در کمین ویروس کرونا ، “بدون سند” در ایالات متحده از واکسیناسیون می ترسند: چرا؟

[ad_1]

صدها کارگر مهاجر این هفته در هنگام برداشت محصول برای دریافت واکسن ویروس کرونا در یک تاکستان در جنوب کشور به صف شدند. کالیفرنیا.

کارگران کشاورزی تلقیح شده از آسیب پذیرترین مهاجران در ایالات متحده هستند ، به خصوص 11 میلیون نفر که اجازه اقامت ندارند و به گفته فعالان ممکن است بخشی از آنها باشد دسترسی به افراد در طی فعالیت واکسیناسیون دشوارتر است بزرگترین در تاریخ کشور است.

برخی از مهاجران غیرمجاز ترس از این دارند که اطلاعات جمع آوری شده در هنگام واکسیناسیون به مقامات رسمی منتقل شود و بنابراین ممکن است اقدام به تلقیح نکنند ، در حالی که کسانی که انگلیسی کم یا بلد نیستند در دستیابی به دوزها مشکل دارند.

مانند سایر گروه ها ، برخی در مورد تأیید این واکسن مردد هستند و موانع زبانی نیز ممکن است دریافت پیام های ضد اطلاعات غلط را دشوار کند.

اگرچه این دشواریها ممکن است برای بسیاری از گروههای آسیب پذیر مهاجران وجود داشته باشد ، اما وجود دارد به خصوص با توجه به کسانی که منشا لاتین دارند، که بخش عمده ای از نیروی کار را در صنایعی که در معرض خطر زیادی قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا هستند ، تشکیل می دهند.

پابلو آلوارادو ، مدیر شبکه مبارزه ملی کار ، گروهی که زندگی آنها را زیر نظر دارد ، گفت: “اضطراب وجود دارد و واقعی است … بلکه همچنین ترس از مرگ ناشی از COVID-19 است.” سلامتی

برای مقابله با این چالش ها ، سازمان هایی که از مهاجران لاتین حمایت می کنند به مزارع می روند. واکسن و اطلاعات را برای کارگران مهاجر بیاورید و سعی کنید با اطلاعات نادرست در اسپانیایی و سایر زبانها مقابله کنید.

به گفته کنرادو بارزاگا ، در ناحیه گسترده رودخانه رود کالیفرنیا ، یک بخش کشاورزی 1.3 میلیارد دلاری ، بخش بهداشت و درمان کویر ، یک سازمان بهداشتی غیرانتفاعی که واکسن های انگور را تأمین می کند ، قرص هایی آورده است تا کارگران بتوانند درخواست سفارش کنند. مدیر عامل آن

مرکز واکسیناسیون ویروس کرونا در نیویورک.  عکس: رویترز

مرکز واکسیناسیون ویروس کرونا در نیویورک. عکس: رویترز

این سازمان همچنین اطلاعات مربوط به ویروس و محل آزمایش آن را در واتس اپ به اشتراک می گذارد. این پیام ها به زبان اسپانیایی و Purépecha است ، یک زبان محلی در غرب مکزیک که توسط برخی از کارگران کشاورزی در کالیفرنیا صحبت می شود.

در برابر اطلاعات غلط

شبکه ملی سازماندهی کارگران روزانه مورد استفاده قرار می گیرد برنامه رادیویی به زبان اسپانیایی در شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد ویروس در طی همه گیری آلوارادو گفت ، اکنون مجریان برنامه ، بسیاری از آنها مهاجر و کارگران کم درآمد ، قصد دارند افسانه های مربوط به واکسن را در میان 300000 شنونده آن در هفته تخریب کنند.

وی معتقد است مقابله با اطلاعات نادرست در شبکه های اجتماعی برای غلبه بر بزرگترین بی اعتمادی به واکسن مانند رد ادعای نادرست مبنی بر اینکه مردم با آن میکروچیپ می شوند ، کلیدی است.

دانیل کورتس ، 58 ساله ، یک مهاجر مکزیکی ساکن نیویورک ، از جمله خویشتن داران است. شما مجاز به زندگی در ایالات متحده نیستید. او می گوید این واکسن را دریافت نخواهد کرد زیرا سالم است و از واکنش نامطلوب می ترسد.

آزمایشات واکسن های تجویز شده در کشوری که هزاران نفر در آن شرکت کرده اند ، تاکنون هیچ نشانه ای از عوارض جانبی جدی نشان نداده است و عوارض جانبی پیش بینی نشده اندکی نیز در روزهای اول انتشار تلقیح در کشور گزارش شده است.

کورتس با بیان اینکه معتقد است این اقدامات احتیاطی کافی است ، گفت: “من یک فاصله اجتماعی می گیرم ، دست هایم را می شستم ، لباس هایم را عوض می کنم.” وی افزود: “من هشت سال است که بیمار نیستم و امیدوارم که به این بیماری ادامه دهم.”

بسیاری از کارگران تاکستان روستایی در کالیفرنیا اسپانیایی تبار هستند و در صورت ثبت نام برای واکسیناسیون از دیپورت می ترسند.  عکس: بلومبرگ

بسیاری از کارگران تاکستان روستایی در کالیفرنیا اسپانیایی تبار هستند و در صورت ثبت نام برای واکسیناسیون از دیپورت می ترسند. عکس: بلومبرگ

رئیس جمهور جو بایدن با 1.9 میلیارد دلار “طرح نجات برای آمریکا” شامل برنامه ای برای ایجاد مراکز ایمن سازی در مناطق مختلف کشور و استفاده از کلینیک های سیار برای دسترسی به جوامع دشوار است.

رئیس جمهور همچنین اعلام کرد که اقدامات لازم برای رایگان ساختن واکسن برای همه افراد در ایالات متحده ، بدون در نظر گرفتن وضعیت مهاجرت آنها را انجام خواهد داد.

میراث ترامپ و ترس از مهاجران

با این حال ، برخی از گروه های فعال می گویند که میراث سیاست محدود کننده مهاجرت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، دسترسی به برخی از مهاجران را به ویژه دشوار خواهد کرد.

در فلوریدا ، ماریا رودریگز ، مدیر اجرایی ائتلاف مهاجران فلوریدا در میامی ، گفت آنها همچنان ترس از به اصطلاح یک قانون شارژ عمومی توسط دولت قبلی که هدف آن رد کارت سبز برای مهاجرانی است که تمبر غذا یا سایر مزایای عمومی دریافت می کنند.

رودریگز گفت: اگرچه قانون هزینه عمومی دسترسی به آزمایشات یا واکسن های مربوط به بیماری های واگیر را هرگز محدود نکرده و در دادگاه مورد اعتراض قرار گرفته است ، “مهم نیست ، تصور همچنان ادامه دارد.”

فرماندار نبراسکا ، پیت ریکتز اخیراً مورد انتقاد قرار گرفت وقتی که وی اعلام کرد کارگران دارای وضعیت حقوقی در کار واکسیناسیون ایالت نسبت به افرادی که در مورد برنامه محافظت از بسته بندی گوشت از کارگران خارجی از آنها سال نشده است ، اولویت خواهند داشت.

روز بعد ، ریکتس کناره گیری کرد و از طریق سخنگوی خود اعلام کرد “برای واکسیناسیون هیچ مدرکی برای شهروندی لازم نیست” ، Omaha-World Herald گزارش داد.

بلانکا فلورس ، سازمان دهنده اجتماع در اتحادیه کشاورزان ملی ، گفت بسیاری از زنانی که او در دهستان هومستید ، فلوریدا با آنها کار می کند ، معتقدند که هر گونه اطلاعات شخصی آنها می تواند به نوعی علیه آنها استفاده شود. آنها همچنین نگران احتمال از دست رفتن روزهای کاری و اگر از عوارض جانبی نامطلوب رنج ببرند ، احتمالاً اخراج می شوند.

فلورس ، مهاجر کلمبیایی که دارای اقامت قانونی است ، گفت: “آنها دوست دارند یک یا دو ماه صبر کنند تا ببینند چه اتفاقی می افتد و سپس تصمیم گیری می کنند.”

مهاجران لاتین که بیشتر تحت تأثیر ویروس قرار گرفته اند

اما برخی دیگر مشتاق واکسیناسیون هستند ، شاید تأمل در راه خود داشته باشند جوامع مهاجر لاتین بطور نامتناسبی تحت تأثیر ویروس قرار می گیرند.

در نیویورک ، فرانسیسکو فلورس ، یک مهاجر مکزیکی که برادر ، داماد و عروس خود را به علت Covid-19 از دست داد ، گفت که از تزریق واکسن دریغ نخواهد کرد.

فلورس 54 ساله که بیش از دو دهه بدون اجازه در ایالات متحده زندگی کرده است ، قصد دارد هر زمان که بتواند به این لیست بپیوندد.

فلورس ، که در یک شرکت تعمیر زمین های گلف کار می کند ، گفت: “دولت قبلاً داده های من را در اختیار داشته است. من مدت زیادی است که اینجا هستم. من گواهینامه رانندگی ، حساب های بانکی دارم. من هیچ ترس ندارم.” “و بعد از آنچه ما با COVID پشت سر گذاشتیم ، دیگر واکسن نمی خورم.”

از اوژن گارسیا ، سومان نایشدهام و آنیتا اسنو ، آسوشیتدپرس

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *