دست دوم و تعمیرات ، شیوه جدید زندگی پس از همه گیری است

[ad_1]

راه نجات از “فاجعه همه گیر” ساختن “جامعه ای است که بر اساس ارزش های جدید و تغییر در رژیم ها و عادات مصرف کننده بنا شده است”. “تولد دوباره“طبق گفته روانپزشک بوریس کیرولنیک ، یکی از مشهورترین افراد در فرانسه ، با تغییر در وسایل حمل و نقل ، سازمان های اجتماعی و خانوادگی.

“مسیری جدید” که شرکت های فرانسوی قبلاً تصمیم گرفته اند با قرار دادن دست دوم روی سطح خود ، آن را اتخاذ کنند. شرکت بزرگ ورزشی Decathlon ، سوپرمارکت Auchan ، یکی از بزرگترین شبکه های زنجیره ای فرانسه و Carrefour قبلاً فروش کالاهای دست دوم را در گوشه گوشه خود آغاز کرده اند.

و همراه با این موج ، تازگی دیگر: بازگشت از استودیوی قدیمی تعمیرات: از کفش گرفته تا یخچال و دوچرخه.

زنجیره هایی مانند Decathlon شروع به فروش ماشین های دست دوم خود و تعمیر دوچرخه کردند که به نوبه خود عادت ها و مصرف را تغییر داد.  عکس: پرونده EFE

زنجیره هایی مانند Decathlon شروع به فروش ماشین های دست دوم خود و تعمیر دوچرخه کردند که به نوبه خود عادت ها و مصرف را تغییر داد. عکس: پرونده EFE

یک شیوه جدید زندگی

آنها تبدیل به مواد دست دوم می شوند سبک جدید زندگی Auchan Carrefour ، System U فضاهای خود را برای فروش لباس های دست دوم در نظر می گیرند.

Decathlon انبار ورزشی برتر در فرانسه است. از اسکی گرفته تا دوچرخه سواری گرفته تا توپ های فوتبال ، اکنون همه چیز را می توان دست دوم خریداری کرد. چکمه های کوهنوردی به جای 50 یورو با 30 یورو ، به جای 189 دوچرخه برای پسران 100 یورو. دوچرخه مورد نظر برای بزرگسالان نه تنها قابل خریداری نیست ، بلکه تعمیر می شود. آنها به دلیل همه گیری فروخته شدند.

همه چیز در آنجا است ، در زمینی به مساحت 8000 متر مربع ، به فروش دست دوم در Herblay sur Seine ، در Val d’Oise ، در Ile de France.

ویلیام رو ، مسئول فضای جدید در هربلی ، توضیح داد: “ما دفتر آزمایشگاه هستیم.”

عادت های جدید  تور انبار با دوچرخه.  عکس: خبرگزاری فرانسه

عادت های جدید تور انبار با دوچرخه. عکس: خبرگزاری فرانسه

این روند با Troxcatlon شروع شد ، زمانی که سالانه دو بار از دهه 80 ورزشکاران می توانند وسایل خود را دوباره بفروشید. همه گیری روند را به مرحله دیگری از بلوغ رسانده است. در اینجا نحوه مواجهه با انقلابی در مصرف دوچرخه و اسکوتر در طی همه گیر شدن بیماری به دلیل ترس از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ، تصور دنیای جدید خود از Decathlon آغاز شده است.

“در پایان اولین تعطیلی ، کل صنعت در حال کند شدن بود. دوچرخه های دست دوم تقاضای زیادی داشتند. مشکلی در سهام وجود داشت. “ویلیام رو توضیح داد. اینگونه متولد می شود که در ابتدا به عنوان یک بازار طاقچه درک می شود.

از دوچرخه گرفته تا لباس و کفش. پیشنهاد شروع به رشد کرد متناسب با نیاز مشتری.

هدایای دست دوم

دکاتلون برای تحکیم آینده پایدار جرأت یادگیری از گذشته را داشت. او یک استودیو یا منطقه تعمیراتی را تحمیل کرد که هرگز وجود نداشت. آنها تعمیر دوچرخه را شروع کردند: از دوچرخه گرفته تا اسکوتر ، زمانی که آنها معمولاً محصولی بودند آنها رها کردند برای استفاده از آن آنها تصمیم گرفتند از نوسازی به عنوان راهی برای تحریک خریدهای جدید استفاده کنند.

“ما تحقیق کردیم. مشتریانی که دوچرخه را رها می کنند به طور بالقوه یک دوچرخه جدید خریداری می کنند. هزینه بازخرید قابل توجهی وجود دارد. ما کل روند را یک فرصت می دانیم. “

مردم با دوچرخه در خیابان های پاریس.  عکس: رویترز

مردم با دوچرخه در خیابان های پاریس. عکس: رویترز

در هر درخت کریسمس در سال 2020 در فرانسه ، اسباب بازی های بازیافتی ، هدایای خریداری شده در یک فروش ویژه ، غذاهای قدیمی از “کلم بروکلی” بخشی از هدایا بود. حداقل یک چهارم پسران فرانسوی دریافت کردند هدیه دست دوم. 10 درصد تلفن های هوشمند فروخته شده دستگاه هستند ترمیم شد و در موارد جدید قرار داده شده است. Recomerce شرکتی است که این نوع کارها را انجام می دهد و گردش مالی خود را برای دوره چهار ماهه سال 2020 60 درصد افزایش داده است.

اما سایت های پر رونق بازی های ویدیویی دست دوم در اینترنت وجود دارد.

اما هیچ چیز شبیه به آن نیست روش. او ستاره فروش دست دوم است. بین سپتامبر 2019 تا سپتامبر 2020 ، فرانسوی ها 29 درصد لباس های دست دوم ، کفش و لوازم جانبی خود را خریداری می کنند.

هلن یانیکو ، مدیر واحد مد کانتار ، که یک نظرسنجی از مصرف کنندگان انجام داده است ، گفت: “هزینه های مد در سال 2020 کاهش یافت ، اما دست دوم باقی ماند.”

ماشین ها هم

همین پدیده در منطقه دیگری رخ می دهد: ماشین. اکنون وام هایی برای خرید گاه به گاه ، ضمانت ها ، تأمین مالی و خدمات آنها در نظر گرفته شده است.

Le Bon Coin ، Gens de Confiance سایتهایی هستند ، بعضی از آنها دارای یک توپ سیاه و یک توصیه برای پذیرش هستند ، که فروش ، خرید ، اهدا و تجارت با موفقیت انجام می شود. با تعطیلی ، Le Bon Coin رونق گرفت زیرا هنگام تعطیل شدن تجارت مبادله ای بین مردم بود.

فروشگاه های بزرگی مانند Auchan ، Carrefour و Systeme U گوشه های خود را دست دوم اختصاص می دهند. پیشگامان Petit Bateau با لباس های پسرش و Okaïdi بودند ، اما سپس مارک های معروف دیگری مانند Kiabi ، Gemo و Eram اضافه شدند. دو غول Zalando و La Redoute در بازار دست دوم و Vintage به آنها پیوستند.

همانطور که در تناسخ است

مشخصات خریداران دست دوم مربوط به زنی 50 ساله بود که در مناطق فرانسه زندگی می کند و حقوق کمی دارد. اما این کلیشه در حال تغییر است. امروز ، مصرف کنندگان دست دوم با 45 درصد “برای” خرید می کنند دلایل زیست محیطیو چون برای جوانان ، “دست دوم” اکنون راهی برای زندگی است. این بخشی از نظریه “ذات گرایی” برای است سیاره پایدار

“این حادثه ضربه جدیدی ایجاد کرد ، که شرایط را تحت فشار قرار داد و مسیر جدیدی گرفت. افراد مرده ، آسیب دیده و زندگی هایی که در اثر نابودی اقتصادی نابود شده اند. جامعه عامل همه اینها است نه ویروس. پایداری خواهد بود طولانی تر و سخت تر از یک شوک کوتاه و وحشیانه بیرون آمدن. ورشکستگی در سراسر جهان است. دکتر بوریس کیرولنیک توصیه کرد: ما باید یک تغییر اساسی در جامعه ایجاد کنیم تا اشتباهات مشابه را تکرار نکنیم.

این متخصص اعصاب و روان نسبت به انفجار معلمان علمی ، سیاسی و مذهبی هشدار داد که پس از بحران بیرون می آیند و سعی می کنند جمعیت وحشت زده را آرام کنند. برای وی ، “هنرمندان ، نویسندگان ، کارگردانان ، موسیقیدانان ، طراحان و حتی روزنامه نگاران” باید خطوط این جامعه جدید را تصور کنند. “مانند روزهای رنسانس.”

خرید ، استفاده و دور انداختن تمام شد. همه گیری آنها را با خود برد. اکنون چالش ایجاد یک مدل اقتصادی دست دوم است. محصولات ، سرمایه گذاری های فناوری اطلاعات ، محل ها و انبارها و خدماتی که برای آموزش این زمان های جدید نیاز دارند.

خبرنگار ، پاریس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *