دموکرات ها استیضاح ترامپ را ادامه می دهند و کیفرخواست را برای “تحریک قیام” ارائه می دهند

[ad_1]

مجلس دموکرات ها از این هزینه به طور رسمی رونمایی کرد من سرزنش می کنم رئیس جمهور دونالد ترامپ روز دوشنبه ، توسط “تحریک قیام” به خاطر نقش او در شورش های هفته گذشته در پایتخت آمریکا.

تنها مقاله استیضاح در شماره 1 در آرژانتین در مجلس نمایندگان ارائه شد. متن به تکرار اشاره دارد اظهارات نادرست ترامپ گفت که وی در انتخابات 3 نوامبر پیروز شد و سخنرانی اش در جمع مردم در 6 ژانویه قبل از حمله شورشیان طرفدار ترامپ به پایتخت.

در این مقاله همچنین به درخواست رئیس جمهور از وزیر خارجه جمهوری خواه جورجیا اشاره شده است ، جایی که رئیس جمهور وی را فراخوانده است. “یافت” رای کافی برای پیروزی ترامپ در این ایالت.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز یکشنبه گفت که آماده است دادگاه استیضاح دوم علیه رئیس جمهور را آغاز کند مگر اینکه مایک پنس معاون رئیس جمهور و کابینه ترامپ را با اختیاری که قانون اساسی تحت اصلاحیه 25 به آنها داده است برکنار کنند.

به دنبال خشونت های چهارشنبه گذشته در حصر کاپیتول توسط طرفداران ترامپ ، مجلس عوام قرار است این دوشنبه بحث کند و روز سه شنبه در مورد قطعنامه ای که پلوسی از او خواسته است پنس به بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی متوسل شود و ترامپ را از سمت خود منصوب کند رأی می دهد. .

پلوسی در نامه ای به قانونگذاران نوشت ، اگر این اتفاق نیفتد ، “قانونگذاران استیضاح به نمایندگان ارائه می شود” و افزود که ترامپ “تهدید قریب الوقوع” برای قانون اساسی و دموکراسی ایالات متحده است.

اما دموکرات ها روز دوشنبه گفتند که در طول روز اتهامات خود را مطرح می کنند.

ضرب الاجل ها مانع از برکناری ترامپ قبل از 20 ژانویه می شود که جو بایدن وی را به عنوان رئیس دولت منصوب می کند به وی اجازه می دهد که از سمت های دولتی و نامزد انتخاب مجدد در سال 2024 محروم شود..

در این بیانیه آمده است: “در همه این موارد ، رئیس جمهور ترامپ امنیت ایالات متحده و نهادهای دولتی آن را به طور جدی تهدید کرده است.”

ترامپ “تمامیت سیستم دموکراتیک را تهدید کرد ، در انتقال مسالمت آمیز قدرت دخالت کرد و شاخه دیگری از دولت را با همان سطح قدرت تهدید کرد. مورد اعتماد به عنوان رئیس جمهور برای آسیب رساندن به ایالات متحده ، “کیفرخواست اضافه شد.

دموکرات ها اکنون امیدوارند که کمیته مقررات مجلس این سه شنبه برای تصویب چارچوب رویه ای برای جلسه عمومی مجلس برای بحث درباره ابتکاری که با بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی مورد تأیید قرار دارد ، تشکیل جلسه دهد. رئیس جمهور معاون رئیس جمهور مسئولیت ریاست جمهوری را بر عهده می گیرد.

به دنبال تقاضای استیضاح ترامپ توسط سناتورهای جمهوری خواه بن ساسه و لیزا مورکوفسکی ، سناتور پت تومی گفت استعفای رئیس جمهور “این بهترین راه خواهد بود.”

ترامپ “افتاد سطح جنون (…) کاملاً غیر قابل تصور است “، همانطور که جو بایدن دموکرات در انتخابات نوامبر پیروز شد ، وی افزود.

آدام کینزینگر ، نماینده مجلس در مجلس نمایندگان و اولین جمهوری خواهی که هفته گذشته خواستار “نامناسب” اعلام شدن رئیس جمهور شد ، به ABC گفت: “بهترین کار برای وحدت کشور استعفا دادن وی است.”

جدا شده در کاخ سفید ، توسط چند وزیر خود رها شده و از پنس بیگانه شده است ، اما ترامپ به بدون علامت به گفته مشاورانی که مطبوعات آمریکایی نقل کرده اند ، در فکر استعفا هستم.

ترامپ در دسامبر 2019 ، متهم به کنگره ، جایی که مخالفان دموکرات مجلس نمایندگان را کنترل می کند ، استیضاح شده است فشار بر دولت اوکراین برای تحقیق در مورد بایدن.

اوایل اوایل سال 2020 با اکثریت جمهوری خواه توسط مجلس سنا تبرئه شد.

زمان کمیاب است از آنجایی که قرار است بایدن از 20 ژانویه آغاز به کار کند و در حالی که استیضاح آغاز می شود ، دموکرات ها برای تکمیل برکناری رئیس جمهور باید از رقبای جمهوری خواه خود در سنا حمایت کنند.

E بعید که آنها به اندازه کافی متحدان برای دستیابی به اکثریت دو سوم 100 کرسی سنا لازم برای محکوم کردن و برکناری ترامپ داشتند.

تعلیق در توییتر و سایر شبکه های اجتماعی مهم برای جلوگیری از تحریک جدید به خشونت ، اکنون توانایی ارتباط رئیس جمهور با عموم مردم محدود شده است.

منبع: آژانس ها و CNN

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *