک لحظه آزمون است. همه همکارانی که در مجلس و سنا در اینجا خدمت کرده ام می دانند که جهان امروز ما را زیر نظر دارد. آمریکا آزمایش شده است و ما قویتر خواهیم آمد.”

کامالا هریس: “امروز سوگند اولین زن در تاریخ است که به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شد. به من نگو ​​همه چیز نمی تواند تغییر کند.”

رئیس جمهور به معاون خود ، کامالا هریس ، اولین زنی که این سمت را در تاریخ ایالات متحده تصدی کرد ، اشاره کرد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

رئیس جمهور به معاون خود ، کمالا هریس ، اولین زنی که این پست را در تاریخ ایالات متحده تصدی کرد ، اشاره کرد. عکس: خبرگزاری فرانسه

واحد: “اختلاف نباید منجر به جدایی شود. بدون وحدت صلح وجود ندارد ، فقط تلخی و عصبانیت (…) ما باید به این جنگ غیر مدنی پایان دهیم.”

تعهد: “من رئیس جمهور تمام آمریکایی ها خواهم بود. من برای کسانی که از من حمایت نکردند به سختی می جنگم همانند کسانی که حمایت کردند. “

رهبری: “ما نه تنها با مثال قدرت خود ، بلکه با قدرت مثال خود نیز رهبری می کنیم.”

بحران: “ما ، شما و من ، با روشی که این آبشار عصر خود را حل می کنیم مورد قضاوت قرار خواهیم گرفت. آیا برای این پرونده قیام خواهیم کرد؟ آیا قادر به غلبه بر این ساعت عجیب و دشوار خواهیم بود؟”

پیام به جهان: “ما اتحادیه های خود را ترمیم خواهیم کرد و دوباره با جهان درگیر خواهیم شد ، نه اینکه با چالش های دیروز ، بلکه با چالش های امروز و فردا روبرو شویم.

منبع: EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *