دستاوردهایی علیه ویروس کرونا و بهبود اقتصادی ، کلیدهایی برای جو بایدن برای حکومت

[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن هفته گذشته در تلویزیون حضور یافت هنگامی که گروهی از دو حزب پارلمان به مکانی نامعلوم پناه بردند تا خود را در مقابل گروهی خشن و غارتگر کپیتول ایالات متحده محافظت کنند. آمریکا

سناتور دموکرات یادآور شد: “تمام اتاق ساکت بود.” امی کلوبوچار، از مینه سوتا ، در حالی که همه به بایدن قیام را محکوم می کردند و خواستار آرامش بودند.

نحوه محترمانه گوش دادن به نمایندگان مجلس از بایدن در یکی از تاریک ترین لحظات آمریکا باعث امیدواری کلوبوچار شد که رئیس جمهور جدید فرصتی خواهد داشت کشور را هدایت می کند فراتر از آخرین مرحله آشفته ریاست جمهوری دونالد ترامپ.

با آماده شدن برای روی کار آمدن از 20 ژانویه ، این کار به سرعت به یکی از بهترین شغل های بایدن تبدیل شد. این یک چالش است بسیار پیچیدهکه پس از آنکه ترامپ علیه افرادی که نگران تقسیم بیشتر کشور بودند ، شورش کرد ، خواستار تعادل در خواست های او شد.

هرگونه اشتباه بایدن نه تنها می تواند قطب ملت را افزایش دهد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

هرگونه اشتباه بایدن نه تنها می تواند قطب ملت را افزایش دهد. عکس: خبرگزاری فرانسه

هر قدم اشتباه نه تنها می تواند تشدید شود قطبش همچنین توانایی بایدن را برای گرفتن سریع تصویب کنگره از تصمیمات کابینه خود و سایر اولویت ها مانند قانون پاسخ ویروس کرونا تهدید می کند.

در حال حاضر ، به نظر می رسد بایدن از تصمیم گیری درباره سرنوشت ترامپ به کنگره خوشحال است.

هفته گذشته بایدن به خبرنگاران گفت: “آنچه كنگره تصمیم می گیرد ، كنگره تصمیم می گیرد.” “اما من مجبور به انجام این کار هستم و آنها باید برای شروع کار آماده باشند ، زیرا وقتی من و کمالا (هریس) سوگند یاد می کنیم ، ما بلافاصله ارائه خواهیم داد ، حساب های مهم که مراقبت خواهد کرد ویروس ، اقتصاد و رشد اقتصادی “.

دو سناتور جمهوری خواه ، لیزا مورکوفسکی از آلاسکا و پاتریک تومئی از پنسیلوانیا خواستار استعفا از ترامپ شده اند.

در غیاب این موارد ، دموکرات های مجلس نمایندگان به دنبال استیضاح سریع ترامپ هستند. آنها روز چهارشنبه رأی می دهند. این امر قانون گذاران را قادر می سازد رسماً رئیس جمهور را محکوم کرداما این امر باعث کندی روند سنا خواهد شد زیرا بایدن در 100 روز اول اولویت های دیگر خود رسیدگی می کند.

در حقیقت ، بایدن در پاسخ به ترامپ کمپین ریاست جمهوری خود را فرموله کرد و قول داد “روح آمریکا را بازگرداند”. وی گفت پس از شنیدن صحبت های ترامپ تصمیم گرفت برای کاخ سفید کاندیدا شود و در آنجا برای تجمع برتری سفیدها در شارلوتزویل ، ویرجینیا “افراد واقعاً خوبی در هر دو طرف وجود دارد”.

معترض در حمایت از استیضاح دونالد ترامپ در واشنگتن.  عکس: EFE

معترض در حمایت از استیضاح دونالد ترامپ در واشنگتن. عکس: EFE

با این وجود ، این قیام بحث در مورد چگونگی قطع رابطه با دوران ترامپ را شدت بخشید.

بسیاری از دموکراتها می گویند بهترین راه بایدن برای اتحاد ملت و بازگرداندن ایمان به دولت دستیابی به نتایج ملموس در موضوعاتی که برای همه مهم است آمریکایی ها ، از جمله همه گیر ویروس کرونا و اقتصاد.

کلوبوچار گفت: “ما باید واکسن را خارج کنیم.” “ما به اقتصاد نیاز داریم تا بتوانیم به وضعیت قبلی خود برگردیم ، بنابراین این یک اولویت در برنامه شما است ، یک اولویت در دستور کار ما است ، بنابراین از آنچه اولویت برنامه همه است شروع کنید.”

استیو اسرائیل ، نماینده سابق کنگره از حزب دموکرات در نیویورک ، گفت که طبق تجربه او در کنگره ، وقتی نمایندگان مجلس “احساس می کنند همه چیز خیلی دور است ، شما می خواهید یک قدم عقب بروید.

وی گفت: “من فکر می کنم اکنون جمهوری خواهان زیادی وجود دارند که می خواهند به مرکز برگردند.”

اگرچه او همچنین تأکید کرد که اگر بایدن امیدوار باشد از ترامپ عبور کند ، باید سریع حرکت کند تا نشان دهد که اقدامات دو جانبه امکان پذیر است.

“اگر رئیس جمهور منتخب بایدن اشتهای جمهوری خواهان را امتحان کند تا سعی کند یک پیروزی سریع و قابل توجه در بسته امداد COVID یا شاید در سرمایه گذاری در زیرساخت ها بدست آورد ، این پیام را به سراسر کشور ارسال می کند که دوجانبه بودن و بهبودی امکان پذیر است“، گفت.

بایدن نیز باید جهت گیری کند یک سری تحقیقات ادامه می دهد ، در مورد اقدامات ترامپ در هنگام محاصره پایتخت در ایالات متحده و تلاش او برای تحت فشار قرار دادن مقامات دولتی برای لغو نتایج انتخابات به نفع خود.

وی بارها اظهار داشته است كه وزارت دادگستری كاملاً مستقل خواهد ماند و در تحقیقات فعلی سلف خود دخالت نخواهد كرد.

دموکرات ها می گویند این دقیقاً همان لحنی است که دوست دارند او اتخاذ کند. اما این نیز مهم است ، همانطور که سناتور ورمونت ، پاتریک لی گفت ، مسئولین را درگیر کند در حوادث این هفته.

وی گفت: “مقدار زیادی از جنایات ، جنایات جدی انجام شده است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که این جنایات پاک شده است.” “اگر آنها را كاملاً نادیده بگیریم ، به دیگران می گوییم كه می توانند هر جنایتی را كه بخواهند انجام دهند کنگره آن را نادیده می گیرد

حداقل تا الان 90 نفر دستگیر شدند به اتهامات مختلف از جرائم منع رفت و آمد تا جرایمی شامل حمله به افسران پلیس ، داشتن اسلحه غیرقانونی و تهدید به مرگ علیه رئیس مجلس نمایندگان کالیفرنیا نانسی پلوسی.

در حالی که دموکراتها تأکید می کنند که آنها می خواهند که بایدن بیش از تحقیقاتی که در مورد سلف خود انجام داده است ، بر روی مشکلات پیش روی دولت آنها تمرکز کند ، آنها همچنین می گویند که رسیدگی به موضوعات سیستمی که بار دیگر کشف شده اند بسیار مهم است. ، از طریق درمان پلیس نابرابر شورشیان خشن کاپیتول.

بسیاری متوجه شدند که حضور پلیس و واکنش جمعیت سفیدپوست زیاد است کوچکتر و کمتر تهاجمی در چندین اعتراض مسالمت آمیز زندگی سیاه پوستان دیده می شود که در آن جمعیت بسیار متنوع تر بود. کارن فینی ، استراتژیست دموکرات گفت ، مهم است که بایدن این موضوع را تصدیق کند.

وی گفت: “این همان کسانی هستیم که هستیم ، اما این چیزی نیست که باید باشیم.” “اگر این پیام باشد ، تلاش برای شروع وحدت بسیار قدرتمند خواهد بود.”

آخرین باری که ملت با چنین س questionsالات جدی روبرو شده بود که رئیس جمهور جدید چگونه به اقدامات قبلی خود پاسخ خواهد داد ، در سال 1974 بود. جرالد فورد پس از استعفا ریچارد نیکسون با رسوایی به دلیل نقش خود در رسوایی واترگیت ، ریاست جمهوری را به دست گرفت.

بالاخره فورد نیکسون را ببخش، حرکتی که در ابتدا عمیقا غیرمردمی بود ، اما بعداً به عنوان یک گام مهم به سوی آن تلقی شد التیامبخش.

مارک آپدگروو ، مورخ ، رئیس جمهور و مدیر عامل بنیاد LBJ ، گفت که به دلیل مقیاس اقدامات ترامپ – و این واقعیت است که این کشور در مورد ریاست جمهوری او بیش از نیکسون اختلاف دارد – بهتر است فقیر دور می ایستد هر اقدامی علیه ترامپ بعد از ترک دفتر انجام شده است.

“ریچارد نیکسون ، در حالی که به مردم آمریکا دروغ می گفت و در جلوگیری از عدالت در تحقیقات واترگیت شرکت داشت ، قیامی ترتیب نداد از پایتخت ما ، او حتی سعی نکرد که انتخابات را لغو کند. “

آپدگروو ادامه داد: بایدن باید در مورد روابط خود با رئیس جمهور ترامپ بسیار وظیفه شناس باشد. “من فکر می کنم هم اکنون به درستی در دست کنگره و قوه قضائیه است.”

Klobuchar نقش اصلی را در تحقیقات دو جانبه در مورد آنچه در Capitol Hill رخ داده اشتباه خواهد داشت ، و گفت آنچه تیم او پیدا خواهد کرد به وزارت دادگستری بستگی دارد تا تصمیم بگیرد که چگونه عمل کند.

اما این سناتور گفت که گشودن خود می تواند مهمترین فرصت را برای بایدن ایجاد کند تا لحنی مترقی ایجاد کند.

وی گفت: “من نمی توانم به سال دیگری فکر کنم که انتقال مسالمت آمیز به قدرت از آن مهمتر باشد.”

نویسنده روزنامه نگار آسوشیتدپرس است

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *